Results 4th Commonwealth Bank SC Meet (Adelaide, South Australia)

Results 4th Commonwealth Bank SC Meet (Adelaide, South Australia)

Post by A. D. Brya » Tue, 08 Jul 1997 04:00:00

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 1
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 43  Male  400  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                   4:19.43 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                4:37.13 .      7  
  3 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              4:47.05 .      6  
  4 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                   5:01.18 .      5  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            4:25.04 .      8  
  2 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    4:27.54 .      7  
  3 BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE           4:28.19 .      6  
  4 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                   4:28.91 .      5  
  5 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    4:31.13 .      4  
  6 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                4:33.25 .      3  
  7 DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE           4:33.75 .      2  
  8 THOMPSON, DAMIAN          15  LEFEVRE PORTSIDE           4:36.78 .      1  
  9 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      4:36.97 .      -  
 10 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                   4:37.42 .      -  
 11 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT       4:37.93 .      -  
 12 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    4:42.17 .      -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                   3:58.75 .      8  
  2 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC            4:17.85 .      7  
  3 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    4:22.81 .      6  
  4 BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE           4:22.98 .      5  
  5 FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC            4:32.01 .      4  
  6 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                4:33.49 .      3  
  7 HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC            4:37.94 .      2  
  8 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                      4:47.67 .      1  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                    4:00.09 .      8  
  2 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                 4:09.23 .      7  
  3 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   4:10.33 .      6  
  4 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    4:10.35 .      5  
  5 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    4:16.32 .      4  
  6 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                    4:17.99 .      3  
  7 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                    4:29.24 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - BLAIR, RAB                19  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 44  Female  400  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              4:46.16 .      8  
  2 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   4:49.45 .      7  
  3 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          4:53.11 .      6  
  4 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    5:04.77 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - NICKELS, BRIONY           12  BURNSIDE                  X5:20.56 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   4:26.93 .      8  
  2 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    4:29.69 .      7  
  3 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                    4:34.95 .      6  
  4 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    4:35.08 .      5  
  5 CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE            4:43.63 .      4  
  6 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   4:43.79 .      3  
  7 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   4:45.03 .      2  
  8 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                      4:45.36 .      1  
  9 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE            4:46.10 .      -  
 10 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   4:48.13 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - HARRIS, PENNY             14  MARION                    X4:51.39 DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE           X4:58.37 DNAS   -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE           X5:17.05 DNAS   -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  
  - WEHRMAN, NICOLE           14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           4:46.69 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                   X4:54.77 DNAS   -  
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X4:56.81 DNAS   -  
  - INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - KEATLEY, DONNA            17  BURNSIDE                       NS         -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                    4:19.07 .      8  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 3
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 45  Male  100  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                    1:16.18 .      8  
  2 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                1:19.70 .      7  
  3 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:21.47 .      6  
  4 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            1:21.59 .      5  
  5 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:25.44 .      4  
  6 ANDERSON, JOHN            12  PARKS                      1:26.26 .      3  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      1:09.61 .      8  
  2 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   1:10.87 .      7  
  3 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          1:10.96 .      6  
  4 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                   1:11.18 .      5  
  5 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:15.10 .      4  
  6 WARE, LUKE                14  BAYSIDE AQUATIC            1:15.34 .      3  
  7 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                1:16.22 .      2  
  8 KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                   1:17.16 .      1  
  9 STAFFORD, LUKE            14  PARKS                      1:17.20 .      -  
 10 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                    1:17.49 .      -  
 11 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    1:17.64 .      -  
 12 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                1:19.48 .      -  
 13 HOLTON, TIM               15  CLOVERCREST                1:20.40 .      -  
 14 LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                   1:22.31 .      -  
 15 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                1:22.66 .      -  
 16 MERRITT, JASON            15  CLOVERCREST                1:23.02 .      -  
 17 JAMES, DARIAN             14  BAYSIDE AQUATIC            1:24.64 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - FROST, NIC                15  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    1:08.46 .      8  
  2 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            1:08.55 .      7  
  3 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    1:10.31 .      6  
  4 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                1:13.67 .      5  
  5 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     1:16.65 .      4  
  6 ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                      1:18.64 .      3  
  7 STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                   1:24.25 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - BINNEY, TRISTAN           16  ADELAIDE                       NS         -  
  - PARSONS, CHRIS            17  MARION                         NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC          1:04.91 .      8  
  2 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                1:12.13 .      7  
  3 REYNOLDS, BRENTON         19  SOUTH COAST                1:19.06 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - PREGARZ, DAVID            18  ADELAIDE                       NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 4
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                     NS         -  

Event 46  Female  100  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC          1:20.78 .      8  
  2 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            1:23.71 .      7  
  3 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    1:25.11 .      6  
  4 SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                    1:28.17 .      5  
  5 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:28.65 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST               X1:30.40 DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA     13  BURNSIDE                  X1:30.79 DNAS   -  
  - HANCOCK, CANDICE          12  MARION                         DQ         -  
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST                    NS         -  
  - KROLIKOWSKI, NADIA        12  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - PAGE, MELINDA             13  MOUNTAIN POOL                  NS         -  
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      1:18.33 .      8  
  2 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              1:18.83 .      7  
  3 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    1:19.41 .      6  
  4 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           1:20.32 .      5  
  5 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   1:20.34 .      4  
  6 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                    1:21.19 .      3  
  7 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          1:22.91 .      2  
  8 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:23.85 .      1  
  9 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              1:24.11 .      -  
 10 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   1:24.81 .      -  
 11 HOLLIDAY, LAUREN          14  SALISBURY CITY AQUAT       1:25.92 .      -  
 12 VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST                1:26.63 .      -  
 13 JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL              1:28.10 .      -  
 14 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   1:29.81 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY            X1:31.01 DNAS   -  
  - CRUISE, SARAH             15  BLUE LAKE Y                    NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC            1:17.11 .      8  
  2 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    1:18.16 .      7  
  3 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                1:25.43 .      6  
  4 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   1:26.77 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                         NS         -  
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - WRIGHT, SAMARA            16  BURNSIDE                       NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 5
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 46  Female  100  ***

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    1:14.04 .      8  
  2 SMALL, ALICIA             18  TEA TREE GULLY             1:26.07 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  

Event 47  Male  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                      31.96 .      8  
  2 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                  33.26 .      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC                34.80 .      6  
  4 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                       35.09 .      5  
  5 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                     35.34 .      4  
  6 CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                     36.26 .      3  
  7 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY               36.45 .      2  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                  29.85 .      8  
  2 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                     31.15 .      7  
  3 THOMPSON, DAMIAN          15  LEFEVRE PORTSIDE             31.59 .      6  
  4 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                  32.40 .      5  
  5 STEWART, PETER            15  NORWOOD                      32.59 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                        NS         -  
  - KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                     27.48 .      8  
  2 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                      29.64 .      7  
  3 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC              29.70 .      6  
  4 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       29.83 .      5  
  5 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            30.00 .      4  
  6 CLARK, THOMAS             16  MARION                       30.32 .      3  
  7 DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                      32.79 .      2  
  8 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                     33.23 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                       DQ         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 6
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 47  Male  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                      27.84 .      8  
  2 REYNOLDS, BRENTON         19  SOUTH COAST                  33.42 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - WILLS, BEN                20  HENLEY & GRANGE           X  35.46 DNAS   -  

Event 48  Female  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 LEANE, KARINA             11  UNLEY                        34.11 .      8  
  2 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC              34.35 .      7  
  3 ADCOCK, FRANCES           12  JAMES AQUATIC                34.44 .      6  
  4 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                  34.54 .      5  
  5 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            34.69 .      4  
  6 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                      34.92 .      3  
  7 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                  35.35 .      2  
  8 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC            36.42 .      1  
  9 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                      36.44 .      -  
 10 TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                  36.47 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - BENNETT, JESSICA          13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                        31.93 .      8  
  2 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC            33.15 .      7  
  3 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                      33.32 .      6  
  4 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE              33.33 .      5  
  5 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                      33.36 .      4  
  6 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC              33.63 .      3  
  7 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                     33.88 .      2  
  8 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                  34.77 .      1  
  9 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                     35.31 .      -  
 10 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                  35.36 .      -  
 11 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                  35.43 .      -  
 12 JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL                36.19 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST               X  37.41 DNAS   -  
  - O'NEILL, RAE              15  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - MIERS, BARBARA            15  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 7
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 48  Female  50  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              30.15 .      8  
  2 LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                      30.65 .      7  
  3 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC              32.41 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                      31.58 .      8  
  2 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY               34.09 .      7  

Event 49  Male  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                     57.11 .      8  
  2 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                1:00.68 .      7  
  3 PINAL, ASHLEY             13  SOUTH COAST                1:00.88 .      6  
  4 NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC            1:03.15 .      5  
  5 HORVATH, MATTHEW          13  JAMES AQUATIC              1:05.43 .      4  
  6 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                    1:05.99 .      3  
  7 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                   1:06.05 .      2  
  8 LE LIEVRE, ROWAN          13  ELIZABETH AQUATIC          1:06.17 .      1  
  9 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY             1:07.09 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            56.42 .      8  
  2 SZAKACS, JOSEPH           14  ADELAIDE                     56.65 .      7  
  3 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                  56.86 .      6  
  4 BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE             58.43 .      5  
  5 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              58.61 .      4  
  6 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                      58.89 .      3  
  7 CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                     59.11 .      2  
  8 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                     59.19 .      1  
  9 TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                  59.36 .      -  
 10 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              59.84 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                   X1:00.29 DNAS   -  
  - DWYER, BRENDAN            15  LEFEVRE PORTSIDE          X1:00.91 DNAS   -  
  - PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                  X1:01.01 DNAS   -  
  - SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT      X1:01.36 DNAS   -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 8
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - HOLTON, TIM               15  CLOVERCREST               X1:03.93 DNAS   -  
  - HEDAUX, BENJAMIN          15  PARKS                         DNF         -  
  - JAMES, DARIAN             14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - WARE, LUKE                14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                     53.10 .      8  
  2 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                      55.14 .      7  
  3 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC            55.40 .      6  
  4 BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE             55.82 .      5  
  5 ANNINOS, TERRY            17  ADELAIDE                     56.80 .      4  
  6 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC              57.48 .      3  
  7 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC              58.04 .      2  
  8 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                  59.47 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - LEWIS, SCOTT              17  MARION                    X1:00.69 DNAS   -  
  - FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC           X1:00.90 DNAS   -  
  - HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC           X1:03.64 DNAS   -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                  X1:05.55 DNAS   -  
  - WOODS, DREW               17  BURNSIDE                       NS         -  
  - ALIGRUDICH, ZORAN         16  PARKS                          NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                      53.07 .      8  
  2 DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                   53.79 .      7  
  3 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                      54.61 .      6  
  4 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     55.50 .      5  
  5 HEWITT - SASI, NATHAN     18  ELIZABETH AQUATIC            56.56 .      4  
  6 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                      58.88 .      3  
  7 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                  58.93 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - CHAPMAN, GRANT            18  PORT PIRIE                     NS         -  

Event 50  Female  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC              1:04.02 .      8  
  2 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC            1:05.21 .      7  
  3 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST                1:05.25 .      6  
  4 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     1:05.53 .      5  
  5 LEANE, KARINA             11  UNLEY                      1:06.14 .      4  
  6 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          1:06.75 .      3  
  7 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:06.91 .      2  
  8 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:07.36 .      1  
* Non-Award Swimmers *
  - HANCOCK, CANDICE          12  MARION                    X1:08.57 DNAS   -  
  - HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                   X1:09.10 DNAS   -  
  - GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC           X1:10.71 DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  
  - BROAD, CARRIE             13  HENLEY & GRANGE                NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 9
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 50  Female  100  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 BOWDEN, JANA              15  ADELAIDE                     58.35 .      8  
  2 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                   1:00.77 .      7  
  3 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                    1:00.96 .      6  
  4 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          1:02.36 .      5  
  5 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:02.63 .      4  
  6 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            1:02.87 .      3  
  7 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                    1:03.38 .      2  
  8 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    1:04.14 .      1  
  9 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                    1:04.30 .      -  
 10 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              1:04.46 .      -  
 11 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                   1:04.67 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE           X1:05.12 DNAS   -  
  - SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y               X1:05.46 DNAS   -  
  - KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC             X1:06.85 DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE           X1:09.18 DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY            14  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - WEHRMAN, NICOLE           14  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC              59.77 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:01.33 .      7  
  3 BUSS, EMILY               16  LEFEVRE PORTSIDE           1:03.20 .      6  
  4 HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                    1:03.87 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                  X1:08.04 DNAS   -  
  - HUISH, SARAH              16  NORWOOD                   X1:08.17 DNAS   -  
  - SCHOFIELD, LIBBY          16  NORWOOD                        NS         -  
  - RAMSAY, ALYCIA            16  NORWOOD                        NS         -  
  - LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                        NS         -  
  - CAMPBELL, MELISSA         17  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  
  - ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                    NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                      59.95 .      8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    1:00.20 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY            X1:05.27 DNAS   -  
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X1:08.79 DNAS   -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 10
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 51  Male  200  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 ANDREWS, MARK             13  CLOVERCREST                2:32.62 .      8  
  2 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    2:40.06 .      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              2:40.87 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - HOPLEY, TODD              12  ELIZABETH AQUATIC         X2:52.20 DNAS   -  
  - BEINKE, SAMUEL            12  PARKS                          NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE            2:22.94 .      8  
  2 CARETTI, PETER            15  NORWOOD                    2:23.16 .      7  
  3 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                2:24.91 .      6  
  4 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                2:26.29 .      5  
  5 BACON, MITCHELL           14  NORWOOD                    2:27.46 .      4  
  6 KILLINGTON, CHRISTOPHE    14  BURNSIDE                   2:28.44 .      3  
  7 TRIANTAFYLLOU, JOHN       14  NORWOOD                    2:29.98 .      2  
  8 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      2:30.15 .      1  
  9 HOWLAND, MICHAEL          14  PARKS                      2:34.96 .      -  
 10 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                   2:35.77 .      -  
 11 BAMPTON, CORY             14  LEFEVRE PORTSIDE           2:36.05 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - STEWART, PETER            15  NORWOOD                        DQ         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    2:09.56 .      8  
  2 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   2:10.90 .      7  
  3 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    2:14.93 .      6  
  4 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            2:16.41 .      5  
  5 WILSON, SCOTT             17  NORWOOD                    2:20.26 .      4  
  6 CLARK, THOMAS             16  MARION                     2:24.59 .      3  
  7 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                     2:26.45 .      2  
  8 MEHBREI, RICHARD          17  ADELAIDE                   2:31.97 .      1  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 NORMAN - SASI, DAVID      18  NORWOOD                    2:05.92 .      8  
  2 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    2:07.86 .      7  
  3 WYLIE - SASI, ADAM        19  ADELAIDE                   2:11.13 .      6  
  4 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                    2:14.23 .      5  
  5 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                    2:24.21 .      4  
* Non-Award Swimmers *
  - OSBORNE, ANDREW           22  LEFEVRE PORTSIDE               NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 11
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 52  Female  200  Back

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   2:33.12 .      8  
  2 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          2:36.28 .      7  
  3 LEANE, KARINA             11  UNLEY                      2:38.83 .      6  
  4 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          2:40.93 .      5  
  5 TAYLOR, REBECCA           13  CLOVERCREST                2:44.76 .      4  
  6 HUISH, MICHELLE           13  NORWOOD                    2:46.22 .      3  
  7 BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST                2:50.16 .      2  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 HOLMES, EMMA              14  NORWOOD                    2:28.87 .      8  
  2 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    2:29.61 .      7  
  3 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE           2:32.04 .      6  
  4 COLLINS, RACHAEL          14  ELIZABETH AQUATIC          2:33.06 .      5  
  5 MENTHA, BELINDA           15  CLOVERCREST                2:35.33 .      4  
  6 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE            2:37.36 .      3  
  7 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE           J2:38.28 .      2  
  7 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y               J2:38.28 .      2  
  9 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                2:38.80 .      -  
 10 RAMSDEN, SARAH            15  CLOVERCREST                2:39.59 .      -  
 11 HOWLAND, CATHERINE        14  PARKS                      2:41.42 .      -  
 12 HARRIS, PENNY             14  MARION                     2:42.25 .      -  
 13 SCHWARZ, MEREDITH         15  ADELAIDE                   2:42.34 .      -  
 14 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   2:43.94 .      -  
 15 FENNA, AMY                15  FLEURIEU                   2:44.32 .      -  
 16 JARRETT, SHANNON          15  PARKS                      2:46.35 .      -  
 17 SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                   2:47.46 .      -  
 18 JULIAN, EVA               14  MOUNTAIN POOL              2:50.44 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - VAN MOURIK, SASKIA        14  SOUTH COAST               X2:52.26 DNAS   -  
  - MIERS, BARBARA            15  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                    2:15.35 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   2:23.07 .      7  
  3 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            2:24.69 .      6  
  4 HUISH, SARAH              16  NORWOOD                    2:42.77 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    2:23.39 .      8  
  2 BOCSON, BELINDA           19  NORWOOD                    2:28.55 .      7  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 12
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 53  Male  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GREEN, TIMOTHY            13  BURNSIDE                     30.37 .      8  
  2 MONFRIES, LACHLAN         12  NORWOOD                      31.37 .      7  
  3 KHUT, POON-GEE            13  NORWOOD                      31.91 .      6  
  4 LE LIEVRE, ROWAN          13  ELIZABETH AQUATIC            33.62 .      5  
  5 MADDOCK, ASHLEY           11  FLEURIEU                     33.95 .      4  
  6 GOLDUP, LUKE              13  NORWOOD                      34.37 .      3  
  7 ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                       34.48 .      2  
  8 ANDERSON, JOHN            12  PARKS                        34.57 .      1  
  9 GALPIN, KURT              13  TEA TREE GULLY               34.70 .      -  
 10 MITCHELL, ALEXANDER       11  ELIZABETH AQUATIC            35.45 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - NAYDA, SHAUN              13  BAYSIDE AQUATIC           X  36.06 DNAS   -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  
  - CUTTING, MICHAEL          13  ADELAIDE                       NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 PROCTER, NATHAN           15  SOUTH COAST                  27.99 .      8  
  2 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC            28.06 .      7  
  3 SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC              28.93 .      6  
  4 MITCHELL, ANDREW          15  ELIZABETH AQUATIC            30.09 .      5  
  5 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                  30.12 .      4  
  6 NASH, JOHN                15  BAYSIDE AQUATIC              30.55 .      3  
  7 SZILASSY, DAVID           15  NORWOOD                      31.15 .      2  
  8 SPOONER, REECE            15  SALISBURY CITY AQUAT         31.55 .      1  
  9 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC            31.78 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                  X  33.25 DNAS   -  
  - TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 LEE, DEREK                16  NORWOOD                      27.44 .      8  
  2 FOTIA, GREG               16  SOUTH COAST                  28.22 .      7  
  3 BAMPTON, TODD             17  LEFEVRE PORTSIDE             29.17 .      6  
  4 ANNINOS, TERRY            17  ADELAIDE                     29.45 .      5  
  5 CAPPUR-SMITH, ADAM        16  MARION                       30.27 .      4  
  6 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                     30.40 .      3  
  7 HIGGS, BRADLEY            16  BAYSIDE AQUATIC              30.77 .      2  
* Non-Award Swimmers *
  - STAFFORD, CHRISTIAN       16  BURNSIDE                  X  35.21 DNAS   -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 13
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 53  Male  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                     26.54 .      8  
  2 MELHUISH - SASI, IAIN     19  NORWOOD                      26.63 .      7  
  3 JACOBS, JOSH              19  NORWOOD                      26.82 .      6  
  4 DAVOS, GARTH              18  NORWOOD                      29.88 .      5  
* Non-Award Swimmers *
  - WILLS, BEN                20  HENLEY & GRANGE           X  32.03 DNAS   -  

Event 54  Female  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 GRIFFIN, CARMEN           13  BAYSIDE AQUATIC              33.55 .      8  
  2 PROCTER, NAOMI            12  SOUTH COAST               J  33.60 .      7  
  2 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                  J  33.60 .      7  
  4 STRATFORD, JESSICA        13  JAMES AQUATIC                34.10 .      5  
  5 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                       34.29 .      4  
  6 TURNER, BROOKE            13  ELIZABETH AQUATIC            34.52 .      3  
  7 MITCHELL, AMALIE          13  ELIZABETH AQUATIC            34.54 .      2  
  8 GIBBONS, ANN-MAREE        13  BAYSIDE AQUATIC              34.70 .      1  
  9 LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST                  36.00 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 WARE, CATHERINE           15  BURNSIDE                     31.59 .      8  
  2 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                     32.09 .      7  
  3 HILL, LAURA               14  HENLEY & GRANGE              32.83 .      6  
  4 HARRIS, PENNY             14  MARION                       32.88 .      5  
  5 O'NEILL, RAE              15  JAMES AQUATIC                33.12 .      4  
  6 LEANE, TAMARA             14  UNLEY                        33.17 .      3  
  7 SNIGG, JANELLE            15  BLUE LAKE Y                  33.24 .      2  
  8 MCEVOY, TRACEY            15  HENLEY & GRANGE              33.44 .      1  
  9 TONER, SHARNIE            14  ADELAIDE                     33.91 .      -  
 10 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC                34.00 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - FENNA, AMY                15  FLEURIEU                  X  34.27 DNAS   -  
  - HOLLIDAY, LAUREN          14  SALISBURY CITY AQUAT      X  34.39 DNAS   -  
  - MCEVOY, LARA              14  BAYSIDE AQUATIC           X  35.16 DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA        14  HENLEY & GRANGE           X  35.18 DNAS   -  
  - WIMMER, JACELYN           15  CLOVERCREST                    NS         -  
  - CRUISE, SARAH             15  BLUE LAKE Y                    NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 14
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 54  Female  50  Fly

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 HARVEY, KIRSTY            16  NORWOOD                      31.19 .      8  
  2 ALSTIN, CLARE             16  BAYSIDE AQUATIC              31.38 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                    X  34.64 DNAS   -  
  - LEWIS - SASI, DANIELLE    17  NORWOOD                        NS         -  
  - INMAN, LEIGHANNE          16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - COTTLE, RACHAEL           16  MURRAY BRIDGE                  NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PHILP - SASI, ELIZABETH   18  NORWOOD                      31.03 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - HAIMES, RACHEL            23  BURNSIDE                  X  34.74 DNAS   -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -  

Event 55  Male  1500  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* Non-Award Swimmers *
  - ROLINSKI, SCOTT           13  LEFEVRE PORTSIDE         X18:49.80 DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 BLAIR, RYAN               15  ADELAIDE                  17:03.48 .      8  
  2 MACROW, DANIEL            15  HENLEY & GRANGE           17:17.77 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CORONICA, CHRISTIAN       15  BURNSIDE                       NS         -  
  - MCKENZIE, DARREN          14  NORWOOD                        NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 BLACK, JOSEPH             16  BAYSIDE AQUATIC           16:58.63 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - FREELAND, WILLIAM         17  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 PFEFFER, WAYNE            18  NORWOOD                   16:51.33 .      8  
  2 MACFARLANE, CHRIS         19  BAYSIDE AQUATIC           17:38.90 .      7  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 15
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 56  Female  1500  Free

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 LIGAS, ANN                15  NORWOOD                   17:46.69 .      8  
  2 DAVOS, LAUREN             14  NORWOOD                   18:14.16 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - HOARE, CHRISTINE          15  JAMES AQUATIC            X19:30.67 DNAS   -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 KEATLEY, DONNA            17  BURNSIDE                  16:50.74 .      8  
* Non-Award Swimmers *
  - DIXON, KELLY              17  JAMES AQUATIC            X20:07.91 DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 CHENEY, BELINDA           21  BURNSIDE                  19:07.19 .      8  

Event 57  Male  100  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 CLEVELAND, ASHLEY         13  JAMES AQUATIC              1:14.69 .      8  
  2 MCKENZIE, MARK            12  NORWOOD                    1:17.78 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - ASHTON, CHRISTOPHE        13  MARION                    X1:20.13 DNAS   -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN        13  ELIZABETH AQUATIC              NS         -  
  - SIBBONS, CRAIG            13  BAYSIDE AQUATIC                NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 RANDELLS, MICHAEL         15  ELIZABETH AQUATIC          1:03.59 .      8  
  2 TURTUN, JAN               14  ELIZABETH AQUATIC          1:06.38 .      7  
  3 MCCARTHY, SAM             14  FLEURIEU                   1:07.45 .      6  
  4 WONG, JOON-EE             15  CLOVERCREST                1:09.26 .      5  
  5 PRYOR, ALEX               15  UNLEY                      1:09.53 .      4  
  6 WIERING, ANDREW           14  CLOVERCREST                1:09.65 .      3  
  7 WARE, LUKE                14  BAYSIDE AQUATIC            1:09.72 .      2  
  8 JOHNS, DREW               14  SOUTH COAST                1:10.29 .      1  
  9 PAHOR, DANIEL             15  BURNSIDE                   1:10.50 .      -  
 10 SWIFT, DARRYL             14  ELIZABETH AQUATIC          1:11.10 .      -  
 11 TELFORD, RICK             15  BLUE LAKE Y                1:11.74 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - KILLINGTON, MICHAEL       14  BURNSIDE                  X1:12.18 DNAS   -  
  - SOUTH, JAMES              14  BAYSIDE AQUATIC           X1:12.32 DNAS   -  
  - JAMES, DARIAN             14  BAYSIDE AQUATIC           X1:13.18 DNAS   -  
  - HOLTON, TIM               15  CLOVERCREST               X1:13.36 DNAS   -  
  - TISCHLER, ADAM            14  SOUTH COAST                    DQ         -  
  - CHEUNG, DANIEL            15  NORWOOD                        NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 16
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

  - LEUNG, CHRISTOPHE         15  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 SHORT, LIAM               17  NORWOOD                    1:00.26 .      8  
  2 HARRIS, ALLAN             17  ADELAIDE                   1:01.73 .      7  
  3 LEE, DEREK                16  NORWOOD                    1:03.48 .      6  
  4 LEWIS, ACE                16  BAYSIDE AQUATIC            1:03.88 .      5  
  5 MARSDEN, NEIL             17  ELIZABETH AQUATIC          1:04.16 .      4  
  6 LEWIS, SHAUN              16  NORWOOD                    1:05.29 .      3  
  7 CLARK, THOMAS             16  MARION                     1:06.91 .      2  
  8 SECOMB, JUSTIN            16  BURNSIDE                   1:07.04 .      1  
  9 BENNETT, MICHAEL          16  BAYSIDE AQUATIC            1:08.47 .      -  
 10 GREEN, STEVEN             16  CLOVERCREST                1:09.50 .      -  
 11 LEWIS, SCOTT              17  MARION                     1:10.49 .      -  
 12 DUNSTONE, TIMOTHY         16  NORWOOD                    1:10.72 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - WARE, DUNCAN              17  BURNSIDE                       NS         -  
  - PARSONS, CHRIS            17  MARION                         NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 BARISIC, ANTHONY          19  ADELAIDE                   1:00.63 .      8  
  2 ABBOTT, DAMEN             20  NORWOOD                    1:02.13 .      7  
  3 FOTIA, ANDREW             18  SOUTH COAST                1:07.57 .      6  
* Non-Award Swimmers *
  - DILLON, ANDREW            19  PORT PIRIE                     NS         -  

Event 58  Female  100  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
  1 CENTANNI, LEANNA          13  ADELAIDE                   1:16.34 .      8  
  2 HANCOCK, CANDICE          12  MARION                     1:16.35 .      7  
  3 WALKER, MEAGAN            13  ELIZABETH AQUATIC          1:16.36 .      6  
  4 MORGAN, MELISSA           12  ELIZABETH AQUATIC          1:16.59 .      5  
  5 FROST, JESSICA            13  NORWOOD                    1:16.70 .      4  
  6 HAMANN, MELISSA           13  NORWOOD                    1:17.43 .      3  
  7 LUSCOMBE, JESSICA         12  BURNSIDE                   1:17.68 .      2  
  8 CARETTI, ANITA            13  NORWOOD                    1:17.89 .      1  
  9 ADCOCK, FRANCES           12  JAMES AQUATIC              1:18.58 .      -  
 10 LUSCOMBE, KATE            13  MARION                     1:19.32 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - LOEWENTHAL, SKYE          13  SOUTH COAST               X1:20.51 DNAS   -  
  - SMYTH, RACHEL             13  NORWOOD                   X1:21.10 DNAS   -  
  - BITTER, NATALIE           13  CLOVERCREST               X1:22.00 DNAS   -  
  - BROAD, CARRIE             13  HENLEY & GRANGE                NS         -  
  - TONKS, KIM                12  MARION                         NS         -  
  - REMNANT, MELODY           12  MOUNTAIN POOL                  NS         -  
  - SOUTHBY, SHAY             13  CLOVERCREST                    NS         -  

S.A. Swimming                                                Meet Manager Pg 17
                            COMMONWEALTH BANK WINTER
                         A GRADE SCRATCH MEET SERIES SC

                    Meet Results for Timed Finals - SC Meters

Event 58  Female  100  IM

 PL      Name                Age      Team                    Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
  1 MCMAHON - SASI, MEGAN     14  NORWOOD                    1:06.77 .      8  
  2 STADLER, LAUREN           15  BAYSIDE AQUATIC            1:12.35 .      7  
  3 BEADNALL, HEIDI           15  NORWOOD                    1:12.53 .      6  
  4 GAILLARD, ELISE           15  NORWOOD                   J1:12.93 .      5  
  4 ROLINSKI, KELLY           14  LEFEVRE PORTSIDE          J1:12.93 .      5  
  6 FLEET, HOLLY              15  ADELAIDE                   1:13.00 .      3  
  7 BRICE, SARAH              14  JAMES AQUATIC              1:13.89 .      2  
  8 CLUTTERHAM, CLAIRE        15  HENLEY & GRANGE            1:14.15 .      1  
  9 BARRY, AMANDA             15  JAMES AQUATIC              1:14.27 .      -  
 10 DUVAL, LAURA              14  BURNSIDE                   1:14.40 .      -  
 11 KENNEDY, KRISTEN          15  ADELAIDE                   1:15.61 .      -  
 12 CLARRIDGE, REBECCA        14  ELIZABETH AQUATIC          1:16.54 .      -  
 13 WONG, MAE-TSE             14  CLOVERCREST                1:16.62 .      -  
 14 ALLMOND, REBECCA          15  ADELAIDE                   1:16.97 .      -  
 15 WIMMER, JACELYN           15  CLOVERCREST                1:17.45 .      -  
* Non-Award Swimmers *
  - SAVILL, GERALDINE         14  ADELAIDE                  X1:19.93 DNAS   -  
  - MCEVOY, LARA              14  BAYSIDE AQUATIC           X1:20.85 DNAS   -  
  - SMITH, RENEE              14  TEA TREE GULLY            X1:25.43 DNAS   -  
  - BOWDEN, JANA              15  ADELAIDE                       NS         -  
  - MALONE, KATHLEEN          14  BURNSIDE                       NS         -  
  - KING, DEBBIE              14  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - CRUISE, SARAH             15  BLUE LAKE Y                    NS         -  
  - FREDERICK, REBECCA        15  HENLEY & GRANGE                NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
  1 TRELEAVEN, AMANDA         17  BAYSIDE AQUATIC            1:08.87 .      8  
  2 NEAL, CLAIRE              17  BURNSIDE                   1:11.39 .      7  
  3 LUCAS, ALEXANDRA          16  NORWOOD                    1:11.80 .      6  
  4 BURFORD, DEBBIE           17  BAYSIDE AQUATIC            1:13.46 .      5  
  5 CUTTING, JESSICA          16  FLEURIEU                   1:15.50 .      4  
  6 HORE, AMANDA              16  CLOVERCREST                1:16.21 .      3  
* Non-Award Swimmers *
  - CASTLE, ELIZABETH         17  MARION                    X1:18.57 DNAS   -  
  - BARBOUR, NICOLE           16  ADELAIDE                       NS         -  
  - MENTHA, KAREN             16  CLOVERCREST                    NS         -  
  - WRIGHT, SAMARA            16  BURNSIDE                       NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
  1 WALKER, LISA              19  NORWOOD                    1:09.03 .      8  
  2 AMES, ERICA               18  TEA TREE GULLY             1:15.20 .      7  
* Non-Award Swimmers *
  - CURRIE - SASI, CHERIE     19  JAMES AQUATIC                  NS         -  
  - DOYLE, KELLY              18  NORWOOD                        NS         -