Results 1st South Australian A Grade Scratch Meet (part 3)

Results 1st South Australian A Grade Scratch Meet (part 3)

Post by Tony Bryan » Wed, 17 Sep 1997 04:00:00

Event 17  Female  50  Fly

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       35.80
    DNAS:     35.81      ------
  1 PROCTER, NAOMI           12  SOUTH COAST                   33.40
.      8  
  2 LUSCOMBE, JESSICA        13  BURNSIDE                      33.47
.      7  
  3 GIBBONS, ANN-MAREE       13  BAYSIDE AQUATIC               33.73
.      6  
  4 MORGAN, MELISSA          12  ELIZABETH AQUATIC             33.82
.      5  
  5 MORONY, AMY              11  FLEURIEU                      34.79
.      4  
  6 TURNER, BROOKE           13  ELIZABETH AQUATIC             35.45
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       35.80
    DNAS:     35.81      ------
  - HUGHES, ERIN             12  ADELAIDE                   X  37.44
DNAS   -  
  - TONKS, KIM               13  MARION                        
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       34.50
    DNAS:     34.51      ------
  1 DUVAL, LAURA             14  BURNSIDE                      31.44
.      8  
  2 KENNEDY, KRISTEN         15  ADELAIDE                      33.75
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       34.50
    DNAS:     34.51      ------
  - FENNA, AMY               15  FLEURIEU                   X  34.63
DNAS   -  
  - HOLLIDAY, LAUREN         14  PARKS                      X  35.70
DNAS   -  
  - BOWDEN, JANA             15  ADELAIDE                      
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  1 ALSTIN, CLARE            17  BAYSIDE AQUATIC               31.26
.      8  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  - MENTHA, KAREN            16  CLOVERCREST                X  35.60
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  1 PINCOMBE, SHAUNA         19  STURT FLINDERS                31.23
.      8  

Event 18  Male  50  Fly

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       36.00
    DNAS:     36.01      ------
  1 HORVATH, MATTHEW         13  WESTERN SHARKS                32.77
.      8  
  2 MADDOCK, ASHLEY          12  FLEURIEU                      33.45
.      7  
  3 GOLDUP, LUKE             13  NORWOOD                       34.61
.      6  
  4 MADDOCK, ADRIAN          12  FLEURIEU                      35.79
.      5  
  5 DUNLOP, JASON            13  MARION                        35.85
.      4  
  6 RICHARDSON, MATTHEW      13  NORWOOD                       35.93
.      3  
  7 COLLINS, SCOTT           12  SALISBURY CITY AQUATIC        35.97
.      2  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       36.00
    DNAS:     36.01      ------
  - NUTTALL-JONES, BRENDON   13  ELIZABETH AQUATIC          X  36.09
DNAS   -  
  - MITCHELL, ALEXANDER      12  ELIZABETH AQUATIC          X  36.20
DNAS   -  
  - HALL, TONY               10  FLEURIEU                   X  37.69
DNAS   -  
  - CENTANNI, DANIEL         12  ADELAIDE                      
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       31.50
    DNAS:     31.51      ------
  1 PROCTER, NICHOLAS        14  SOUTH COAST                   29.26
.      8  
  2 RANDELLS, MICHAEL        15  ELIZABETH AQUATIC             29.51
.      7  
  3 LEUNG, CHRISTOPHE        15  BURNSIDE                      29.59
.      6  
  4 GREEN, TIMOTHY           14  BURNSIDE                      30.91
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       31.50
    DNAS:     31.51      ------
  - HANSEN, ANDREW           14  HENLEY & GRANGE            X  31.65
DNAS   -  
  - HANSEN, ADRIAN           14  HENLEY & GRANGE            X  31.90
DNAS   -  
  - GRIEGER, JOSHUA          14  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       31.00
    DNAS:     31.01      ------
  1 CLARK, THOMAS            16  MARION                        28.74
.      8  
  2 FOTIA, GREG              16  SOUTH COAST                   28.90
.      7  
  3 PROCTER, NATHAN          16  SOUTH COAST                   29.09
.      6  
  4 MITCHELL, ANDREW         16  ELIZABETH AQUATIC             30.20
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       31.00
    DNAS:     31.01      ------
  - SPOONER, REECE           16  SALISBURY CITY AQUATIC     X  31.24
DNAS   -  
  - HOLTON, TIMOTHY          16  CLOVERCREST                X  33.05
DNAS   -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN      16  BURNSIDE                   X  35.62
DNAS   -  
  - HIGGS, BRAD              16  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  
  - ANNINOS, TERRY           17  ADELAIDE                      
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       31.00
    DNAS:     31.01      ------
  1 DILLON, ANDREW           20  PORT PIRIE                    27.24
.      8  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       31.00
    DNAS:     31.01      ------
  - HARRIS, ALLAN            18  ADELAIDE                      
NS         -  
  - WILLS, BEN               21  HENLEY & GRANGE                
NS         -  
  - DAVOS, GARTH             19  NORWOOD                        
NS         -  

Event 19  Female  200  ***

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     3:17.00
    DNAS:   3:17.01      ------
  1 MITCHELL, AMALIE         13  ELIZABETH AQUATIC           2:55.86
.      8  
  2 HANCOCK, CANDICE         12  MARION                      2:59.75
.      7  
  3 CARETTI, ANITA           13  NORWOOD                     3:08.86
.      6  
  4 SHETTIGARA, CHAITANYA    13  BURNSIDE                    3:09.98
.      5  
  5 FORBES, GABRIEL          13  MARION                      3:10.97
.      4  
  6 IMPAGNATIELLO, TINA      12  LEFEVRE PORTSIDE            3:11.22
.      3  
  7 KROLIKOWSKI, NADIA       13  WESTERN SHARKS              3:13.45
.      2  
  8 BITTER, NATALIE          13  CLOVERCREST                 3:15.65
.      1  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     3:17.00
    DNAS:   3:17.01      ------
  - FROST, JESSICA           13  NORWOOD                    X3:19.95
DNAS   -  
  - WILLIAMS, JENNIFER       13  MARION                     X3:21.10
DNAS   -  
  - CALLAHAN, LISA           12  CLOVERCREST                X3:21.65
DNAS   -  
  - NAYLOR, KIA              12  CLOVERCREST                X3:24.62
DNAS   -  
  - TONKS, KIM               13  MARION                        
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     3:13.00
    DNAS:   3:13.01      ------
  1 MCMAHON - SASI, MEGAN    15  NORWOOD                     2:43.06
.      8  
  2 ROLINSKI, KELLY          15  LEFEVRE PORTSIDE            2:54.25
.      7  
  3 SAVILL, GERALDINE        14  ADELAIDE                    2:54.55
.      6  
  4 ALLMOND, REBECCA         15  ADELAIDE                    2:57.86
.      5  
  5 BLAKE, KATE              15  NORWOOD                     2:58.19
.      4  
  6 FLEET, HOLLY             15  ADELAIDE                    3:00.95
.      3  
  7 GAILLARD, ELISE          15  NORWOOD                     3:01.07
.      2  
  8 GRIFFIN, CARMEN          14  BAYSIDE AQUATIC             3:07.72
.      1  
  9 VAN MOURIK, SASKIA       15  SOUTH COAST                 3:10.44
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     3:13.00
    DNAS:   3:13.01      ------
  - SMITH, RENEE             14  TEA TREE GULLY             X3:17.47
DNAS   -  
  - SOUTHBY, SHAY            14  CLOVERCREST                X3:23.56
DNAS   -  
  - CLARRIDGE, REBECCA       14  ELIZABETH AQUATIC              
DQ         -  
  - LUCAS, GEORGINA          14  BURNSIDE                      
NS         -  
  - SCHWARZ, MEREDITH        15  ADELAIDE                      
NS         -  
  - BRICE, SARAH             14  WESTERN SHARKS                
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     3:10.00
    DNAS:   3:10.01      ------
  1 WRIGHT, SAMARA           17  BURNSIDE                    2:57.68
.      8  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     3:10.00
    DNAS:   3:10.01      ------
  - CUTTING, JESSICA         16  FLEURIEU                   X3:10.75
DNAS   -  
  - HORE, AMANDA             17  CLOVERCREST                X3:11.05
DNAS   -  
  - LUCAS, ALEXANDRA         17  NORWOOD                        
NS         -  
  - CASTLE, ELIZABETH        17  MARION                        
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     3:10.00
    DNAS:   3:10.01      ------
  - AMES, ERICA              19  TEA TREE GULLY             X3:10.90
DNAS   -  
  - WALKER, LISA             19  NORWOOD                        
NS         -  

Event 20  Male  200  ***

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     3:20.00
    DNAS:   3:20.01      ------
  1 MONFRIES, LACHLAN        13  NORWOOD                     2:52.43
.      8  
  2 KHUT, POON-GEE           13  NORWOOD                     3:04.09
.      7  
  3 HORE, TRAVIS             11  CLOVERCREST                 3:07.96
.      6  
  4 MCCARTHY, BEN            13  FLEURIEU                    3:11.68
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     3:20.00
    DNAS:   3:20.01      ------
  - MCKENZIE, MARK           13  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:59.00
    DNAS:   2:59.01      ------
  1 MCCARTHY, SAM            14  FLEURIEU                    2:37.51
.      8  
  2 SZAKACS, JOSEPH          15  ADELAIDE                    2:37.61
.      7  
  3 WIERING, ANDREW          15  CLOVERCREST                 2:38.13
.      6  
  4 TURTUN, JAN              14  ELIZABETH AQUATIC           2:38.86
.      5  
  5 LEUNG, CHRISTOPHE        15  BURNSIDE                    2:42.68
.      4  
  6 SWIFT, DARRYL            14  ELIZABETH AQUATIC           2:43.08
.      3  
  7 WARE, LUKE               15  BAYSIDE AQUATIC             2:48.00
.      2  
  8 BACON, MITCHELL          14  NORWOOD                     2:49.51
.      1  
  9 KILLINGTON, MICHAEL      15  BURNSIDE                    2:51.27
.      -  
 10 STAFFORD, LUKE           15  PARKS                       2:52.44
.      -  
 11 DWYER, BRENDAN           15  LEFEVRE PORTSIDE            2:58.69
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:59.00
    DNAS:   2:59.01      ------
  - MERRITT, JASON           15  CLOVERCREST                X3:07.07
DNAS   -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:59.00
    DNAS:   2:59.01      ------
  1 LEE, DEREK               16  NORWOOD                     2:35.37
.      8  
  2 LEWIS, ACE               17  BAYSIDE AQUATIC             2:49.76
.      7  
  3 SZILASSY, DAVID          16  NORWOOD                     2:56.44
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:59.00
    DNAS:   2:59.01      ------
  - SCARCE, CAMERON          16  HENLEY & GRANGE            X3:08.32
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:59.00
    DNAS:   2:59.01      ------
  1 HEWITT - SASI, NATHAN    18  ELIZABETH AQUATIC           2:23.10
.      8  
  2 SHORT, LIAM              18  NORWOOD                     2:47.06
.      7  
  3 FOTIA, ANDREW            18  SOUTH COAST                 2:47.53
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:59.00
    DNAS:   2:59.01      ------
  - LEWIS, SCOTT             18  MARION                        
NS         -  
  - CHAPMAN, GRANT           18  PORT PIRIE                    
NS         -  
  - ROGERS - SASI, PHIL      26  CLOVERCREST                    
NS         -  
  - MITCHELL - SASI, RYAN    20  PORT AUGUSTA                  
NS         -