Results 3rdCommonwealth Bank Winter A Grade Meet (South Australia, Short Course) Saturday 14thJune 1997

Results 3rdCommonwealth Bank Winter A Grade Meet (South Australia, Short Course) Saturday 14thJune 1997

Post by A. D. Brya » Wed, 18 Jun 1997 04:00:00

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 1
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 31  Male  50  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                      35.86 .      8  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                      36.65 .      7  
  3 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC              36.81 .      6  
  4 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                  37.09 .      5  
  5 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                      38.27 .      4  
  6 HORE, TRAVIS              11  CLOVERCREST                  39.85 .      3  
  7 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                      40.50 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - ANDERSON, JOHN            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                        31.65 .      8  
  2 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                     32.21 .      7  
  3 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            32.29 .      6  
  4 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC            32.63 .      5  
  5 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC            33.64 .      4  
  6 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                        34.96 .      3  
  7 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                      35.56 .      2  
  8 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                      35.70 .      1  
  9 KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                     36.12 .      -  
 10 MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                  36.24 .      -  
 11 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                      36.59 .      -  
 12 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                  36.67 .      -  
 13 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                     37.61 .      -  
 14 DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE             37.85 .      -  
 15 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                  38.04 .      -  
 16 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                  38.62 .      -  
 17 CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                      38.72 .      -  
 18 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                  39.89 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                        NS         -  
  - MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                      32.19 .      8  
  2 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC              32.21 .      7  
  3 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                     32.91 .      6  
  4 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                  34.94 .      5  
  5 LEWIS, SCOTT              17  MARION                       35.57 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                     X  37.18 DNAS   -  
  - MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC              DQ         -  
  - WOODS, DREW               17  BURNSIDE                       NS         -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC            30.35 .      8  
  2 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   33.04 .      7  
  3 CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                   33.39 .      6  
  4 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                  34.27 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - PREGARZ, DAVID            18  ADELAIDE                       NS         -  

Event 32  Female  50  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            37.55 .      8  
  2 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                       38.78 .      7  
  3 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                      39.30 .      6  
  4 KROLIKOWSKI, NADIA        12  JAMES AQUATIC                39.61 .      5  
  5 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC            39.66 .      4  
  6 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                      40.22 .      3  
  7 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                      40.33 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST               X  41.23 DNAS   -  
  - ADCOCK, FRANCES           12  JAMES AQUATIC             X  41.46 DNAS   -  
  - LUSCOMBE, KATE            13  MARION                    X  41.87 DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                      34.65 .      8  
  2 LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                     35.10 .      7  
  3 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                      36.24 .      6  
  4 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                36.31 .      5  
  5 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                      37.30 .      4  
  6 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC            37.42 .      3  
  7 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                     37.66 .      2  
  8 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                     38.49 .      1  
  9 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                      39.18 .      -  
 10 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC                39.30 .      -  
 11 ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE              39.76 .      -  
 12 HARRIS, PENNY             14  MARION                       40.24 .      -  
 13 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                  40.80 .      -  
 14 SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY               40.94 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - GRAEFE, RENEE             15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                      37.22 .      8  
  2 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                  38.74 .      7  
  3 CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                       39.41 .      6  
  4 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                     39.58 .      5  
  5 BOROWICZ, ROMANA          17  BURNSIDE                     39.98 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                35.02 .      8  
  2 PINCOMBE, SHAUNA          18  STURT FLINDERS               35.24 .      7  
  3 SMALL, ALICIA             18  TEA TREE GULLY               38.99 .      6  
  4 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY               39.92 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                        NS         -  

Event 33  Male  100  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   1:05.04 .      8  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    1:09.64 .      7  
  3 ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE           1:11.31 .      6  
  4 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   1:15.02 .      5  
  5 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:15.52 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - RICHARDSON, MATTHEW       13  NORWOOD                   X1:19.32 DNAS   -  
  - ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                    X1:20.09 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                1:02.89 .      8  
  2 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                1:04.35 .      7  
  3 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   1:05.03 .      6  
  4 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   1:05.52 .      5  
  5 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   1:06.71 .      4  
  6 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC            1:06.91 .      3  
  7 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    1:07.74 .      2  
  8 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                1:09.14 .      1  
  9 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:09.77 .      -  
 10 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            1:10.50 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                   X1:14.24 DNAS   -  
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   1:00.29 .      8  
  2 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    1:00.46 .      7  
  3 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    1:01.45 .      6  
  4 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    1:02.58 .      5  
  5 CLARK, THOMAS             16  MARION                     1:03.75 .      4  
  6 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   1:03.86 .      3  
  7 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                     1:03.92 .      2  
  8 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                1:04.90 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC           X1:10.71 DNAS   -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     59.27 .      8  
  2 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    1:00.86 .      7  
  3 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    1:06.53 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                        NS         -  
  - NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                        NS         -  
  - DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                     NS         -  
  - WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                       NS         -  
  - MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                        NS         -  

Event 34  Female  100  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:12.47 .      8  
  2 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              1:13.64 .      7  
  3 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC          1:14.46 .      6  
  4 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:15.88 .      5  
  5 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   1:16.09 .      4  
  6 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                1:17.69 .      3  
  7 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            1:17.71 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - LUSCOMBE, KATE            13  MARION                    X1:20.75 DNAS   -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC           X1:21.21 DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   1:06.09 .      8  
  2 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:08.82 .      7  
  3 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           1:09.34 .      6  
  4 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      1:10.96 .      5  
  5 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            1:11.71 .      4  
  6 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              1:13.74 .      3  
  7 HARRIS, PENNY             14  MARION                     1:13.93 .      2  
  8 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   1:16.10 .      1  
  9 BURT, EMMA                15  FLEURIEU                   1:16.79 .      -  
 10 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    1:17.24 .      -  
 11 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                1:18.12 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            1:07.28 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:10.07 .      7  
  3 HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                    1:12.16 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                  X1:17.12 DNAS   -  
  - TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                       NS         -  
  - LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                        NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 35  Male  200  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   2:06.91 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                2:12.24 .      7  
  3 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    2:16.23 .      6  
  4 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              2:17.24 .      5  
  5 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            2:17.42 .      4  
  6 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              2:22.01 .      3  
  7 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   2:24.42 .      2  
  8 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   2:26.70 .      1  
  9 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY             2:26.77 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                   2:06.14 .      8  
  2 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   2:06.54 .      7  
  3 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                2:08.04 .      6  
  4 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:08.05 .      5  
  5 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:08.73 .      4  
  6 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                2:10.30 .      3  
  7 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    2:10.42 .      2  
  8 ZANKER, ADAM              15  BAYSIDE AQUATIC            2:12.06 .      1  
  9 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:12.62 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC           X2:14.24 DNAS   -  
  - HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                     X2:14.54 DNAS   -  
  - KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                  X2:14.76 DNAS   -  
  - DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE          X2:15.53 DNAS   -  
  - CROPPER, HAMISH           14  BAYSIDE AQUATIC           X2:16.94 DNAS   -  
  - JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST               X2:18.99 DNAS   -  
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  
  - BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  
  - MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          2:01.76 .      8  
  2 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:05.16 .      7  
  3 JOHNSON, RYAN             16  BURNSIDE                   2:06.18 .      6  
  4 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                   2:06.47 .      5  
  5 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            2:06.51 .      4  
  6 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                2:06.55 .      3  
  7 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC            2:10.00 .      2  
  8 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                     2:10.14 .      1  
  9 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     2:11.78 .      -  
 10 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:11.87 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - WOODS, DREW               17  BURNSIDE                  X2:13.27 DNAS   -  
  - MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                  X2:13.44 DNAS   -  
  - FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC           X2:16.65 DNAS   -  
  - DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                   X2:17.71 DNAS   -  
  - BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  
  - WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                        NS         -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - SHORT, LIAM               17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    2:00.27 .      8  
  2 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    2:00.86 .      7  
  3 MOFFAT, SEAN              27  NORWOOD                    2:06.28 .      6  
  4 BLAIR, RAB                19  BAYSIDE AQUATIC            2:11.36 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                       NS         -  
  - BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                       NS         -  
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                        NS         -  
  - NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                        NS         -  
  - MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                        NS         -  

Event 36  Female  200  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              2:16.41 .      8  
  2 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          2:20.04 .      7  
  3 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   2:20.11 .      6  
  4 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            2:20.65 .      5  
  5 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    2:25.36 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST               X2:29.21 DNAS   -  
  - NAYLOR, KIA               11  CLOVERCREST               X2:33.37 DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    2:07.81 .      8  
  2 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                    2:09.28 .      7  
  3 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   2:10.88 .      6  
  4 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    2:13.12 .      5  
  5 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   2:14.91 .      4  
  6 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    2:16.06 .      3  
  7 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          2:16.28 .      2  
  8 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   2:17.54 .      1  
  9 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            2:18.20 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                  X2:22.37 DNAS   -  
  - RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST               X2:23.15 DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE           X2:24.12 DNAS   -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                       NS         -  
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   2:13.16 .      8  
  2 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            2:15.71 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X2:21.10 DNAS   -  
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                  X2:22.23 DNAS   -  
  - HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                        NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                       NS         -  
  - LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 RUSSELL, CATHERINE        20  NORWOOD                    2:18.62 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                       NS         -  
  - PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                        NS         -  

Event 37  Male  200  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    2:58.73 .      8  
  2 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            2:59.79 .      7  
  3 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    3:04.76 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - HORE, TRAVIS              11  CLOVERCREST               X3:11.27 DNAS   -  
  - ANDERSON, JOHN            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   2:26.68 .      8  
  2 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          2:31.52 .      7  
  3 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      2:34.95 .      6  
  4 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          2:35.52 .      5  
  5 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    2:40.79 .      4  
  6 KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                   2:45.97 .      3  
  7 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                      2:54.83 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE               DQ         -  
  - MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                       NS         -  
  - MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                    NS         -  
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    2:27.32 .      8  
  2 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                   2:35.09 .      7  
  3 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            2:39.05 .      6  
  4 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                      2:57.16 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - LEWIS, SCOTT              17  MARION                         DQ         -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  

Event 37  Male  200  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC          2:19.40 .      8  
  2 MOFFAT, SEAN              27  NORWOOD                    2:36.68 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                    DQ         -  
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                     NS         -  
  - PREGARZ, DAVID            18  ADELAIDE                       NS         -  

Event 38  Female  200  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC          2:53.54 .      8  
  2 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     2:53.93 .      7  
  3 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    3:02.53 .      6  
  4 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    3:07.73 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST               X3:12.61 DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                       DQ         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:45.80 .      8  
  2 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:45.82 .      7  
  3 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              2:48.04 .      6  
  4 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      2:49.10 .      5  
  5 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   2:49.86 .      4  
  6 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    2:51.01 .      3  
  7 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      2:56.69 .      2  
  8 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          2:58.00 .      1  
  9 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   2:59.68 .      -  
 10 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              3:01.14 .      -  
 11 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                3:08.51 .      -  
 12 SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY             3:09.33 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - GRAEFE, RENEE             15  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                       NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    2:49.44 .      8  
  2 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                3:01.96 .      7  
  3 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   3:06.22 .      6  
  4 BOROWICZ, ROMANA          17  BURNSIDE                   3:08.51 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                    X3:13.77 DNAS   -  
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST                    NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC              2:37.68 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - SMALL, ALICIA             18  TEA TREE GULLY                 NS         -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  
  - PINCOMBE, SHAUNA          18  STURT FLINDERS                 NS         -  

Event 39  Male  100  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    1:08.68 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                1:10.82 .      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              1:12.40 .      6  
  4 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              1:14.80 .      5  
  5 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   1:14.85 .      4  
  6 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                1:15.60 .      3  
  7 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   1:16.00 .      2  
  8 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:17.61 .      1  
  9 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                     1:17.63 .      -  
 10 RICHARDSON, MATTHEW       13  NORWOOD                    1:18.16 .      -  
 11 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY             1:18.41 .      -  
 12 HOPLEY, TODD              12  ELIZABETH AQUATIC          1:19.72 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    1:05.50 .      8  
  2 ZANKER, ADAM              15  BAYSIDE AQUATIC            1:06.16 .      7  
  3 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                1:06.22 .      6  
  4 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   1:07.81 .      5  
  5 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            1:08.21 .      4  
  6 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                1:08.24 .      3  
  7 STEWART, PETER            15  NORWOOD                    1:09.26 .      2  
  8 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    1:09.94 .      1  
  9 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                1:10.87 .      -  
 10 CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                    1:10.89 .      -  
 11 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                   1:10.97 .      -  
 12 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      1:11.87 .      -  
 13 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC            1:13.40 .      -  
 14 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      1:13.57 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  
  - MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     58.98 .      8  
  2 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    1:00.46 .      7  
  3 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            1:03.62 .      6  
  4 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          1:03.82 .      5  
  5 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    1:03.87 .      4  
  6 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   1:04.88 .      3  
  7 CLARK, THOMAS             16  MARION                     1:06.87 .      2  
  8 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   1:09.62 .      1  
  9 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                1:09.68 .      -  
 10 DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                    1:10.06 .      -  
 11 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            1:10.83 .      -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                      59.87 .      8  
  2 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE           1:01.53 .      7  
  3 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    1:06.32 .      6  
  4 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 1:07.39 .      5  
  5 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                1:13.39 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                       NS         -  
  - JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                        NS         -  
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                        NS         -  
  - NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                        NS         -  

Event 40  Female  100  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          1:12.29 .      8  
  2 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   1:12.39 .      7  
  3 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:14.25 .      6  
  4 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          1:14.86 .      5  
  5 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:14.90 .      4  
  6 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC          1:15.52 .      3  
  7 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            1:15.74 .      2  
  8 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              1:15.88 .      1  
  9 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     1:16.21 .      -  
 10 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                    1:16.68 .      -  
 11 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    1:17.84 .      -  
 12 OWEN, JULIE               12  ELIZABETH AQUATIC          1:18.84 .      -  
 13 TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                1:18.89 .      -  
 14 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:18.98 .      -  
 15 NAYLOR, KIA               11  CLOVERCREST                1:19.89 .      -  
 16 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    1:19.93 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC           X1:23.31 DNAS   -  
  - LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                    DQ         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    1:09.71 .      8  
  2 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          1:10.17 .      7  
  3 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    1:10.66 .      6  
  4 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:11.78 .      5  
  5 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   1:12.17 .      4  
  6 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            1:12.37 .      3  
  7 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:12.40 .      2  
  8 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                1:13.35 .      1  
  9 LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                   1:13.88 .      -  
 10 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   1:15.18 .      -  
 11 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                1:15.70 .      -  
 12 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                1:15.84 .      -  
 13 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   1:18.60 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - JARRETT, SHANNON          15  PARKS                     X1:19.10 DNAS   -  
  - VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST               X1:19.89 DNAS   -  
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                    1:04.29 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:07.95 .      7  
  3 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            1:08.54 .      6  
  4 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   1:17.08 .      5  
  5 HUISH, SARAH              16  NORWOOD                    1:17.15 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  
  - TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY             1:14.99 .      8  

Event 41  Male  400  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   5:07.31 .      8  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    5:12.76 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE               DQ         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   4:53.42 .      8  
  2 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   4:57.07 .      7  
  3 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    5:03.99 .      6  
  4 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                5:05.37 .      5  
  5 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          5:09.06 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  
  - MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    4:40.10 .      8  
  2 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   4:42.65 .      7  
  3 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    4:59.76 .      6  
  4 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                     5:10.36 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE           5:07.02 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                       NS         -  

Event 42  Female  400  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* Non-Award Swimmers *
  - GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC           X5:35.86 DNAS   -  
  - HANCOCK, CANDICE          12  MARION                    X5:50.54 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    5:08.01 .      8  
  2 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           5:19.05 .      7  
  3 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    5:25.88 .      6  
  4 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    5:28.22 .      5  
  5 HARRIS, PENNY             14  MARION                     5:33.08 .      4  
  6 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   5:34.29 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - BLAKE, KATE               14  NORWOOD                   X5:37.61 DNAS   -  
  - WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                       NS         -  
  - MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                        NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            5:04.20 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PINCOMBE, SHAUNA          18  STURT FLINDERS             5:32.13 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -