Results 5th Commonwealth Bank A Grade Winter Meet (SC, Adelaide South Australia)

Results 5th Commonwealth Bank A Grade Winter Meet (SC, Adelaide South Australia)

Post by A. D. Brya » Tue, 08 Jul 1997 04:00:00

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 1
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 59  Male  50  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                     26.11 .      8  
  2 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                  27.57 .      7  
  3 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                  28.17 .      6  
  4 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC              28.24 .      5  
  5 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                      28.50 .      4  
  6 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                      29.07 .      3  
  7 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC                29.58 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY            X  31.30 DNAS   -  
  - FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                        NS         -  
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            24.91 .      8  
  2 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                  25.78 .      7  
  3 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                     25.82 .      6  
  4 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              26.52 .      5  
  5 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              27.33 .      4  
  6 MITCHELL, ANDREW          15  ELIZABETH AQUATIC            27.35 .      3  
  7 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC            27.36 .      2  
  8 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                     27.50 .      1  
  9 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                      27.68 .      -  
  9 HEDAUX, BENJAMIN          15  PARKS                        27.68 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - PRYOR, ALEX               15  UNLEY                     X  28.07 DNAS   -  
  - SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT      X  28.14 DNAS   -  
  - TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST               X  28.22 DNAS   -  
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                   X  28.24 DNAS   -  
  - JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST               X  28.28 DNAS   -  
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                   X  28.59 DNAS   -  
  - STEWART, PETER            15  NORWOOD                   X  29.20 DNAS   -  
  - MORTON, JON               15  BURNSIDE                       NS         -  
  - LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                     24.76 .      8  
  2 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                      25.10 .      7  
  3 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            25.19 .      6  
  4 CLARK, THOMAS             16  MARION                       25.54 .      5  
  5 ANNINOS, TERRY            17  ADELAIDE                     25.92 .      4  
  6 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST               J  26.09 .      3  
  6 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC           J  26.09 .      3  
  8 LEE, DEREK                16  NORWOOD                      26.18 .      1  
  9 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                      26.24 .      -  
 10 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC              27.02 .      -  
 11 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                  27.12 .      -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 2
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

 12 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                        27.42 .      -  
 13 WOODS, DREW               17  BURNSIDE                     27.57 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                   X  28.77 DNAS   -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                  X  28.98 DNAS   -  
  - BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                       NS         -  
  - SHORT, LIAM               17  NORWOOD                        NS         -  
  - HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   24.54 .      8  
  2 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     25.03 .      7  
  3 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC            25.86 .      6  
  4 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                      26.18 .      5  
  5 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                  27.04 .      4  
  6 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                      27.29 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                X  28.54 DNAS   -  
  - WILLS, BEN                20  HENLEY & GRANGE           X  30.13 DNAS   -  
  - PREGARZ, DAVID            18  ADELAIDE                       NS         -  

Event 60  Female  50  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                29.59 .      8  
  2 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC              29.76 .      7  
  3 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                       29.79 .      6  
  4 FOSTER, REBECCA           13  TEA TREE GULLY               29.90 .      5  
  5 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                  29.93 .      4  
  6 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC            30.10 .      3  
  7 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC            30.34 .      2  
  8 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                     30.89 .      1  
  9 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                      31.30 .      -  
 10 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                  31.33 .      -  
 11 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            31.35 .      -  
 12 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC            31.46 .      -  
 13 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                      31.48 .      -  
 13 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC              31.48 .      -  
 15 KROLIKOWSKI, NADIA        12  JAMES AQUATIC                31.97 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL             X  32.12 DNAS   -  
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST               X  32.24 DNAS   -  
  - TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST               X  32.25 DNAS   -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC              28.77 .      8  
  2 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                29.26 .      7  
  3 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                      29.27 .      6  
  4 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                     29.36 .      5  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 3
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  5 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                      29.38 .      4  
  6 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                     29.65 .      3  
  7 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                        29.70 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE           X  30.05 DNAS   -  
  - HARRIS, PENNY             14  MARION                    X  30.20 DNAS   -  
  - SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y               X  30.24 DNAS   -  
  - FENNA, AMY                15  FLEURIEU                  X  30.27 DNAS   -  
  - DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                   X  30.27 DNAS   -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE           X  30.39 DNAS   -  
  - KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC             X  30.49 DNAS   -  
  - MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE           X  30.49 DNAS   -  
  - RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST               X  30.72 DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE           X  30.79 DNAS   -  
  - SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY            X  33.31 DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - BOWDEN, JANA              15  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE             28.83 .      8  
  2 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                      28.84 .      7  
  3 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC              29.31 .      6  
  4 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC              29.36 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X  30.21 DNAS   -  
  - CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                  X  30.61 DNAS   -  
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                    X  30.96 DNAS   -  
  - LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                        NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                      27.43 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY            X  30.19 DNAS   -  
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X  31.83 DNAS   -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 61  Male  100  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                1:10.82 .      8  
  2 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                1:13.09 .      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              1:13.85 .      6  
  4 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              1:15.71 .      5  
  5 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:16.33 .      4  
  6 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   1:16.35 .      3  
  7 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                     1:16.42 .      2  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 4
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  8 HOPLEY, TODD              12  ELIZABETH AQUATIC          1:19.13 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                1:04.70 .      8  
  2 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    1:05.63 .      7  
  3 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            1:08.55 .      6  
  4 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                1:08.69 .      5  
  5 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   1:08.75 .      4  
  6 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      1:08.97 .      3  
  7 STEWART, PETER            15  NORWOOD                    1:09.03 .      2  
  8 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    1:09.10 .      1  
  9 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                1:09.18 .      -  
 10 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                   1:09.84 .      -  
 11 CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                    1:10.81 .      -  
 12 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                1:11.24 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - HOLTON, TIMOTHY           15  CLOVERCREST               X1:15.00 DNAS   -  
  - HEDAUX, BENJAMIN          15  PARKS                     X1:18.31 DNAS   -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     58.92 .      8  
  2 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    1:00.35 .      7  
  3 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    1:02.49 .      6  
  4 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            1:02.97 .      5  
  5 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                     1:04.76 .      4  
  6 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   1:06.28 .      3  
  7 CLARK, THOMAS             16  MARION                     1:07.42 .      2  
  8 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   1:09.02 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - SHORT, LIAM               17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                      59.37 .      8  
  2 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    1:00.27 .      7  
  3 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                    1:00.58 .      6  
  4 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                    1:05.25 .      5  
  5 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    1:06.10 .      4  
  6 WILLS, BEN                20  HENLEY & GRANGE            1:13.16 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 5
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 62  Female  100  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   1:12.16 .      8  
  2 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:13.77 .      7  
  3 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     1:13.78 .      6  
  4 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:14.61 .      5  
  5 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                    1:15.21 .      4  
  6 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC            1:15.30 .      3  
  7 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     1:15.36 .      2  
  8 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC          1:16.64 .      1  
  9 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                1:17.24 .      -  
 10 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    1:17.60 .      -  
 11 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    1:18.70 .      -  
 12 TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                1:19.65 .      -  
 13 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                1:20.29 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC              DQ         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    1:09.81 .      8  
  2 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:10.67 .      7  
  3 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    1:10.83 .      6  
  4 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            1:12.12 .      5  
  5 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                1:12.71 .      4  
  6 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE            1:13.21 .      3  
  7 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y                1:13.85 .      2  
  8 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:14.88 .      1  
  9 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                1:15.00 .      -  
 10 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                1:15.99 .      -  
 11 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                1:16.26 .      -  
 12 HARRIS, PENNY             14  MARION                     1:16.60 .      -  
 13 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   1:16.71 .      -  
 14 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   1:17.15 .      -  
 15 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   1:17.44 .      -  
 16 JARRETT, SHANNON          15  PARKS                      1:17.52 .      -  
 17 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   1:18.79 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC             X1:19.08 DNAS   -  
  - JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL             X1:19.63 DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - MIERS, BARBARA            15  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                        NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 6
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 62  Female  100  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            1:04.56 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:07.51 .      7  
  3 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            1:07.67 .      6  
  4 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           1:14.05 .      5  
  5 HUISH, SARAH              16  NORWOOD                    1:15.22 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    1:07.10 .      8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:07.89 .      7  
  3 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY             1:14.78 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  

Event 63  Male  200  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:28.03 .      8  
  2 ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE           2:36.81 .      7  
  3 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   2:42.33 .      6  
  4 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                     2:50.49 .      5  
  5 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY             2:59.88 .      4  
  6 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    3:01.38 .      3  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      2:25.43 .      8  
  2 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:26.38 .      7  
  3 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                2:27.17 .      6  
  4 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT       2:31.17 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                2:15.72 .      8  
  2 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   2:22.45 .      7  
  3 HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC            2:26.27 .      6  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 7
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 63  Male  200  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                    2:04.69 .      8  
  2 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   2:06.81 .      7  
  3 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   2:07.74 .      6  
  4 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    2:08.41 .      5  
  5 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                    2:21.88 .      4  

Event 64  Female  200  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   2:35.29 .      8  
  2 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          2:41.02 .      7  
  3 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                2:51.46 .      6  
  4 REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL              2:53.87 .      5  
  5 SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                   2:56.41 .      4  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   2:18.01 .      8  
  2 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    2:26.38 .      7  
  3 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   2:29.87 .      6  
  4 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:35.36 .      5  
  5 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE            2:36.27 .      4  
  6 WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE            2:38.22 .      3  
  7 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              2:41.97 .      2  
  8 BURT, EMMA                15  FLEURIEU                   2:42.50 .      1  
  9 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   2:45.07 .      -  
 10 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                2:46.50 .      -  
 11 WIMMER, JACELYN           15  CLOVERCREST                2:47.81 .      -  
 12 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y                2:50.15 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BLAKE, KATE               14  NORWOOD                        DQ         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            2:22.70 .      8  
  2 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                   2:27.28 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  
  - INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 8
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 64  Female  200  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 65  Male  200  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   2:02.93 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                2:10.99 .      7  
  3 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            2:16.32 .      6  
  4 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              2:19.19 .      5  
  5 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              2:20.85 .      4  
  6 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   2:26.36 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   2:02.19 .      8  
  2 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                   2:04.99 .      7  
  3 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   2:05.36 .      6  
  4 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:05.51 .      5  
  5 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC          2:06.73 .      4  
  6 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:07.45 .      3  
  7 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   2:07.53 .      2  
  8 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                2:10.67 .      1  
  9 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    2:10.97 .      -  
 10 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:12.11 .      -  
 11 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC            2:12.50 .      -  
 12 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC            2:12.68 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - WARE, LUKE                14  BAYSIDE AQUATIC           X2:13.46 DNAS   -  
  - SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                   X2:13.85 DNAS   -  
  - KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                  X2:14.40 DNAS   -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                   1:54.04 .      8  
  2 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          2:00.99 .      7  
  3 ANNINOS, TERRY            17  ADELAIDE                   2:02.19 .      6  
  4 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   2:04.33 .      5  
  5 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            2:06.35 .      4  
  6 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            2:08.78 .      3  
  7 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:08.98 .      2  
  8 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     2:12.24 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                  X2:14.84 DNAS   -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 9
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                  X2:20.39 DNAS   -  
  - HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                    1:54.03 .      8  
  2 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 1:55.95 .      7  
  3 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    1:57.94 .      6  
  4 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    2:01.90 .      5  
  5 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    2:03.11 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - BLAIR, RAB                19  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

Event 66  Female  200  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              2:16.69 .      8  
  2 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   2:22.94 .      7  
  3 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     2:23.48 .      6  
  4 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                2:25.57 .      5  
  5 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    2:26.47 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST               X2:32.09 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   2:08.60 .      8  
  2 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    2:14.10 .      7  
  3 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   2:15.00 .      6  
  4 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    2:16.08 .      5  
  5 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   2:19.38 .      4  
  6 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE            2:20.15 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                  X2:21.21 DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE           X2:22.59 DNAS   -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                  X2:23.80 DNAS   -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  
  - COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - WEHRMAN, NICOLE           14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            2:11.16 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   2:13.02 .      7  
  3 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           2:18.84 .      6  
  4 HUISH, SARAH              16  NORWOOD                    2:20.54 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - KEATLEY, DONNA            17  BURNSIDE                       NS         -  
  - INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                        NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 10
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                    2:04.13 .      8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    2:11.97 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X2:29.81 DNAS   -  

Event 67  Male  50  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                  35.71 .      8  
  2 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC              37.22 .      7  
  3 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                      37.65 .      6  
  4 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                      39.54 .      5  
  5 HORE, TRAVIS              11  CLOVERCREST                  39.68 .      4  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                        31.83 .      8  
  2 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            32.10 .      7  
  3 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC            32.25 .      6  
  4 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                     32.45 .      5  
  5 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC            34.11 .      4  
  6 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                        34.60 .      3  
  7 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                  34.75 .      2  
  8 KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                     35.69 .      1  
  9 MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                  36.44 .      -  
 10 FROST, NIC                15  NORWOOD                      36.46 .      -  
 11 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                     36.61 .      -  
 12 HOLTON, TIMOTHY           15  CLOVERCREST                  36.88 .      -  
 13 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                  36.96 .      -  
 14 CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                      38.41 .      -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC              31.89 .      8  
  2 LEE, DEREK                16  NORWOOD                      32.41 .      7  
  3 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                  32.93 .      6  
  4 LEWIS, SCOTT              17  MARION                       34.08 .      5  
  5 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       34.82 .      4  
  6 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                        35.79 .      3  
  7 DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                      36.91 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                  X  39.41 DNAS   -  
  - BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                       NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 11
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 67  Male  50  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC            29.70 .      8  
  2 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                  32.69 .      7  
  3 CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                   32.88 .      6  
  4 REYNOLDS, BRENTON         19  SOUTH COAST                  35.47 .      5  

Event 68  Female  50  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            36.98 .      8  
  2 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                       38.34 .      7  
  3 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC              38.89 .      6  
  4 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                      39.12 .      5  
  5 KROLIKOWSKI, NADIA        12  JAMES AQUATIC                39.54 .      4  
  6 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                      40.39 .      3  
  7 SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST                  40.71 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL             X  41.19 DNAS   -  
  - FROST, JESSICA            13  NORWOOD                   X  41.78 DNAS   -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                      36.15 .      8  
  2 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC            37.03 .      7  
  3 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                37.07 .      6  
  4 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                      37.12 .      5  
  5 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                        37.45 .      4  
  6 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE             37.57 .      3  
  7 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                     37.79 .      2  
  8 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                  39.99 .      1  
  9 JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL                40.21 .      -  
 10 CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE              40.65 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY            X  41.47 DNAS   -  
  - KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC             X  42.07 DNAS   -  
  - MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                      36.56 .      8  
  2 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                  38.29 .      7  
  3 CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                       39.26 .      6  
  4 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                     39.77 .      5  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 12
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

* Non-Award Swimmers *
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - WRIGHT, SAMARA            16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 WALKER, LISA              19  NORWOOD                      34.71 .      8  
  2 SMALL, ALICIA             18  TEA TREE GULLY               38.77 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  

Event 69  Male  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:27.34 .      8  
  2 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    2:41.22 .      7  
  3 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   2:43.46 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY            X2:51.80 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   2:17.14 .      8  
  2 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   2:20.50 .      7  
  3 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                2:21.34 .      6  
  4 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          2:22.11 .      5  
  5 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:24.35 .      4  
  6 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                2:26.39 .      3  
  7 WARE, LUKE                14  BAYSIDE AQUATIC            2:28.59 .      2  
  8 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                2:28.63 .      1  
  9 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    2:30.00 .      -  
 10 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   2:30.94 .      -  
 11 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT       2:31.06 .      -  
 12 HOLTON, TIMOTHY           15  CLOVERCREST                2:31.96 .      -  
 13 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                2:32.16 .      -  
 14 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                2:32.75 .      -  
 15 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          2:34.60 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                       NS         -  
  - SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   2:17.57 .      8  
  2 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          2:18.47 .      7  
  3 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    2:18.75 .      6  
  4 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    2:18.82 .      5  
  5 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:20.36 .      4  
  6 ANNINOS, TERRY            17  ADELAIDE                   2:21.03 .      3  
  7 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   2:23.56 .      2  
  8 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            2:23.78 .      1  
  9 CLARK, THOMAS             16  MARION                     2:25.57 .      -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 13
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

 10 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                2:26.60 .      -  
 11 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                     2:33.04 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - SHORT, LIAM               17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   2:12.17 .      8  
  2 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    2:15.40 .      7  
  3 MOFFAT, SEAN              27  NORWOOD                    2:21.65 .      6  
  4 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                    2:25.84 .      5  
  5 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                2:26.57 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                        NS         -  

Event 70  Female  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC          2:39.32 .      8  
  2 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          2:40.75 .      7  
  3 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    2:43.63 .      6  
  4 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    2:44.41 .      5  
  5 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                2:45.66 .      4  
  6 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     2:46.31 .      3  
  7 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   2:46.42 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                   X2:47.06 DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                  X2:48.67 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:32.93 .      8  
  2 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    2:33.21 .      7  
  3 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   2:37.21 .      6  
  4 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   2:37.39 .      5  
  5 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    2:37.43 .      4  
  6 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   2:38.65 .      3  
  7 HARRIS, PENNY             14  MARION                     2:39.66 .      2  
  8 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          2:40.02 .      1  
  9 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:42.22 .      -  
 10 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              2:42.45 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST               X2:44.03 DNAS   -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                  X2:44.36 DNAS   -  
  - RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST               X2:46.72 DNAS   -  
  - BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                        NS         -  
  - STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                       NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 14
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 70  Female  200  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            2:25.31 .      8  
  2 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                   2:27.88 .      7  
  3 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   2:28.51 .      6  
  4 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            2:29.88 .      5  
  5 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            2:30.62 .      4  
  6 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    2:31.23 .      3  
  7 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   2:40.29 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    2:24.92 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 71  Male  800  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   8:57.60 .      8  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   8:56.87 .      8  
  2 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            9:04.04 .      7  
  3 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    9:11.75 .      6  
  4 DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE           9:27.67 .      5  
  5 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                9:28.71 .      4  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            9:17.62 .      8  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
  - DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                     NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 15
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 72  Female  800  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              9:47.25 .      8  
  2 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   9:55.25 .      7  
  3 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            9:56.15 .      6  
  4 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          9:56.83 .      5  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   9:04.44 .      8  
  2 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    9:05.92 .      7  
  3 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    9:49.03 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                       NS         -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - HOARE, CHRISTINE          15  JAMES AQUATIC                  NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 KEATLEY, DONNA            17  BURNSIDE                   8:57.81 .      8  
  2 SCHWARZ - SASI, SUZANNE   17  ADELAIDE                   9:13.92 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - WRIGHT, SAMARA            16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                    8:48.79 .      8