Results 2nd Commonwealth Bank Winter A Grade Meets (South Australia, Short Course) Friday 13th June 1997

Results 2nd Commonwealth Bank Winter A Grade Meets (South Australia, Short Course) Friday 13th June 1997

Post by A. D. Brya » Wed, 18 Jun 1997 04:00:00

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 1
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 17  Male  1500  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                  16:56.79 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE         X18:24.36 DNAS   -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC           17:21.67 .      8  
  2 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC           17:31.72 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                        NS         -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 MACFARLANE, CHRIS         19  BAYSIDE AQUATIC           17:46.34 .      8  

Event 18  Female  1500  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                   17:36.83 .      8  
  2 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                   18:14.68 .      7  
  3 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                  18:22.84 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  

Event 19  Male  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   2:24.75 .      8  
  2 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    2:34.54 .      7  
  3 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              2:45.17 .      6  
  4 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   2:45.27 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                   X2:47.62 DNAS   -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   2:20.66 .      8  
  2 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                2:23.43 .      7  
  3 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:24.84 .      6  
  4 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          2:25.90 .      5  
  5 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    2:26.37 .      4  
  6 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                2:26.48 .      3  
  7 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:26.51 .      2  
  8 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   2:28.78 .      1  
  9 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      2:32.84 .      -  
 10 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC            2:33.09 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST               X2:40.63 DNAS   -  
  - JAMES, DARIAN             14  BAYSIDE AQUATIC           X2:42.37 DNAS   -  
  - BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                        DQ         -  
  - MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                       NS         -  
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  
  - KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    2:12.04 .      8  
  2 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    2:15.11 .      7  
  3 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:18.72 .      6  
  4 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                   2:20.64 .      5  
  5 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          2:20.83 .      4  
  6 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   2:21.98 .      3  
  7 CLARK, THOMAS             16  MARION                     2:25.24 .      2  
  8 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            2:25.76 .      1  
  9 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     2:30.06 .      -  
 10 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:32.55 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    2:18.42 .      8  
  2 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC          2:19.18 .      7  
  3 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    2:19.19 .      6  
  4 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 2:19.23 .      5  
  5 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    2:21.93 .      4  
  6 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                2:28.25 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 20  Female  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              2:35.29 .      8  
  2 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            2:38.89 .      7  
  3 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   2:39.97 .      6  
  4 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          2:40.20 .      5  
  5 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    2:44.12 .      4  
  6 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    2:44.60 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - HANCOCK, CANDICE          12  MARION                    X2:47.88 DNAS   -  
  - BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST               X2:47.95 DNAS   -  
  - HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                   X2:48.47 DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                  X2:49.42 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                    2:21.06 .      8  
  2 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:29.44 .      7  
  3 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    2:29.50 .      6  
  4 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      2:30.14 .      5  
  5 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   2:33.56 .      4  
  6 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    2:33.93 .      3  
  7 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          2:34.32 .      2  
  8 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   2:35.94 .      1  
  9 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            2:35.98 .      -  
 10 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      2:36.14 .      -  
 11 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    2:37.24 .      -  
 12 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   2:38.67 .      -  
 13 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              2:39.96 .      -  
 14 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:40.69 .      -  
 15 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                2:42.86 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC         X2:43.36 DNAS   -  
  - WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST               X2:44.88 DNAS   -  
  - DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                   X2:45.07 DNAS   -  
  - BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - GRAEFE, RENEE             15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                       NS         -  
  - WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                       NS         -  
  - LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            2:25.31 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   2:27.81 .      7  
  3 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                   2:28.21 .      6  
  4 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            2:29.56 .      5  
  5 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            2:32.84 .      4  
  6 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    2:35.31 .      3  
  7 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           2:40.39 .      2  
  8 BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                   2:42.12 .      1  
  9 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   2:42.55 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                    2:22.45 .      8  
  2 PINCOMBE, SHAUNA          18  STURT FLINDERS             2:33.60 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  

Event 21  Male  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                     30.23 .      8  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                      31.60 .      7  
  3 VEAL, RYAN                13  CLOVERCREST                  32.93 .      6  
  4 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                      33.08 .      5  
  5 GOLDUP, LUKE              13  NORWOOD                      33.89 .      4  
  6 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                     33.96 .      3  
  7 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                       34.41 .      2  
  8 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY               34.69 .      1  
  9 RICHARDSON, MATTHEW       13  NORWOOD                      35.09 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - MITCHELL, ALEXANDER       11  ELIZABETH AQUATIC         X  36.17 DNAS   -  
  - CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                  X  39.07 DNAS   -  
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - ANDERSON, JOHN            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            28.15 .      8  
  2 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              28.78 .      7  
  3 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                  29.16 .      6  
  4 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              29.24 .      5  
  5 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                     29.40 .      4  
  6 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                     29.89 .      3  
  7 ZANKER, ADAM              15  BAYSIDE AQUATIC              30.14 .      2  
  8 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC            30.34 .      1  
  9 MITCHELL, ANDREW          15  ELIZABETH AQUATIC            30.40 .      -  
 10 THOMPSON, DAMIAN          15  LEFEVRE PORTSIDE             30.41 .      -  
 11 CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                      30.50 .      -  
 12 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC            31.13 .      -  
 13 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT         31.17 .      -  
 14 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                        31.36 .      -  
 15 HEDAUX, BENJAMIN          15  PARKS                        31.55 .      -  
 16 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                     31.84 .      -  
 17 BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE             31.89 .      -  
 18 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                  32.29 .      -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                      27.00 .      8  
  2 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     27.14 .      7  
  3 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            28.06 .      6  
  4 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                       28.29 .      5  
  5 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                  28.43 .      4  
  6 BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE             28.96 .      3  
  7 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                     29.36 .      2  
  8 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                     29.70 .      1  
  9 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       30.10 .      -  
 10 WOODS, DREW               17  BURNSIDE                     30.22 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SIMPSON, ANDREW           16  MARION                    X  31.11 DNAS   -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     26.40 .      8  
  2 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                      26.42 .      7  
  3 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   27.07 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                        NS         -  
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                     NS         -  

Event 22  Female  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                     32.53 .      8  
  2 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                32.58 .      7  
  3 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC            33.32 .      6  
  4 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC            34.09 .      5  
  5 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                  34.19 .      4  
  6 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            34.28 .      3  
  7 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC              34.64 .      2  
  8 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                       34.75 .      1  
  9 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL                34.79 .      -  
 10 BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC              35.53 .      -  
 11 TONKS, KIM                12  MARION                       35.63 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST               X  37.26 DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                     30.90 .      8  
  2 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE              32.32 .      7  
  3 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                     33.18 .      6  
  4 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                     33.88 .      5  
  5 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                     33.92 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - WIMMER, JACQUELYN         15  CLOVERCREST               X  34.25 DNAS   -  
  - HOLLIDAY, LAUREN          14  SALISBURY CITY AQUAT      X  34.40 DNAS   -  
  - BURT, EMMA                15  FLEURIEU                  X  34.74 DNAS   -  
  - MCEVOY, LARA              14  BAYSIDE AQUATIC           X  35.83 DNAS   -  
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                      30.91 .      8  
  2 LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                      30.96 .      7  
  3 CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                32.49 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                    X  34.21 DNAS   -  
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST               X  34.38 DNAS   -  
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X  35.18 DNAS   -  
  - BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE          X  35.62 DNAS   -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                      30.21 .      8  
  2 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY               33.62 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X  35.57 DNAS   -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 23  Male  200  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    2:31.87 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                2:32.26 .      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              2:35.25 .      6  
  4 ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE           2:36.87 .      5  
  5 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              2:37.51 .      4  
  6 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    2:40.92 .      3  
  7 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   2:47.11 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - HOPLEY, TODD              12  ELIZABETH AQUATIC         X2:51.91 DNAS   -  
  - BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                          NS         -  
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:22.22 .      8  
  2 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:23.74 .      7  
  3 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                2:24.12 .      6  
  4 ZANKER, ADAM              15  BAYSIDE AQUATIC            2:26.23 .      5  
  5 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                2:27.33 .      4  
  6 THOMPSON, DAMIAN          15  LEFEVRE PORTSIDE           2:29.25 .      3  
  7 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                   2:30.07 .      2  
  8 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                2:30.37 .      1  
  9 STEWART, PETER            15  NORWOOD                    2:31.18 .      -  
 10 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:33.25 .      -  
 11 KUMELA, SZYMON            14  SOUTH COAST                2:34.25 .      -  
 12 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                2:38.61 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   2:11.38 .      8  
  2 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    2:12.45 .      7  
  3 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    2:14.11 .      6  
  4 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:17.82 .      5  
  5 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   2:21.34 .      4  
  6 CLARK, THOMAS             16  MARION                     2:24.56 .      3  
  7 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC            2:28.19 .      2  
  8 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   2:29.41 .      1  
  9 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:32.56 .      -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    2:11.56 .      8  
  2 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   2:11.65 .      7  
  3 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    2:11.72 .      6  
  4 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE           2:16.84 .      5  
  5 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    2:22.68 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                        NS         -  
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 24  Female  200  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   2:33.23 .      8  
  2 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          2:34.60 .      7  
  3 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          2:41.31 .      6  
  4 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                2:43.19 .      5  
  5 TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                2:44.31 .      4  
  6 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     2:45.96 .      3  
  7 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            2:46.27 .      2  
  8 NAYLOR, KIA               11  CLOVERCREST                2:48.08 .      1  
  9 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                2:48.98 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BROAD, CARRIE             13  HENLEY & GRANGE           X2:53.04 DNAS   -  
  - HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                        DQ         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      2:24.65 .      8  
  2 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:30.31 .      7  
  3 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    2:30.62 .      6  
  4 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   2:33.01 .      5  
  5 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    2:33.17 .      4  
  6 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          2:33.47 .      3  
  7 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                2:35.73 .      2  
  8 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            2:35.82 .      1  
  9 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   2:35.87 .      -  
 10 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE            2:36.47 .      -  
 11 SIMPSON, KATE             14  MARION                     2:39.78 .      -  
 12 MIERS, BARBARA            15  BAYSIDE AQUATIC            2:40.79 .      -  
 13 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   2:41.24 .      -  
 14 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                2:41.46 .      -  
 15 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                2:41.81 .      -  
 16 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:45.08 .      -  
 17 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   2:45.93 .      -  
 18 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                2:47.60 .      -  
 19 JARRETT, SHANNON          15  PARKS                      2:48.30 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL             X2:52.73 DNAS   -  
  - MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                        NS         -  
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                    2:18.84 .      8  
  2 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            2:22.39 .      7  
  3 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   2:22.98 .      6  
  4 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            2:26.60 .      5  
  5 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                   2:28.46 .      4  
  6 BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                   2:34.95 .      3  
  7 HUISH, SARAH              16  NORWOOD                    2:40.82 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                    2:30.29 .      8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    2:32.20 .      7  

Event 25  Male  100  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    1:16.67 .      8  
  2 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            1:20.90 .      7  
  3 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                1:21.17 .      6  
  4 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:22.16 .      5  
  5 ANDERSON, JOHN            12  PARKS                      1:27.67 .      4  
  6 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:28.42 .      3  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          1:09.57 .      8  
  2 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   1:10.78 .      7  
  3 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                     J1:11.16 .      6  
  3 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                  J1:11.16 .      6  
  5 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:14.69 .      4  
  6 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    1:16.26 .      3  
  7 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                      1:16.29 .      2  
  8 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    1:18.11 .      1  
  9 KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                   1:18.37 .      -  
 10 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                1:19.35 .      -  
 11 MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                1:20.67 .      -  
 12 CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                    1:23.74 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - JAMES, DARIAN             14  BAYSIDE AQUATIC           X1:26.75 DNAS   -  
  - MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                       NS         -  
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    1:07.95 .      8  
  2 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            1:10.35 .      7  
  3 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                   1:12.29 .      6  
  4 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                1:13.89 .      5  
  5 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                     1:15.87 .      4  
  6 WOODS, DREW               17  BURNSIDE                   1:16.16 .      3  
  7 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     1:16.42 .      2  
  8 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    1:18.32 .      1  
  9 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                      1:19.97 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC          1:03.97 .      8  
  2 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   1:09.91 .      7  
  3 MOFFAT, SEAN              27  NORWOOD                    1:11.18 .      6  
  4 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                1:13.64 .      5  
  5 CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                 1:17.98 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - PREGARZ, DAVID            18  ADELAIDE                       NS         -  

Event 26  Female  100  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC          1:20.92 .      8  
  2 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     1:23.75 .      7  
  3 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL              1:24.34 .      6  
  4 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                    1:25.41 .      5  
  5 TONKS, KIM                12  MARION                     1:25.69 .      4  
  6 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    1:26.69 .      3  
  7 KROLIKOWSKI, NADIA        12  JAMES AQUATIC              1:27.02 .      2  
  8 SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST                1:29.53 .      1  
  9 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:29.77 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST               X1:30.66 DNAS   -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC           X1:33.21 DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                  X1:34.17 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                    1:13.72 .      8  
  2 LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                   1:17.27 .      7  
  3 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                    1:18.52 .      6  
  4 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    1:19.18 .      5  
  5 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      1:19.53 .      4  
  6 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              1:19.67 .      3  
  7 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   1:21.27 .      2  
  8 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          1:23.01 .      1  
  9 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   1:24.43 .      -  
 10 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              1:24.80 .      -  
 11 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:25.56 .      -  
 12 SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY             1:27.02 .      -  
 13 ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE            1:27.19 .      -  
 14 JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL              1:27.98 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST               X1:32.16 DNAS   -  
  - MCEVOY, LARA              14  BAYSIDE AQUATIC           X1:34.61 DNAS   -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - GRAEFE, RENEE             15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    1:19.12 .      8  
  2 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                1:23.68 .      7  
  3 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   1:27.21 .      6  
  4 CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                     1:27.54 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST                    NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PINCOMBE, SHAUNA          18  STURT FLINDERS             1:16.50 .      8  
  2 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY             1:25.51 .      7  
  3 SMALL, ALICIA             18  TEA TREE GULLY             1:27.21 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  

Event 27  Male  50  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                     26.25 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                  28.00 .      7  
  3 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC              28.05 .      6  
  4 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                      28.13 .      5  
  5 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                  28.22 .      4  
  6 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                      29.12 .      3  
  7 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC                29.43 .      2  
  8 VEAL, RYAN                13  CLOVERCREST                  29.53 .      1  
  9 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC                29.62 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY            X  31.13 DNAS   -  
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            24.69 .      8  
  2 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                  25.83 .      7  
  3 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                     25.94 .      6  
  4 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              26.42 .      5  
  5 ZANKER, ADAM              15  BAYSIDE AQUATIC              26.54 .      4  
  6 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                      26.84 .      3  
  7 BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE             27.07 .      2  
  8 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                     27.09 .      1  
  9 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                     27.16 .      -  
 10 THOMPSON, DAMIAN          15  LEFEVRE PORTSIDE             27.36 .      -  
 11 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              27.38 .      -  
 12 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE              27.50 .      -  
 13 MITCHELL, ANDREW          15  ELIZABETH AQUATIC            27.52 .      -  
 14 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC            27.53 .      -  
 15 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                        27.65 .      -  
 16 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                     27.67 .      -  
 17 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                  27.79 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - HEDAUX, BENJAMIN          15  PARKS                     X  28.44 DNAS   -  
  - CROPPER, HAMISH           14  BAYSIDE AQUATIC           X  28.50 DNAS   -  
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                   X  28.53 DNAS   -  
  - JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST               X  28.70 DNAS   -  
  - JAMES, DARIAN             14  BAYSIDE AQUATIC           X  29.39 DNAS   -  
  - BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                   X  29.71 DNAS   -  
  - STEWART, PETER            15  NORWOOD                   X  30.02 DNAS   -  
  - CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                       NS         -  
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            25.19 .      8  
  2 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                      25.37 .      7  
  3 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     25.58 .      6  
  4 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                      26.13 .      5  
  5 CLARK, THOMAS             16  MARION                       26.18 .      4  
  6 BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE             26.80 .      3  
  7 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC              26.85 .      2  
  8 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC              27.41 .      1  
  9 WOODS, DREW               17  BURNSIDE                     27.51 .      -  
 10 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC              27.54 .      -  
 11 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       27.57 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                     X  28.01 DNAS   -  
  - SIMPSON, ANDREW           16  MARION                    X  28.52 DNAS   -  
  - BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   24.80 .      8  
  2 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                      26.29 .      7  
  3 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE             26.53 .      6  
  4 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                      26.87 .      5  
  5 MACFARLANE, CHRIS         19  BAYSIDE AQUATIC              27.51 .      4  
  6 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                  27.58 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - SMITH, MATTHEW            18  MARION                    X  28.39 DNAS   -  
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                X  28.74 DNAS   -  
  - PREGARZ, DAVID            18  ADELAIDE                       NS         -  
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 28  Female  50  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                29.06 .      8  
  2 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL                30.03 .      7  
  3 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC            30.07 .      6  
  4 ADCOCK, FRANCES           12  JAMES AQUATIC                30.11 .      5  
  5 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                       30.54 .      4  
  6 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                      30.55 .      3  
  7 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                  30.57 .      2  
  8 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                      31.21 .      1  
  9 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                  31.35 .      -  
 10 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC              31.58 .      -  
 10 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                      31.58 .      -  
 10 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                     31.58 .      -  
 13 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC            31.71 .      -  
 14 OWEN, JULIE               12  ELIZABETH AQUATIC            31.90 .      -  
 15 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                       31.91 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                   X  32.05 DNAS   -  
  - BROAD, CARRIE             13  HENLEY & GRANGE           X  32.20 DNAS   -  
  - TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST               X  32.46 DNAS   -  
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST               X  32.52 DNAS   -  
  - KROLIKOWSKI, NADIA        12  JAMES AQUATIC             X  32.86 DNAS   -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                    X  32.94 DNAS   -  
  - CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                   X  33.11 DNAS   -  
  - NAYLOR, KIA               11  CLOVERCREST               X  33.40 DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC            28.68 .      8  
  2 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC           J  29.21 .      7  
  2 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                   J  29.21 .      7  
  4 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                     29.27 .      5  
  5 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                     29.36 .      4  
  6 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                29.50 .      3  
  7 ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE              29.81 .      2  
  8 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                      29.98 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                   X  30.06 DNAS   -  
  - BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                   X  30.15 DNAS   -  
  - MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE           X  30.41 DNAS   -  
  - HOLLIDAY, LAUREN          14  SALISBURY CITY AQUAT      X  30.62 DNAS   -  
  - FENNA, AMY                15  FLEURIEU                  X  30.64 DNAS   -  
  - RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST               X  31.03 DNAS   -  
  - SIMPSON, KATE             14  MARION                    X  31.81 DNAS   -  
  - MCEVOY, LARA              14  BAYSIDE AQUATIC           X  32.04 DNAS   -  
  - GRAEFE, RENEE             15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - KING, DEBORAH             14  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              27.87 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                     28.74 .      7  
  3 HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                      28.98 .      6  
  4 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE             29.10 .      5  
  5 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC              29.72 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST               X  30.41 DNAS   -  
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X  30.77 DNAS   -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  
  - LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                        NS         -  
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                   J  28.00 .      8  
  1 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                   J  28.00 .      8  
  3 PINCOMBE, SHAUNA          18  STURT FLINDERS               28.54 .      6  
  4 RUSSELL, CATHERINE        20  NORWOOD                      29.46 .      5  
  5 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY               29.72 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X  32.09 DNAS   -  
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 29  Male  200  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:28.93 .      8  
  2 ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE           2:38.95 .      7  
  3 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   2:44.35 .      6  
  4 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                     2:55.18 .      5  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   2:18.75 .      8  
  2 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   2:19.95 .      7  
  3 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      2:26.34 .      6  
  4 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                2:27.80 .      5  
  5 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT       2:30.57 .      4  
  6 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:35.12 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                2:16.73 .      8  
  2 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                     2:23.08 .      7  
  3 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    2:25.14 .      6  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                    2:06.56 .      8  
  2 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    2:11.35 .      7  
  3 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   2:12.26 .      6  
  4 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   2:15.42 .      5  

Event 30  Female  200  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   2:38.22 .      8  
  2 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          2:44.07 .      7  
  3 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            2:45.49 .      6  
  4 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   2:49.56 .      5  
  5 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                2:50.44 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   2:17.41 .      8  
  2 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    2:27.28 .      7  
  3 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   2:29.13 .      6  
  4 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:33.77 .      5  
  5 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                    2:44.10 .      4  
  6 BURT, EMMA                15  FLEURIEU                   2:45.75 .      3  
  7 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                2:51.85 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  
  - BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            2:24.34 .      8  
  2 BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                   2:37.58 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                  X2:52.74 DNAS   -  
  - SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                       NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -