Spring Unclassified I results

Spring Unclassified I results

Post by Palit, Sum » Wed, 16 Feb 1994 23:41:00

Guys, here are the Spring Unclassified I results, let me know if any of
the info. in here is incorrect, like spelling of names, etc...

And remember, Spring Unclassified II is just around the corner, this
Saturday weekend, same format, same time....so come earn your ratings
and your fruit....

Suman Palit
U of H fencing club

*******************************************
************************

                        SPRING UNCLASSIFIED I
                       -----------------------

Venue: University of Houston Fencing Club, Melcher Gymnasium.
Date: 2/12/94.

***************************************************************************

MIXED UNCLASSIFIED FOIL RESULTS:  15 fencers participated, "D" rated tournament
Format: 1 seeding round with 3 pools of 5 fencers leading to Direct Eliminations

     NAME                    CLUB                       RATING EARNED

1. Gann Bierner,      Rice Fencing Club:                    D
2. M. Scott Priddy,   Texas A&M Fencing Club:           E
3T. Michael Mergens,  Clear lake Fencing Club:              E
3T. Scott Anderson,   Texas A&M Fencing Club:               E
5. Erik Deickert,     Texas A&M Fencing Club  
6. William Elliot,    South Houston High School
7. Craig Comisky,     Sp. Cavaliers FC
8. Christine Patton,  Rice Fencing Club
9. Jerry Dunaway,     Clear Lake Fencing Club
10. Suman Palit,      University of Houston Fencing Club
11. James Medlock,    Texas A&M Fencing Club
12. Stephanie Weirich, Rice Fencing Club
13. Dave Sierra,       Texas A&M Fencing Club
14. Trent Bateman,     University of Houston Fencing Club
15. Nicole***son,    Clear Lake Fencing Club

****************************************************************************

MIXED UNCLASSIFIED EPEE RESULTS:  15 fencers participated, "D" rated tournament
Format: 1 seeding round with 3 pools of 5 fencers each leading to Direct Eliminations

        NAME                    CLUB                    RATING EARNED

1. Craig Comisky,        SCFC:                               D
2. Gann Bierner,         Rice Fencing Club:                  E
3T. Alex Renwick,        Rice Fencing Club:                  E
3T. Dave Swallow,        Rice Fencing Club:                  E
5. Scott Anderson,       Texas A&M Fencing Club
6. M. Scott Priddy,      Texas A&M Fencing Club
7. Erik Deickert,        Texas A&M Fencing Club
8. Suman Palit,          University of Houston FC
9. Christine Patton,     Rice Fencing Club
10. James Medlock,       Texas A&M Fencing Club
11. Steve Lewis,         Rice Fencing Club
12. Nicole***son,      Clear Lake Fencing Club
13. Stephanie Weirich,   Rice Fencing Club
14. William Elliot,      South Houston High School FC
15. Dave Sierra,         Texas A&M Fencing Club

***************************************************************************

MIXED UNCLASSIFIED SABRE RESULTS:  8 fencers participated, "E" rated tournament
Format: 1 pool of 8 fencers only

        NAME            CLUB                    RATING EARNED

1. James Medlock,    Texas A&M Fencing Club:          E
2. M. Scott Priddy,  Texas A&M Fencing Club
3. Craig King,       University of Houston FC
4. Scott Anderson,   Texas A&M Fencing Club
5. Erik Deickert,    Texas A&M Fencing Club
6. Mark Wright,      Rice Fencing Club
7. Nicole***son,   Clear Lake Fencing Club
8. Dave Sierra,      Texas A&M Fencing Club