Results 3rd & Final Session of Coca Cola South Australian Short Course Championships

Results 3rd & Final Session of Coca Cola South Australian Short Course Championships

Post by Tony Brya » Wed, 13 Aug 1997 04:00:00

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 1
                          COCA COLA STATE SHORT COURSE
                                CHAMPIONSHIPS SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 24  Women  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 JEFFERS, ELIZABETH        13  CAREY AQUATIC VIC          1:02.90        -  
  2 STRATFORD, JESSICA        13  WESTERN SHARKS             1:03.27        -  
  3 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL              1:03.83        -  
  4 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:03.98        -  
  5 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     1:04.13        -  
  6 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          1:04.71        -  
  7 ADCOCK, FRANCES           12  WESTERN SHARKS             1:04.95        -  
  8 SAGE, ANNE                13  NORWOOD                    1:05.05        -  
  9 CONNELLY, ANNIE           13  CUMMINS                    1:05.11        -  
 10 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            1:05.47        -  
 11 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   1:05.67        -  
 12 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          1:05.80        -  
 13 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:06.03        -  
 14 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    1:06.53        -  
 15 LEANE, KARINA             11  UNLEY                      1:06.95        -  
 15 GARGOURA, STACEY          13  NUNAWADING    VIC          1:06.95        -  
 17 SKENE, CHELSEA            13  SOUTH COAST                1:07.66 DNAS   -  
 18 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                    1:08.00 DNAS   -  
 19 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            1:08.26 DNAS   -  
 20 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:08.73 DNAS   -  
 21 CAMPESE, NICOLE           13  LEFEVRE PORTSIDE           1:08.83 DNAS   -  
  - TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                    NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    1:00.88        -  
  2 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          1:01.45        -  
  3 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:01.66        -  
  4 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      1:02.23        -  
  5 DAVOS, LAUREN             15  NORWOOD                    1:02.31        -  
  6 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   1:02.64        -  
  6 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    1:02.64        -  
  8 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:03.06        -  
  9 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            1:03.49        -  
 10 O'NEILL, RAE              15  WESTERN SHARKS             1:03.62        -  
 11 MCCORMACK, REBECCA        14  CAREY AQUATIC VIC          1:04.18 DNAS   -  
 12 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:04.43 DNAS   -  
 13 ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE            1:05.05 DNAS   -  
 14 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   1:05.17 DNAS   -  
 15 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE            1:05.47 DNAS   -  
 16 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                1:05.71 DNAS   -  
 17 KING, DEBBIE              14  WESTERN SHARKS             1:05.96 DNAS   -  
 18 FOGARTY, SARAH            14  NUNAWADING    VIC          1:06.09 DNAS   -  
 19 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   1:06.99 DNAS   -  
 20 WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE            1:07.38 DNAS   -  
  - BOWDEN, JANA              15  ADELAIDE                       NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

Event 24  Women  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 16 and Over ---
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              59.76        -  
  2 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   18  ADELAIDE                     59.86        -  
  3 ***, KATE               16  CAREY AQUATIC VIC          1:00.52        -  
  4 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:01.00        -  
  5 PINCOMBE, SHAUNA          19  STURT FLINDERS             1:01.25        -  
  6 MOWLE, ALYSON             16  GINNINDERRA   ACT          1:01.64        -  
  7 POLLETT, SARAH            16  NUNAWADING    VIC          1:01.73        -  
  8 SNIGG, JANELLE            16  BLUE LAKE Y                1:02.33        -  
  9 INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                1:02.57        -  
 10 MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                   1:02.71        -  
 11 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            1:03.90        -  
 12 FLEMING, MONICA           16  NUNAWADING    VIC          1:04.39 DNAS   -  
 13 HUISH, SARAH              16  NORWOOD                    1:05.43 DNAS   -  
 14 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:13.94 DNAS   -  
  - BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  
  - WARE, CATHERINE           16  BURNSIDE                       NS         -  
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                        NS         -  
  - HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                        NS         -  

Event 25  Men  100  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 LI, JASON                 12  NUNAWADING    VIC          1:10.69        -  
  2 LI, MICHAEL               13  NUNAWADING    VIC          1:15.06        -  
  3 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    1:15.70        -  
  4 CROCKFORD, BRENT          13  CAREY AQUATIC VIC          1:17.15        -  
  5 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    1:18.61        -  
  6 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            1:18.84        -  
  7 COOMBE, JAMES             13  CAREY AQUATIC VIC          1:18.93        -  
  8 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:20.58        -  
  9 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:23.95        -  
 10 COLLINS, SCOTT            12  SALISBURY CITY AQUAT       1:25.85        -  
 11 HORE, TRAVIS              11  CLOVERCREST                1:25.91        -  
 12 ANDERSON, JOHN            12  PARKS                      1:26.64        -  
 13 DIMITRIJEVICH, STEFAN     12  BURNSIDE                   1:30.04 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      1:07.42        -  
  2 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   1:07.62        -  
  3 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   1:08.95        -  
  4 SZAKACS, JOSEPH           15  ADELAIDE                   1:09.56        -  
  5 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          1:10.20        -  
  6 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                1:14.48        -  
  7 WARE, LUKE                15  BAYSIDE AQUATIC            1:14.49        -  
  8 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:14.97        -  
  9 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    1:15.05        -  
 10 BRAUN, NICK               15  CAREY AQUATIC VIC          1:15.36        -  
 11 KILLINGTON, MICHAEL       15  BURNSIDE                   1:16.90        -  
 12 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                      1:16.99        -  
 13 BEGGS, DAVID              15  NUNAWADING    VIC          1:17.24        -  
 14 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    1:17.70        -  
 15 PINAL, ASHLEY             14  SOUTH COAST                1:18.61        -  
 16 DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE           1:19.21        -  
 17 MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                1:20.80        -  
  - RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 MITCHELL - SASI, RYAN     20  PORT AUGUSTA               1:03.09        -  
  2 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC          1:03.43        -  
  3 LEIGHFIELD - VIS, SIMON   24  CAREY AQUATIC VIC          1:04.06        -  
  4 BAKER - VIS, NIC          23  NUNAWADING    VIC          1:04.63        -  
  5 STOEL - VIS, NIC          20  NUNAWADING    VIC          1:04.73        -  
  6 SANDERSON, SHANE          22  NUNAWADING    VIC          1:05.23        -  
  7 CROUGH, CHRIS             16  NUNAWADING    VIC          1:07.21        -  
  8 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    1:07.33        -  
  9 CHRISTENSEN, BRIAN        22  TELOPEA       ACT          1:07.97        -  
 10 TUCKERMAN, BEN            16  CAREY AQUATIC VIC          1:08.99        -  
 11 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            1:09.27        -  
 12 CURRIE, BRAD              17  WESTERN SHARKS             1:09.45        -  
 13 WILLIAMS, FRANCIS         18  TELOPEA       ACT          1:09.74        -  
 14 FRANCIS, CONRAD           16  NUNAWADING    VIC          1:10.76        -  
 15 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                1:11.61        -  
 16 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     1:12.45        -  
 17 BATTYE, TRENT             16  NUNAWADING    VIC          1:12.60        -  
 18 PARSONS, CHRIS            17  MARION                     1:12.88        -  
 19 CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                 1:15.52        -  
 20 REYNOLDS, BRENTON         19  SOUTH COAST                1:18.00        -  
 21 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                      1:19.57 DNAS   -  
  - BROWN, PETER              19  PAYNEHAM                       NS         -  

Event 26  Women  100  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:10.96        -  
  2 JEFFERS, ELIZABETH        13  CAREY AQUATIC VIC          1:11.76        -  
  3 STRATFORD, JESSICA        13  WESTERN SHARKS             1:12.02        -  
  4 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            1:13.57        -  
  5 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC          1:14.84        -  
  6 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:16.28        -  
  7 MORONY, AMY               11  FLEURIEU                   1:16.70        -  
  8 REMNANT, MELODY           13  MOUNTAIN POOL              1:17.03        -  
  9 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                1:18.83 DNAS   -  
 10 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            1:18.90 DNAS   -  
 11 GARGOURA, STACEY          13  NUNAWADING    VIC          1:24.96 DNAS   -  
 12 HUGHES, ERIN              12  ADELAIDE                   1:25.58 DNAS   -  

Event 26  Women  100  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:08.05        -  
  2 SCHWARZ, ALISON           14  IVANHOE NEONS VIC          1:09.84        -  
  3 DAVIS, JESSICA            14  GINNINDERRA   ACT          1:10.29        -  
  4 ROLINSKI, KELLY           15  LEFEVRE PORTSIDE           1:10.59        -  
  5 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE            1:12.02        -  
  6 HARRIS, PENNY             14  MARION                     1:12.64        -  
  7 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:13.04        -  
  8 BARRY, AMANDA             15  WESTERN SHARKS             1:13.40        -  
  9 WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE            1:13.80        -  
 10 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE            1:14.46        -  
 11 WOOLLEY, KATE             14  CAREY AQUATIC VIC          1:15.10        -  
 12 BURT, EMMA                15  FLEURIEU                   1:15.11        -  
 13 BLAKE, KATE               15  NORWOOD                    1:15.19        -  
 14 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   1:15.32        -  
 15 BOYD, NICOLA              14  CAREY AQUATIC VIC          1:15.63        -  
 16 TURENNE, LEONIE           15  NUNAWADING    VIC          1:15.81        -  
 17 HUNT, SARAH               14  CAREY AQUATIC VIC          1:15.92        -  
 18 BARBER, DANIELLE          14  CAREY AQUATIC VIC          1:17.11 DNAS   -  
 19 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                1:17.65 DNAS   -  
 20 PRENDERGAST, KAREN        14  CAREY AQUATIC VIC          1:18.76 DNAS   -  
  - HUDSON, SARAH             15  MARION                         NS         -  
  - LIGAS, ANN                15  NORWOOD                        NS         -  
  - NETHERWOOD, EMMA          14  BROKEN HILL   NSW              NS         -  
  - FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                       NS         -  
  - FOGARTY, SARAH            14  NUNAWADING    VIC              NS         -  
  - WIMMER, JACELYN           15  CLOVERCREST                    NS         -  
  - GRAY, TEGAN               14  BROKEN HILL   NSW              NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 ***, KATE               16  CAREY AQUATIC VIC          1:04.89        -  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:04.95        -  
  3 ALSTIN, CLARE             17  BAYSIDE AQUATIC            1:06.26        -  
  4 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   18  ADELAIDE                   1:06.33        -  
  5 INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                1:07.96        -  
  6 SNIGG, JANELLE            16  BLUE LAKE Y                1:08.29        -  
  7 LUCAS, ALEXANDRA          17  NORWOOD                    1:09.88        -  
  8 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:10.92        -  
  9 DAVIS, SARAH              16  FLEURIEU                   1:13.57        -  
  - HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                        NS         -  
  - WARE, CATHERINE           16  BURNSIDE                       NS         -  
  - PINCOMBE, SHAUNA          19  STURT FLINDERS                 NS         -  

Event 27  Men  200  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 LI, JASON                 12  NUNAWADING    VIC          2:20.33        -  
  2 LI, MICHAEL               13  NUNAWADING    VIC          2:21.92        -  
  3 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    2:27.66        -  
  4 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:28.14        -  
  5 ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE           2:31.83        -  
  6 CAUNE, ANDREW             13  NUNAWADING    VIC          2:32.84        -  
  7 HORVATH, MATTHEW          13  WESTERN SHARKS             2:33.38        -  
  8 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    2:36.29        -  
  9 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                     2:37.03        -  
 10 CAMPBELL, BEN             12  CLOVERCREST                2:44.51        -  
 11 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   2:45.32        -  
 12 WESTON, JOHN              12  UNLEY                      2:52.34 DNAS   -  
  - BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                          DQ         -  
  - CLEVELAND, ASHLEY         13  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - FOODY, DALE               12  CLOVERCREST                    NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 DUELL, RYAN               14  NUNAWADING    VIC          2:12.79        -  
  2 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:18.91        -  
  3 PHELAN, SAM               14  NUNAWADING    VIC          2:19.01        -  
  4 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    2:19.92        -  
  5 LAVENDER, DANIEL          14  NUNAWADING    VIC          2:20.30        -  
  6 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:21.72        -  
  7 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                2:23.45        -  
  8 PETTIFER, MARK            14  CAREY AQUATIC VIC          2:24.21        -  
  9 STEWART, PETER            15  NORWOOD                    2:25.13        -  
 10 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:25.51        -  
 11 KILLINGTON, CHRISTOPHE    15  BURNSIDE                   2:25.60        -  
 12 DICONI, ROBERT            15  CAREY AQUATIC VIC          2:26.62        -  
 13 DYSON, ANDREW             15  NUNAWADING    VIC          2:26.93        -  
 14 ZANKER, ADAM              15  BAYSIDE AQUATIC            2:27.93        -  
 15 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                2:28.27        -  
 16 GLOVER, MITCHELL          15  CAREY AQUATIC VIC          2:29.11        -  
 17 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          2:29.81        -  
 18 KUMELA, SZYMON            14  SOUTH COAST                2:31.20        -  
 19 MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC            2:31.31        -  
 20 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      2:31.35        -  
 21 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                2:34.58        -  
 22 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                2:36.45        -  
 23 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          2:37.63        -  
  - JEFFERS, MATTHEW          15  CAREY AQUATIC VIC              NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 ABBOTT, DAMEN             21  NORWOOD                    2:04.12        -  
  2 NORMAN - SASI, DAVID      19  NORWOOD                    2:05.44        -  
  3 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    2:07.55        -  
  4 NICHOLSON, PAUL           17  GINNINDERRA   ACT          2:08.22        -  
  5 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                    2:09.35        -  
  6 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   2:11.58        -  
  7 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   2:12.11        -  
  8 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    2:12.24        -  
  9 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:12.31        -  
 10 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            2:13.69        -  
 11 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE           2:14.33        -  
 12 MENEGATTI, MARK           16  NUNAWADING    VIC          2:17.02        -  
 13 STEWART, MARK             17  NORWOOD                    2:17.46        -  
 14 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   2:19.43        -  
 15 DOLPHIN, TRENT            17  ADELAIDE                   2:19.75        -  
 16 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                    2:19.86        -  
 17 PROCTER, NATHAN           16  SOUTH COAST                2:21.20        -  
 18 CLARK, THOMAS             16  MARION                     2:22.08        -  
 19 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   2:27.07        -  
  - THOMAS, ANDREW            30  SOUTH COAST                    NS         -  
  - RAYNER, MARTIN            17  IVANHOE NEONS VIC              NS         -  
  - SAINBERY, IAN             17  TELOPEA       ACT              NS         -  

Event 28  Women  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              30.46        -  
  2 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                        31.10        -  
  3 FLEMING, MONICA           16  NUNAWADING    VIC            31.77        -  
  4 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                     31.97        -  
  5 FOGARTY, SARAH            14  NUNAWADING    VIC            32.29        -  
  6 POLLETT, SARAH            16  NUNAWADING    VIC            32.33        -  
  7 SNIGG, JANELLE            16  BLUE LAKE Y                  32.34        -  
  8 LEANE, MELANIE            20  UNLEY                        32.43        -  
  9 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC            32.58        -  
 10 MCRAE, AMBER              15  NUNAWADING    VIC            32.63        -  
 11 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC              32.84        -  
 12 MOWLE, ALYSON             16  GINNINDERRA   ACT            32.90        -  
 13 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE              33.07        -  
 14 WOOLLEY, KATE             14  CAREY AQUATIC VIC            33.08        -  
 15 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                      33.20        -  
 16 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC              33.22        -  
 17 DE SANCTIS, MARCELE       13  CAREY AQUATIC VIC            33.36        -  
 18 HUNT, SARAH               14  CAREY AQUATIC VIC            33.39        -  
 19 TURENNE, LEONIE           15  NUNAWADING    VIC            33.48        -  
 20 MCCORMACK, REBECCA        14  CAREY AQUATIC VIC            33.60        -  
 21 ADCOCK, FRANCES           12  WESTERN SHARKS               33.65        -  
 22 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                      33.77        -  
 23 LEANE, KARINA             11  UNLEY                        33.92        -  
 24 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                  34.17        -  
 25 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                     34.46        -  
 26 SCHWARZ, ALISON           14  IVANHOE NEONS VIC            34.53        -  
 27 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC            34.67        -  
 28 CONNELLY, ANNIE           13  CUMMINS                      34.87        -  
 29 O'NEILL, RAE              15  WESTERN SHARKS               35.47 DNAS   -  
 29 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                  35.47 DNAS   -  
 31 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                  35.53 DNAS   -  
 32 MIERS, BARBARA            15  BAYSIDE AQUATIC              35.58 DNAS   -  
 32 AMES, ERICA               19  TEA TREE GULLY               35.58 DNAS   -  
 34 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                      35.62 DNAS   -  
  - HUDSON, SARAH             15  MARION                         NS         -  
  - BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  

Event 29  Men  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     26.02        -  
  2 MITCHELL - SASI, RYAN     20  PORT AUGUSTA                 26.13        -  
  3 MELHUISH - SASI, IAIN     20  NORWOOD                      26.33        -  
  4 SAINBERY, IAN             17  TELOPEA       ACT            26.54        -  
  5 PRIGG, RYAN               17  TELOPEA       ACT            26.67        -  
  6 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   26.68        -  
  7 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                      26.71        -  
  8 STOEL - VIS, NIC          20  NUNAWADING    VIC            26.91        -  
  9 BAKER - VIS, NIC          23  NUNAWADING    VIC            27.01        -  
 10 STRAHAN, SIMON            21  NUNAWADING    VIC            27.03        -  
 11 LEE, DEREK                16  NORWOOD                      27.06        -  
 12 SANDERSON, SHANE          22  NUNAWADING    VIC            27.46        -  
 13 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     27.47        -  
 14 PROCTER, NATHAN           16  SOUTH COAST                  27.51        -  
 15 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                  27.63        -  
 16 MENEGATTI, MARK           16  NUNAWADING    VIC            27.86        -  
 17 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            27.89        -  
 18 FRANCIS, CONRAD           16  NUNAWADING    VIC            27.90        -  
 19 BEGGS, DAVID              15  NUNAWADING    VIC            27.99        -  
 20 COCHRANE, ANDREW          20  CAREY AQUATIC VIC            28.32        -  
 21 CHRISTENSEN, BRIAN        22  TELOPEA       ACT            28.42        -  
 22 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                       28.48        -  
 23 BAMPTON, TODD             18  LEFEVRE PORTSIDE             28.64        -  
 24 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                     28.67        -  
 25 CAMPBELL, NIC             16  CAREY AQUATIC VIC            28.73        -  
 26 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                  29.43 DNAS   -  
 27 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                  29.75 DNAS   -  
 28 MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                      30.08 DNAS   -  
 29 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              30.36 DNAS   -  
 30 WILLS, BEN                21  HENLEY & GRANGE              32.16 DNAS   -  
  - RAYNER, MARTIN            17  IVANHOE NEONS VIC              NS         -  
  - HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - MITCHELL, ANDREW          15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

Event 30  Women  200  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     2:51.78        -  
  2 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL              2:54.77        -  
  3 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            2:58.40        -  
  4 PERCY, KATHRYN            13  IVANHOE NEONS VIC          2:59.67        -  
  5 SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                   3:02.73        -  
  6 SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST                3:03.29        -  
  7 TONKS, KIM                13  MARION                     3:03.88        -  
  8 IMPAGNATIELLO, TINA       12  LEFEVRE PORTSIDE           3:03.95        -  
  9 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                3:04.26        -  
 10 PARKER, LAUREN            12  NORWOOD                    3:04.33        -  
 11 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                    3:05.52        -  
 12 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    3:09.05 DNAS   -  
  - DE SANCTIS, MARCELE       13  CAREY AQUATIC VIC              DQ         -  
  - MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:42.97        -  
  2 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      2:44.63        -  
  3 BLAKE, KATE               15  NORWOOD                    2:45.10        -  
  4 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    2:45.12        -  
  5 ROLINSKI, KELLY           15  LEFEVRE PORTSIDE           2:48.74        -  
  6 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   2:56.36        -  
  7 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                2:58.12        -  
  8 BARBER, DANIELLE          14  CAREY AQUATIC VIC          3:00.74        -  
  9 ANDERSON, JOANNE          14  LEFEVRE PORTSIDE           3:02.13        -  
 10 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   3:03.06        -  
 11 MILLMAN, GRETA            14  NUNAWADING    VIC          3:03.15        -  
 12 COOKE, LAUREN             15  SALISBURY CITY AQUAT       3:07.00        -  
 13 SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY             3:15.32 DNAS   -  
  - ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                       DQ         -  
  - CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - BAYLISS, JULIANNE         14  IVANHOE NEONS VIC              NS         -  
  - LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                       NS         -  
  - BRICE, SARAH              14  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 HANSON - VIS, BROOKE      19  NUNAWADING    VIC          2:32.15        -  
  2 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    2:37.78        -  
  3 LUCAS, ALEXANDRA          17  NORWOOD                    2:47.40        -  
  4 PINCOMBE, SHAUNA          19  STURT FLINDERS             2:50.33        -  
  5 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   2:59.13        -  
  6 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                3:00.55        -  
  7 CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                     3:03.95        -  
  8 O'NEILL, LOUISE           16  MARION                     3:05.25        -  
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - BARBER, MEGAN             16  CAREY AQUATIC VIC              NS         -  
  - ALSTIN, CLARE             17  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - AMES, ERICA               19  TEA TREE GULLY                 NS         -  

Event 31  Men  200  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 CROCKFORD, BRENT          13  CAREY AQUATIC VIC          2:06.51        -  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:08.59        -  
  3 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            2:10.69        -  
  4 LI, JASON                 12  NUNAWADING    VIC          2:13.10        -  
  5 HORVATH, MATTHEW          13  WESTERN SHARKS             2:17.42        -  
  6 BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                      2:18.40        -  
  7 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    2:18.41        -  
  8 MEHBREI, PATRICK          12  ADELAIDE                   2:22.43        -  
  9 GOLDUP, LUKE              13  NORWOOD                    2:22.50        -  
 10 CAUNE, ANDREW             13  NUNAWADING    VIC          2:22.55        -  
 11***S, BRENDAN            12  SOUTH COAST                2:22.67        -  
 12 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   2:26.04 DNAS   -  
 13 DUNLOP, JASON             12  MARION                     2:27.26 DNAS   -  
  - CLEVELAND, ASHLEY         13  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - STAPLEDON, ANDREW         13  FLEURIEU                       NS         -  
  - LI, MICHAEL               13  NUNAWADING    VIC              NS         -  
  - EDDY, BRENTON             13  BROKEN HILL   NSW              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 SZAKACS, JOSEPH           15  ADELAIDE                   2:00.45        -  
  2 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                   2:02.08        -  
  3 GREEN, TIMOTHY            14  BURNSIDE                   2:02.24        -  
  4 JEFFERS, MATTHEW          15  CAREY AQUATIC VIC          2:03.47        -  
  5 BEGGS, DAVID              15  NUNAWADING    VIC          2:04.91        -  
  6 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:05.34        -  
  7 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   2:05.43        -  
  8 BRAUN, NICK               15  CAREY AQUATIC VIC          2:05.68        -  
  9 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:06.46        -  
 10 BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE           2:06.67        -  
 11 LAVENDER, DANIEL          14  NUNAWADING    VIC          2:07.16        -  
 12 HARBUTT, SCOTT            15  ELIZABETH AQUATIC          2:08.13        -  
 13 CARTWRIGHT, LUKE          14  NUNAWADING    VIC          2:10.00        -  
 14 ANDREWS, MARK             14  CLOVERCREST                2:11.23        -  
 15 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:11.80        -  
 16 PHELAN, SAM               14  NUNAWADING    VIC          2:11.84        -  
 17 KILLINGTON, CHRISTOPHE    15  BURNSIDE                   2:11.93        -  
 18 DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE           2:12.77 DNAS   -  
 19 DYSON, ANDREW             15  NUNAWADING    VIC          2:13.69 DNAS   -  
 20 MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                    2:14.04 DNAS   -  
 21 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                2:16.51 DNAS   -  
 22 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                2:16.93 DNAS   -  
 23 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                2:23.52 DNAS   -  
  - PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                       NS         -  
  - NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 MELHUISH - SASI, IAIN     20  NORWOOD                    1:52.35        -  
  2 CLARKE - VIS, JARED       20  NUNAWADING    VIC          1:53.43        -  
  3 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 1:54.97        -  
  4 WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                   1:55.21        -  
  5 NORMAN - SASI, DAVID      19  NORWOOD                    1:57.70        -  
  6 NICHOLSON, PAUL           17  GINNINDERRA   ACT          1:59.16        -  
  7 SEALEY, PAUL              20  NUNAWADING    VIC          1:59.91        -  
  8 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          1:59.95        -  
  9 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    2:00.23        -  
 10 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                    2:00.78        -  
 11 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   2:00.84        -  
 12 PRIGG, RYAN               17  TELOPEA       ACT          2:01.36        -  
 13 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    2:01.39        -  
 14 BAMPTON, TODD             18  LEFEVRE PORTSIDE           2:01.94        -  
 15 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            2:04.15        -  
 16 JOHNSON, RYAN             16  BURNSIDE                   2:04.64        -  
 17 RAMBERT, YANN             18  NUNAWADING    VIC          2:05.25        -  
 18 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                2:06.39        -  
 19 COCHRANE, ANDREW          20  CAREY AQUATIC VIC          2:07.34        -  
 20 BLAIR, RYAN               16  ADELAIDE                   2:07.88        -  
 21 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            2:08.01        -  
 22 CLARK, THOMAS             16  MARION                     2:08.26        -  
 23 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                     2:08.38        -  
 24 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:08.89        -  
 25 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   2:09.57        -  
 26 GARGOURA, SCOTT           16  NUNAWADING    VIC          2:10.14 DNAS   -  
 27 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     2:10.26 DNAS   -  
 28 WILLS, BEN                21  HENLEY & GRANGE            2:17.35 DNAS   -  
  - HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - THOMAS, ANDREW            30  SOUTH COAST                    NS         -  
  - HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  
  - HENRI, BEN                16  KIPPAX        ACT              NS         -  

Event 32  Women  800  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1 KEATLEY, DONNA            17  BURNSIDE                   8:52.21        -  
  2 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    8:57.66        -  
  3 MOWLE, ALYSON             16  GINNINDERRA   ACT          9:07.99        -  
  4 DAVOS, LAUREN             15  NORWOOD                    9:17.58        -  
  5 WRIGHT, SAMARA            17  BURNSIDE                   9:28.77        -  
  6 MONTESANO, CLAIRE         16  CAREY AQUATIC VIC          9:44.71        -  
  7 NETHERWOOD, EMMA          14  BROKEN HILL   NSW         10:15.63        -  
  8 HOARE, CHRISTINE          15  WESTERN SHARKS            10:24.73 DNAS   -  
  - PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                        NS         -  
  - LIGAS, ANN                15  NORWOOD                        NS         -  
  - CHENEY, BELINDA           21  BURNSIDE                       NS         -  
  - ELSON, AMANDA             21  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - WARE, CATHERINE           16  BURNSIDE                       NS         -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  

Event 33  Men  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 LI, MICHAEL               13  NUNAWADING    VIC          2:20.02        -  
  2 LI, JASON                 12  NUNAWADING    VIC          2:23.30        -  
  3 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:25.23        -  
  4 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    2:33.57        -  
  5 COOMBE, JAMES             13  CAREY AQUATIC VIC          2:36.76        -  
  6 HORVATH, MATTHEW          13  WESTERN SHARKS             2:41.37        -  
  7 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    2:41.66        -  
  8 CAUNE, ANDREW             13  NUNAWADING    VIC          2:45.95 DNAS   -  
  9 COLLINS, SCOTT            12  SALISBURY CITY AQUAT       2:46.81 DNAS   -  
  - DUNLOP, JASON             12  MARION                         NS         -  
  - CLEVELAND, ASHLEY         13  WESTERN SHARKS                 NS         -  

Event 33  Men  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   2:14.07        -  
  2 DUELL, RYAN               14  NUNAWADING    VIC          2:16.86        -  
  3 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          2:21.54        -  
  4 GREEN, TIMOTHY            14  BURNSIDE                   2:22.26        -  
  5 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:23.05        -  
  6 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    2:24.61        -  
  7 BRAUN, NICK               15  CAREY AQUATIC VIC          2:24.66        -  
  8 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   2:24.81        -  
  9 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:25.12        -  
 10 JEFFERS, MATTHEW          15  CAREY AQUATIC VIC          2:25.21        -  
 11 MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                    2:26.50        -  
 12 WARE, LUKE                15  BAYSIDE AQUATIC            2:26.82        -  
 13 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                2:27.39        -  
 14 LAVENDER, DANIEL          14  NUNAWADING    VIC          2:27.48        -  
 15 GLOVER, MITCHELL          15  CAREY AQUATIC VIC          2:27.65        -  
 16 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                2:28.02        -  
 17 PHELAN, SAM               14  NUNAWADING    VIC          2:28.53        -  
 18 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                2:28.54        -  
 19 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      2:28.99        -  
 20 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   2:30.78        -  
 21 DICONI, ROBERT            15  CAREY AQUATIC VIC          2:31.69        -  
 22 MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC            2:32.43        -  
 23 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          2:32.61        -  
 24 PETTIFER, MARK            14  CAREY AQUATIC VIC          2:33.22        -  
 25 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                2:33.31        -  
  - CARTWRIGHT, LUKE          14  NUNAWADING    VIC              DQ         -  
  - KILLINGTON, MICHAEL       15  BURNSIDE                       NS         -  
  - RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - SZAKACS, JOSEPH           15  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 MITCHELL - SASI, RYAN     20  PORT AUGUSTA               2:06.34        -  
  2 MELHUISH - SASI, IAIN     20  NORWOOD                    2:08.11        -  
  3 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    2:08.86        -  
  4 NICHOLSON, PAUL           17  GINNINDERRA   ACT          2:10.48        -  
  5 SAINBERY, IAN             17  TELOPEA       ACT          2:10.76        -  
  6 LEIGHFIELD - VIS, SIMON   24  CAREY AQUATIC VIC          2:10.93        -  
  7 ABBOTT, DAMEN             21  NORWOOD                    2:12.45        -  
  8 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    2:15.09        -  
  9 WILLIAMS, FRANCIS         18  TELOPEA       ACT          2:16.86        -  
 10 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          2:16.90        -  
 11 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:17.23        -  
 12 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   2:17.87        -  
 13 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   2:21.48        -  
 14 COCHRANE, ANDREW          20  CAREY AQUATIC VIC          2:21.80        -  
 15 CAMPBELL, NIC             16  CAREY AQUATIC VIC          2:22.05        -  
 16 PROCTER, NATHAN           16  SOUTH COAST                2:23.68        -  
 17 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            2:23.81        -  
 18 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                2:24.16        -  
 19 DOLPHIN, TRENT            17  ADELAIDE                   2:25.26        -  
 20 CROUGH, CHRIS             16  NUNAWADING    VIC          2:25.38        -  
 21 TUCKERMAN, BEN            16  CAREY AQUATIC VIC          2:25.55        -  
 22 BLAIR, RYAN               16  ADELAIDE                   2:26.26        -  
 23 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:28.16        -  
 24 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   2:28.37        -  
  - STOEL - VIS, NIC          20  NUNAWADING    VIC              NS         -  
  - HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - CURRIE, BRAD              17  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 34  Women  100  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
  1 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          1:13.79        -  
  2 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   1:14.16        -  
  3 STRATFORD, JESSICA        13  WESTERN SHARKS             1:14.28        -  
  4 LEANE, KARINA             11  UNLEY                      1:14.97        -  
  5 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          1:15.01        -  
  6 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL              1:15.29        -  
  7 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     1:15.40        -  
  8 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:15.57        -  
  9 ADCOCK, FRANCES           12  WESTERN SHARKS             1:15.91        -  
 10 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:16.78        -  
 11 SAGE, ANNE                13  NORWOOD                    1:16.89        -  
 12 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                    1:17.38        -  
 13 CONNELLY, ANNIE           13  CUMMINS                    1:17.51        -  
 14 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                1:17.52        -  
 15 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:17.59        -  
 16 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            1:17.81        -  
 17 REMNANT, MELODY           13  MOUNTAIN POOL              1:17.98        -  
 18 SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                   1:18.13        -  
 19 IMPAGNATIELLO, TINA       12  LEFEVRE PORTSIDE           1:18.74        -  
 20 MORONY, AMY               11  FLEURIEU                   1:19.04 DNAS   -  
 21 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                1:19.21 DNAS   -  
 22 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                    1:19.70 DNAS   -  
 23 CAMPESE, NICOLE           13  LEFEVRE PORTSIDE           1:20.39 DNAS   -  
 24 NORMAN, RACHEL            13  NORWOOD                    1:21.17 DNAS   -  
 25 HUGHES, ERIN              12  ADELAIDE                   1:22.74 DNAS   -  
  - GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC                DQ         -  
  - CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                        NS         -  
  - MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
  1 DAVIS, JESSICA            14  GINNINDERRA   ACT          1:09.75        -  
  2 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      1:09.77        -  
  3 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    1:10.00        -  
  4 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      1:10.22        -  
  5 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:11.58        -  
  6 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:11.93        -  
  7 MCRAE, AMBER              15  NUNAWADING    VIC          1:12.22        -  
  8 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:13.10        -  
  9 CAUNE, NICOLE             15  NUNAWADING    VIC          1:13.96        -  
 10 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:14.14        -  
 11 HARRIS, PENNY             14  MARION                     1:14.84        -  
 12 BARRY, AMANDA             15  WESTERN SHARKS             1:14.90        -  
 13 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                1:15.57        -  
 14 PRENDERGAST, KAREN        14  CAREY AQUATIC VIC          1:15.96        -  
 15 BARBER, DANIELLE          14  CAREY AQUATIC VIC          1:16.15        -  
 16 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                1:16.82        -  
 17 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   1:17.02        -  
 18 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   1:17.46        -  
 19 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                1:19.09 DNAS   -  
 20 BURT, EMMA                15  FLEURIEU                   1:20.31 DNAS   -  
 21 MILLMAN, GRETA            14  NUNAWADING    VIC          1:22.25 DNAS   -  
  - LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                       NS         -  
  - STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - BRICE, SARAH              14  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - LIGAS, ANN                15  NORWOOD                        NS         -  
  - BOWDEN, JANA              15  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 16 and Over ---
  1 HANSON - VIS, BROOKE      19  NUNAWADING    VIC          1:06.48        -  
  2 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            1:08.52        -  
  3 ALSTIN, CLARE             17  BAYSIDE AQUATIC            1:08.80        -  
  4 ***, KATE               16  CAREY AQUATIC VIC          1:08.98        -  
  5 POLLETT, SARAH            16  NUNAWADING    VIC          1:10.14        -  
  6 PINCOMBE, SHAUNA          19  STURT FLINDERS             1:10.48        -  
  7 FLEMING, MONICA           16  NUNAWADING    VIC          1:10.52        -  
  8 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:10.85        -  
  9 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    1:10.92        -  
 10 SNIGG, JANELLE            16  BLUE LAKE Y                1:11.35        -  
 11 LUCAS, ALEXANDRA          17  NORWOOD                    1:11.95        -  
 12 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   1:13.35        -  
 13 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                1:14.98        -  
 14 DAVIS, SARAH              16  FLEURIEU                   1:15.39 DNAS   -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  WESTERN SHARKS                 NS         -  
  - AMES, ERICA               19  TEA TREE GULLY                 NS         -  
  - BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - BARBER, MEGAN             16  CAREY AQUATIC VIC              NS         -