Results 1st Commonwealth Bank Winter A Grade short course meet (South Australian Swimming)

Results 1st Commonwealth Bank Winter A Grade short course meet (South Australian Swimming)

Post by A. D. Brya » Thu, 05 Jun 1997 04:00:00

After several unsuccessful attempts to post these results, we try again with a different method.

The results are those of the first Commonwealth Bank Winter A Grade series conducted by SA Swimming at the Adelaide Aquatic Centre on Friday May 30.

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 1
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 1  Male  100  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   1:09.43        8  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    1:10.01        7  
  3 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    1:10.16        6  
  4 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              1:15.26        5  
  5 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            1:15.69        4  
  6 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              1:17.13        3  
  7 SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC            1:17.26        2  
  8 RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC          1:17.55        1  
  9 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:18.46        -  
 10 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   1:19.41        -  
 11 DINGLE, ROSS              11  MARION                     1:19.75        -  
* Non-Award Swimmers *
  - GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY            X1:20.61 QT     -  
  - LEUNG, DAVID              11  BURNSIDE                  X1:23.08 QT     -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC          1:02.38        8  
  2 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   1:04.54        7  
  3 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                1:05.97        6  
  4 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          1:06.54        5  
  5 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   1:06.68        4  
  6 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    1:07.15        3  
  7 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   1:07.19        2  
  8 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      1:07.20        1  
  9 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    1:08.10        -  
 10 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                1:08.81        -  
 11 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            1:09.13        -  
 12 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                1:10.22        -  
 13 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:10.53        -  
 14 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   1:10.58        -  
 15 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                1:10.68        -  
 16 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                1:11.39        -  
 17 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      1:11.90        -  
* Non-Award Swimmers *
  - JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST               X1:12.79 QT     -  
  - KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                  X1:12.95 QT     -  
  - HEDAUX, BEN               15  PARKS                     X1:15.89 QT     -  
  - MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    1:00.12        8  
  2 WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                   1:01.10        7  
  3 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    1:01.67        6  
  4 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    1:03.85        5  
  5 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    1:04.78        4  
  6 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            1:06.19        3  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 2
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  7 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                     1:06.35        2  
  8 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                   1:06.37        1  
  9 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   1:07.20        -  
 10 CLARK, THOMAS             16  MARION                     1:07.24        -  
 11 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                1:07.32        -  
 12 WOODS, DREW               17  BURNSIDE                   1:08.20        -  
 13 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                1:10.32        -  
 14 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     1:10.33        -  
* Non-Award Swimmers *
  - KEMP, DARREN              16  MURRAY BRIDGE             X1:14.80 QT     -  
  - STEWART, MARK             17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   1:01.36        8  
  2 HEWITT, NATHAN            18  ELIZABETH AQUATIC          1:03.44        7  
  3 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE           1:05.23        6  
  4 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                1:08.55        5  
* Non-Award Swimmers *
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                X1:12.23 QT     -  
  - MELHUISH, IAIN            19  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 3
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 2  Female  100  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC          1:15.36        8  
  2 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:15.97        7  
  3 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL              1:16.59        6  
  4 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     1:16.82        5  
  5 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     1:17.97        4  
  6 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                    1:18.00        3  
  7 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                   J1:18.41        2  
  7 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                   J1:18.41        2  
  9 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:18.50        -  
 10 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                1:18.76        -  
 11 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    1:19.41        -  
 12 REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL              1:19.75        -  
* Non-Award Swimmers *
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC           X1:22.32 QT     -  
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST               X1:22.36 QT     -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                       NS         -  
  - WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - NAYLOR, KIA               11  CLOVERCREST                    NS         -  
  - STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  
  - ADCOCK, FRANCES           12  JAMES AQUATIC                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      1:11.20        8  
  2 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           1:11.32        7  
  3 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:11.72        6  
  4 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    1:12.37        5  
  5 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y                1:12.57        4  
  6 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:12.59        3  
  7 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    1:12.65        2  
  8 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          1:13.40        1  
  9 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:13.74        -  
 10 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   1:13.77        -  
 11 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              1:13.80        -  
 12 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:14.50        -  
 13 CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE            1:14.58        -  
 14 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              1:14.64        -  
 15 HARRIS, PENNY             14  MARION                     1:15.30        -  
 16 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   1:15.54        -  
 17 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          1:16.43        -  
 18 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                    1:16.96        -  
 19 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   1:17.43        -  
 20 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                1:17.45        -  
 21 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   1:17.48        -  
 22 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                1:17.71        -  
 23 CRUISE, SARAH             15  BLUE LAKE Y                1:18.08        -  
* Non-Award Swimmers *
  - SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY            X1:22.20 QT     -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 4
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                  X1:24.40 QT     -  
  - HOLLIDAY, LAUREN          14  SALISBURY CITY AQUAT           DQ         -  
  - ANDERSON, JOANNE          14  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  
  - MCMAHON, MEGAN            14  NORWOOD                        NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            1:08.95        8  
  2 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    1:12.48        7  
  3 COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE              1:12.73        6  
  4 INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                1:13.12        5  
  5 WONG, MAE-XHUM            16  CLOVERCREST                1:13.63        4  
  6 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            1:13.81        3  
  7 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           1:14.96        2  
  8 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   1:14.97        1  
  9 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                1:15.04        -  
 10 SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                    1:16.66        -  
 11 BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                   1:17.90        -  
* Non-Award Swimmers *
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                    X1:18.03 QT     -  
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST               X1:19.52 QT     -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 CURRIE, CHERIE            19  JAMES AQUATIC              1:07.73        8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:11.91        7  
  3 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY             1:15.77        6  
* Non-Award Swimmers *
  - DEPASQUALE, NICOLE        18  ELIZABETH AQUATIC         X1:21.85 QT     -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 5
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 3  Male  800  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* Non-Award Swimmers *
  - ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE          X9:53.35 QT     -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                9:25.23        8  
* Non-Award Swimmers *
  - DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE          X9:40.28 QT     -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            9:17.07        8  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 8:57.56        8  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 6
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 4  Female  800  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 14 Through 15 ---
* Non-Award Swimmers *
  - HOLLIDAY, LAUREN          14  SALISBURY CITY AQUAT     X10:52.18 QT     -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 PHILP, ELIZABETH          18  NORWOOD                    9:12.08        8  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 7
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 5  Male  100  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    1:08.68        8  
  2 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:16.05        7  
  3 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   1:17.58        6  
* Non-Award Swimmers *
  - RICHARDSON, MATTHEW       13  NORWOOD                   X1:19.30 QT     -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC         X1:20.39 QT     -  
  - CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                  X1:25.18 QT     -  
  - CAMPBELL, BEN             12  CLOVERCREST                    NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC          1:02.19        8  
  2 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                1:03.22        7  
  3 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                1:04.66        6  
  4 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   1:05.23        5  
  5 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   1:05.80        4  
  6 MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                    1:07.10        3  
  7 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          1:07.15        2  
  8 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                1:07.39        1  
  9 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT       1:07.87        -  
 10 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:09.21        -  
 11 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    1:11.40        -  
* Non-Award Swimmers *
  - HOLTON, TIMOTHY           15  CLOVERCREST               X1:13.21 QT     -  
  - SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   1:00.31        8  
  2 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          1:03.54        7  
  3 VISOCKIS, DAVID           17  MARION                     1:03.63        6  
  4 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                1:03.69        5  
  5 CLARK, THOMAS             16  MARION                     1:04.79        4  
  6 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            1:04.85        3  
  7 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   1:06.12        2  
  8 WOODS, DREW               17  BURNSIDE                   1:06.40        1  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     59.08        8  
  2 NORMAN, DAVID             18  NORWOOD                      59.17        7  
  3 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                      59.42        6  
  4 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    1:04.73        5  
* Non-Award Swimmers *
  - WYLIE, ADAM               19  ADELAIDE                       NS         -  
  - MELHUISH, IAIN            19  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 8
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 6  Female  100  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            1:13.12        8  
  2 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC          1:13.80        7  
  3 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:14.56        6  
  4 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          1:14.59        5  
  5 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:17.98        4  
  6 REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL              1:18.76        3  
* Non-Award Swimmers *
  - LUSCOMBE, KATE            13  MARION                    X1:19.90 QT     -  
  - GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    1:08.04        8  
  2 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:08.86        7  
  3 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y                1:11.01        6  
  4 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   1:12.49        5  
  5 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE            1:12.50        4  
  6 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE            1:12.53        3  
  7 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    1:12.71        2  
  8 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:13.00        1  
  9 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              1:13.49        -  
 10 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    1:14.57        -  
 11 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                    1:16.05        -  
 12 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   1:17.37        -  
 13 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   1:18.05        -  
* Non-Award Swimmers *
  - MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST               X1:19.45 QT     -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                  X1:20.74 QT     -  
  - WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                1:08.86        8  
  2 SCHWARZ, SUZANNE          17  ADELAIDE                   1:11.88        7  
* Non-Award Swimmers *
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                  X1:18.75 QT     -  
  - LEWIS, DANIELLE           17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 PHILP, ELIZABETH          18  NORWOOD                    1:06.52        8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:07.14        7  
* Non-Award Swimmers *
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 9
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 7  Male  400  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   5:01.80        8  
  2 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                5:07.70        7  
  3 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    5:08.71        6  
  4 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      5:15.99        5  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   4:40.33        8  
* Non-Award Swimmers *
  - DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                   X5:26.02 QT     -  
  - LEE, DEREK                16  NORWOOD                        DQ         -  
  - VISOCKIS, DAVID           17  MARION                         DQ         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 NORMAN, DAVID             18  NORWOOD                    4:41.25        8  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 10
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 8  Female  400  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   5:29.52        8  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    5:12.10        8  
  2 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           5:25.06        7  
  3 HARRIS, PENNY             14  MARION                     5:34.52        6  
  4 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   5:34.86        5  
* Non-Award Swimmers *
  - MCMAHON, MEGAN            14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* Non-Award Swimmers *
  - SCHWARZ, SUZANNE          17  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 CURRIE, CHERIE            19  JAMES AQUATIC              5:05.23        8  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 11
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 9  Male  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                     58.02        8  
  2 ANDREWS, MAR              13  CLOVERCREST                1:00.66        7  
  3 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                    1:02.99        6  
  4 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            1:03.64        5  
  5 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                1:03.74        4  
  6 SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC            1:03.92        3  
  7 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:04.20        2  
  8 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              1:04.92        1  
  9 RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC          1:05.74        -  
 10 BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                      1:05.94        -  
* Non-Award Swimmers *
  - DINGLE, ROSS              11  MARION                    X1:08.42 QT     -  
  - MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                  X1:08.60 QT     -  
  - GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY            X1:08.66 QT     -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                  56.86        8  
  2 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            57.11        7  
  3 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                     57.27        6  
  4 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                      58.20        5  
  5 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              58.71        4  
  6 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                     59.19        3  
  7 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                      59.26        2  
  8 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              59.84        1  
  9 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE              59.98        -  
* Non-Award Swimmers *
  - BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                  X1:00.03 QT     -  
  - SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT      X1:00.62 QT     -  
  - TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST               X1:00.76 QT     -  
  - PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                  X1:01.35 QT     -  
  - JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST               X1:01.85 QT     -  
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                   X1:03.08 QT     -  
  - HOLTON, TIMOTHY           15  CLOVERCREST               X1:03.27 QT     -  
  - CROPPER, HAMISH           14  BAYSIDE AQUATIC           X1:03.36 QT     -  
  - HEDAUX, BEN               15  PARKS                     X1:04.57 QT     -  
  - MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                      54.35        8  
  2 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            55.61        7  
  3 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                      55.85        6  
  4 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                      57.64        5  
  5 BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                     58.20        4  
  6 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC              58.98        3  
  7 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       59.33        2  
  8 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC              59.62        1  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 12
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

* Non-Award Swimmers *
  - GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST               X1:00.03 QT     -  
  - WOODS, DREW               17  BURNSIDE                  X1:00.13 QT     -  
  - FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC           X1:00.67 QT     -  
  - ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                     X1:02.12 QT     -  
  - KEMP, DARREN              16  MURRAY BRIDGE             X1:03.81 QT     -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                  X1:05.63 QT     -  
  - STEWART, MARK             17  NORWOOD                        NS         -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   53.89        8  
  2 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                      58.33        7  
* Non-Award Swimmers *
  - DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                   X1:00.47 QT     -  
  - FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST               X1:00.63 QT     -  
  - WILLS, BEN                20  HENLEY & GRANGE           X1:03.60 QT     -  
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                X1:05.63 QT     -  
  - WYLIE, ADAM               19  ADELAIDE                       NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 13
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 10  Female  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL              1:05.96        8  
  2 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          1:06.68        7  
  3 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:07.09        6  
  4 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:07.43        5  
  5 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:07.85        4  
  6 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    1:07.91        3  
  7 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC          1:07.98        2  
* Non-Award Swimmers *
  - LUSCOMBE, KATE            13  MARION                    X1:08.13 QT     -  
  - TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST               X1:09.21 QT     -  
  - BROAD, CARRIE             13  HENLEY & GRANGE           X1:11.95 QT     -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC           X1:14.27 QT     -  
  - STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:02.05        8  
  2 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          1:02.54        7  
  3 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    1:03.41        6  
  4 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:04.51        5  
  5 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y                1:04.53        4  
  6 CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE            1:04.69        3  
* Non-Award Swimmers *
  - MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE           X1:05.33 QT     -  
  - ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE           X1:05.54 QT     -  
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE           X1:05.62 QT     -  
  - KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                  X1:06.22 QT     -  
  - RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST               X1:06.31 QT     -  
  - KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC             X1:06.89 QT     -  
  - ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                  X1:08.44 QT     -  
  - CRUISE, SARAH             15  BLUE LAKE Y               X1:09.82 QT     -  
  - WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              59.48        8  
  2 INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                1:03.57        7  
  3 COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE              1:04.39        6  
  4 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            1:04.58        5  
  5 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           1:04.62        4  
  6 SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                    1:04.67        3  
* Non-Award Swimmers *
  - RAMSAY, ALYCIA            16  NORWOOD                   X1:05.37 QT     -  
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X1:06.10 QT     -  
  - LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                        NS         -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 14
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 PHILP, ELIZABETH          18  NORWOOD                    1:00.86        8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:01.10        7  
  3 RUSSELL, CATHERINE        20  NORWOOD                    1:03.68        6  
* Non-Award Swimmers *
  - AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY            X1:06.02 QT     -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 15
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 11  Male  200  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    2:47.34        8  
  2 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    3:03.15        7  
  3 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    3:04.54        6  
* Non-Award Swimmers *
  - ANDERSON, JOHN            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   2:32.72        8  
  2 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          2:38.36        7  
  3 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          2:38.94        6  
  4 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      2:40.16        5  
  5 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                2:40.74        4  
  6 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    2:48.10        3  
  7 MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                    2:48.55        2  
  8 KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                  J2:53.74        1  
  8 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                     J2:53.74        1  
 10 MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                2:58.61        -  
* Non-Award Swimmers *
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                        NS         -  
  - MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    2:31.79        8  
  2 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     2:42.93        7  
  3 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            2:45.66        6  
  4 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                      2:53.71        5  
* Non-Award Swimmers *
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                       NS         -  
  - BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 HEWITT, NATHAN            18  ELIZABETH AQUATIC          2:20.12        8  
  2 MOFFAT, SEAN              27  NORWOOD                    2:36.57        7  
  3 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                2:38.09        6  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 16
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 12  Female  200  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     2:57.48        8  
  2 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    3:02.79        7  
* Non-Award Swimmers *
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST                    NS         -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                       NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  
  - PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:46.44        8  
  2 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      2:46.50        7  
  3 BLAKE, KATE               14  NORWOOD                    2:49.14        6  
  4 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:49.46        5  
  5 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              2:51.99        4  
  6 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    2:52.53        3  
  7 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    2:52.83        2  
  8 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   2:53.21        1  
  9 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              2:58.49        -  
 10 HARRIS, PENNY             14  MARION                     3:01.57        -  
 11 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          3:02.08        -  
 12 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   3:06.24        -  
 13 CRUISE, SARAH             15  BLUE LAKE Y                3:09.46        -  
* Non-Award Swimmers *
  - SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY            X3:17.03 QT     -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - LUCAS, GEORGINA           14  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    2:46.54        8  
  2 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                2:58.62        7  
  3 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   3:02.92        6  
  4 BOROWICZ, ROMANA          17  BURNSIDE                   3:04.02        5  
  5 CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                     3:08.34        4  
* Non-Award Swimmers *
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST               X3:13.66 QT     -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 DEPASQUALE, NICOLE        18  ELIZABETH AQUATIC          2:58.45        8  
* Non-Award Swimmers *
  - SMALL, ALICIA             18  TEA TREE GULLY            X3:17.27 QT     -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 17
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 13  Male  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 FERGUSON, PETER           13  NORWOOD                      32.17        8  
  2 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC                33.63        7  
  3 ANDREWS, MAR              13  CLOVERCREST                  33.77        6  
  4 BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                        34.17        5  
  5 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                  34.31        4  
  6 SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC              34.50        3  
  7 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC                35.03        2  
  8 RICHARDSON, MATTHEW       13  NORWOOD                      36.52        1  
* Non-Award Swimmers *
  - GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY            X  37.08 QT     -  
  - LEUNG, DAVID              11  BURNSIDE                  X  37.90 QT     -  
  - NUTTALL-JONES, BRENDON    13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                      30.38        8  
  2 PROCTER, NICHOLAS         14  SOUTH COAST                  31.22        7  
  3 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                        31.63        6  
  4 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                     32.11        5  
  5 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                  32.57        4  
  6 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                  32.58        3  
  7 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              32.97        2  
  8 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                  33.16        1  
  9 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                     33.65        -  
 10 STEWART, PETER            15  NORWOOD                      33.98        -  
 11 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                      34.33        -  
* Non-Award Swimmers *
  - HEDAUX, BEN               15  PARKS                     X  35.33 QT     -  
  - HOLTON, TIMOTHY           15  CLOVERCREST               X  36.21 QT     -  
  - MEAD, TRISTAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     28.14        8  
  2 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                      28.82        7  
  3 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                      29.27        6  
  4 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                      29.79        5  
  5 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       30.45        4  
  6 CLARK, THOMAS             16  MARION                       31.24        3  
  7 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                  33.34        2  
* Non-Award Swimmers *
  - SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                       NS         -  
  - STEWART, MARK             17  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 18
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 13  Male  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                      28.29        8  
  2 OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE             28.99        7  
  3 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     29.08        6  
  4 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                      31.20        5  
* Non-Award Swimmers *
  - WILLS, BEN                20  HENLEY & GRANGE           X  36.81 QT     -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 19
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 14  Female  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                     34.10        8  
  2 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                  35.32        7  
  3 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            35.40        6  
  4 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                      35.50        5  
  5 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC            35.72        4  
  6 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                      35.92        3  
  7 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                       36.16        2  
  8 OWEN, JULIE               12  ELIZABETH AQUATIC            36.70        1  
  9 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                      36.89        -  
 10 BROAD, CARRIE             13  HENLEY & GRANGE              37.17        -  
 11 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC            37.46        -  
 12 REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                37.59        -  
 13 TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                  37.73        -  
 14 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                      37.80        -  
* Non-Award Swimmers *
  - BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST               X  38.64 QT     -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC           X  38.99 QT     -  
  - CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                        DQ         -  
  - WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - ADCOCK, FRANCES           12  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - NAYLOR, KIA               11  CLOVERCREST                    NS         -  
  - GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE              33.25        8  
  2 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC            33.58        7  
  3 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                      33.66        6  
  4 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                      33.93        5  
  5 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                     35.03        4  
  6 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                  35.48        3  
  7 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                  35.63        2  
  8 ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE              36.35        1  
  9 KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC                36.50        -  
 10 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC                36.60        -  
* Non-Award Swimmers *
  - MCMAHON, MEGAN            14  NORWOOD                        NS         -  
  - JARRETT, SHANNON          15  PARKS                          NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              30.29        8  
  2 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC              32.65        7  
  3 COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                33.58        6  
* Non-Award Swimmers *
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X  36.71 QT     -  
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 20
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - LEWIS, DANIELLE           17  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY               34.74        8  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 21
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 15  Male  400  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   4:25.57        8  
  2 ANDREWS, MAR              13  CLOVERCREST                4:41.60        7  
  3 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              4:52.40        6  
  4 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   5:03.33        5  
* Non-Award Swimmers *
  - NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   4:18.56        8  
  2 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                   4:24.22        7  
  3 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            4:29.23        6  
  4 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   4:33.07        5  
  5 MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                    4:33.45        4  
  6 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    4:36.71        3  
  7 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT       4:37.10        2  
  8 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                   4:39.18        1  
* Non-Award Swimmers *
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                   X4:52.58 QT     -  
  - CROPPER, HAMISH           14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* A    Swimmers *
  1 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          4:22.24        8  
  2 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            4:29.73        7  
  3 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            4:33.51        6  
  4 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     4:42.03        5  
  5 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   4:43.78        4  
* Non-Award Swimmers *
  - DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                   X4:51.50 QT     -  
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* A    Swimmers *
  1 NORMAN, DAVID             18  NORWOOD                    4:12.87        8  
  2 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 4:15.78        7  
  3 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    4:23.15        6  
  4 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                    4:33.46        5  
* Non-Award Swimmers *
  - WYLIE, ADAM               19  ADELAIDE                       NS         -  
  - MELHUISH, IAIN            19  NORWOOD                        NS         -  

 (s10H
S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 22
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 16  Female  400  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* A    Swimmers *
  1 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            4:53.57        8  
  2 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   4:56.30        7  
* Non-Award Swimmers *
  - BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST               X5:09.97 QT     -  
  - STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* A    Swimmers *
  1 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    4:36.25        8  
  2 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   4:38.66        7  
  3 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   4:42.20        6  
* Non-Award Swimmers *
  - HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE           X4:51.80 QT     -  
  - DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                  X4:55.90 QT     -  
  - SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                  X5:02.65 QT     -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* Non-Award Swimmers *
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                   X4:52.29 QT     -  
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X4:54.85 QT     -  
  - SCHWARZ, SUZANNE          17  ADELAIDE                       NS         -  
  - BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  
  - LEWIS, DANIELLE           17  NORWOOD                        NS         -  
  - MELLOWS, EMILY            17  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
  - RUSSELL, CATHERINE        20  NORWOOD                   X4:55.61 QT     -  
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X5:21.95 QT     -