Results 3rd South Australian Summer A Grade Meet (LC) (part 1/2)

Results 3rd South Australian Summer A Grade Meet (LC) (part 1/2)

Post by Tony Bryan » Tue, 11 Nov 1997 04:00:00

These and other results can be found at
http://SportToday.org/~adbryant/

I still have to determine how long results will be left there, it
depends on what I am allowed by my ISP. Present indications are for 3
months for carnivals not published here, at least that time for SA
Swimming's meets.
-----------------------------------------------------------------------------------

                         SUMMER A GRADE SCRATCH SERIES
                                     LC 1997

                      Meet Results for Session 3 -LC Meters

Event 35  Female  50  Back

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       37.90
    DNAS:     37.91      ------
  1 ADCOCK, FRANCES          13  WESTERN SHARKS                33.72
.      8  
  2 PROCTER, NAOMI           12  SOUTH COAST                J  34.90
.      7  
  2 WALKER, MEAGAN           13  ELIZABETH AQUATIC          J  34.90
.      7  
  4 CENTANNI, LEANNA         13  ADELAIDE                      34.91
.      5  
  5 GIBBONS, ANN-MAREE       13  BAYSIDE AQUATIC               35.11
.      4  
  6 MITCHELL, AMALIE         13  ELIZABETH AQUATIC             35.33
.      3  
  7 LEANE, KARINA            12  UNLEY                         35.68
.      2  
  8 FROST, JESSICA           13  NORWOOD                       36.01
.      1  
  9 HAMANN, MELISSA          13  NORWOOD                       36.88
.      -  
 10 HANCOCK, CANDICE         12  MARION                        37.03
.      -  
 11 NAYLOR, KIA              12  CLOVERCREST                   37.15
.      -  
 12 TURNER, BROOKE           13  ELIZABETH AQUATIC             37.18
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       37.90
    DNAS:     37.91      ------
  - TAYLOR, REBECCA          13  CLOVERCREST                X  38.15
DNAS   -  
  - SKENE, CHELSEA           13  SOUTH COAST                X  38.31
DNAS   -  
  - OWEN, JULIE              13  ELIZABETH AQUATIC          X  38.36
DNAS   -  
  - BROAD, CARRIE            13  HENLEY & GRANGE            X  38.42
DNAS   -  
  - SHARP, GEMMA             13  HENLEY & GRANGE            X  38.45
DNAS   -  
  - CALTON, SARAH            13  CLOVERCREST                X  39.31
DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       37.00
    DNAS:     37.01      ------
  1 LEANE, TAMARA            15  UNLEY                         32.33
.      8  
  2 HOLMES, EMMA             14  NORWOOD                       33.33
.      7  
  3 SIMPSON, KATE            15  BAYSIDE AQUATIC               34.08
.      6  
  4 MCEVOY, TRACEY           15  HENLEY & GRANGE               34.46
.      5  
  5 LUSCOMBE, KATE           14  MARION                        34.68
.      4  
  6 MENTHA, BELINDA          15  CLOVERCREST                   35.90
.      3  
  7 JARRETT, SHANNON         15  PARKS                         36.21
.      2  
  8 WONG, MAE-TSE            14  CLOVERCREST                   36.27
.      1  
  9 RAMSDEN, SARAH           15  CLOVERCREST                   36.71
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       37.00
    DNAS:     37.01      ------
  - JULIAN, EVA              14  MOUNTAIN POOL              X  37.30
DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY           14  HENLEY & GRANGE            X  37.65
DNAS   -  
  - VAN MOURIK, SASKIA       15  SOUTH COAST                X  38.68
DNAS   -  
  - BUCKSEALL, JENNIFER      14  CLOVERCREST                X  38.79
DNAS   -  
  - SMITH, RENEE             14  TEA TREE GULLY             X  40.15
DNAS   -  
  - BEADNALL, HEIDI          15  NORWOOD                        
NS         -  
  - FENNA, AMY               15  FLEURIEU                      
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       36.00
    DNAS:     36.01      ------
  1 TRELEAVEN, AMANDA        17  NORWOOD                       31.74
.      8  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       36.00
    DNAS:     36.01      ------
  - BUSS, EMILY              16  LEFEVRE PORTSIDE              
NS         -  
  - LEWIS (SASI), DANIELLE   17  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       36.00
    DNAS:     36.01      ------
  1 AMES, ERICA              19  TEA TREE GULLY                34.31
.      8  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       36.00
    DNAS:     36.01      ------
  - BOCSON, BELINDA          19  NORWOOD                        
NS         -  

Event 36  Male  50  Back

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       36.80
    DNAS:     36.81      ------
  1 FERGUSON, PETER          13  NORWOOD                       32.55
.      8  
  2 DUNLOP, JASON            13  MARION                        33.58
.      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY        13  WESTERN SHARKS                33.77
.      6  
  4 SIBBONS, CRAIG           13  BAYSIDE AQUATIC               34.48
.      5  
  5 BEINKE, SAMUEL           12  PARKS                         34.57
.      4  
  6 FOODY, DALE              12  CLOVERCREST                   36.12
.      3  
  7 CUTTING, MICHAEL         13  ADELAIDE                      36.70
.      2  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       36.80
    DNAS:     36.81      ------
  - DINGLE, ROSS             12  MARION                     X  37.46
DNAS   -  
  - MCKENZIE, MARK           13  NORWOOD                    X  38.44
DNAS   -  
  - NUTTALL-JONES, BRENDON   13  ELIZABETH AQUATIC              
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       35.00
    DNAS:     35.01      ------
  1 PROCTER, NICHOLAS        14  SOUTH COAST                   31.80
.      8  
  2 STEWART, PETER           15  NORWOOD                       32.32
.      7  
  3 PRYOR, ALEX              15  UNLEY                         32.54
.      6  
  4 SOUTH, JAMES             14  BAYSIDE AQUATIC               32.74
.      5  
  5 LEUNG, CHRISTOPHE        15  BURNSIDE                      32.85
.      4  
  6 ANDREWS, MARK            14  CLOVERCREST                   33.09
.      3  
  7 JOHNS, DREW              14  SOUTH COAST                   33.54
.      2  
  8 PAHOR, DANIEL            15  BURNSIDE                      33.57
.      1  
  9 KILLINGTON, CHRISTOPHE   15  BURNSIDE                      33.79
.      -  
 10 HARBUTT, SCOTT           15  ELIZABETH AQUATIC             34.30
.      -  
 11 ABOUGIT, BRADLEY         14  PARKS                         34.90
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       35.00
    DNAS:     35.01      ------
  - WIERING, ANDREW          15  CLOVERCREST                X  35.08
DNAS   -  
  - HOGG, SAM                14  HENLEY & GRANGE            X  35.15
DNAS   -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN       14  ELIZABETH AQUATIC          X  36.44
DNAS   -  
  - ASHTON, CHRISTOPHE       14  MARION                        
NS         -  
  - STAFFORD, LUKE           15  PARKS                          
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  1 LEWIS, SHAUN             16  NORWOOD                       30.22
.      8  
  2 CLARK, THOMAS            16  MARION                        30.74
.      7  
  3 CAPPUR-SMITH, ADAM       16  MARION                        30.97
.      6  
  4 PROCTER, NATHAN          16  SOUTH COAST                   31.04
.      5  
  5 SECOMB, JUSTIN           16  BURNSIDE                      31.22
.      4  
  6 VISOCKIS, DAVID          17  MARION                        33.85
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  - PARSONS, CHRIS           17  MARION                     X  34.03
DNAS   -  
  - HOLTON, TIMOTHY          16  CLOVERCREST                X  35.24
DNAS   -  
  - KEMP, DARREN             17  MURRAY BRIDGE                  
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  1 HARRIS, ALLAN            18  ADELAIDE                      28.99
.      8  
  2 OSBORNE, ANDREW          22  LEFEVRE PORTSIDE              30.18
.      7  
  3 STEWART, MARK            18  NORWOOD                       31.46
.      6  
  4 DAVOS, GARTH             19  NORWOOD                       31.98
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------       34.00
    DNAS:     34.01      ------
  - JACOBS, JOSH             19  NORWOOD                        
NS         -  

Event 37  Female  200  Free

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:28.00
    DNAS:   2:28.01      ------
  1 MORGAN, MELISSA          12  ELIZABETH AQUATIC           2:20.16
.      8  
  2 CENTANNI, LEANNA         13  ADELAIDE                    2:23.52
.      7  
  3 PROCTER, NAOMI           12  SOUTH COAST                 2:24.38
.      6  
  4 LOEWENTHAL, SKYE         13  SOUTH COAST                 2:24.70
.      5  
  5 HUISH, MICHELLE          13  NORWOOD                     2:25.99
.      4  
  6 SAGE, ANNE               13  NORWOOD                     2:26.00
.      3  
  7 MORONY, AMY              11  FLEURIEU                    2:26.29
.      2  
  8 LUSCOMBE, JESSICA        13  BURNSIDE                    2:26.43
.      1  
  9 LEANE, KARINA            12  UNLEY                       2:26.62
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:28.00
    DNAS:   2:28.01      ------
  - BITTER, NATALIE          13  CLOVERCREST                X2:29.49
DNAS   -  
  - CARETTI, ANITA           13  NORWOOD                    X2:30.95
DNAS   -  
  - HAMANN, MELISSA          13  NORWOOD                    X2:31.91
DNAS   -  
  - CAMILLERI, CHLOE         12  ADELAIDE                   X2:32.23
DNAS   -  
  - NICKELS, BRIONY          13  BURNSIDE                   X2:33.91
DNAS   -  
  - HUGHES, ERIN             12  ADELAIDE                      
DQ         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:23.00
    DNAS:   2:23.01      ------
  1 LIGAS, ANN               15  NORWOOD                     2:12.09
.      8  
  2 MCMAHON (SASI), MEGAN    15  NORWOOD                     2:12.80
.      7  
  3 CLUTTERHAM, CLAIRE       15  HENLEY & GRANGE             2:15.18
.      6  
  4 COLLINS, RACHAEL         14  ELIZABETH AQUATIC           2:15.26
.      5  
  5 FLEET, HOLLY             15  ADELAIDE                    2:15.47
.      4  
  6 TONER, SHARNIE           15  ADELAIDE                    2:16.35
.      3  
  7 STRATFORD, JESSICA       14  WESTERN SHARKS              2:16.65
.      2  
  8 DAVOS, LAUREN            15  NORWOOD                     2:17.76
.      1  
  9 GRIFFIN, CARMEN          14  BAYSIDE AQUATIC             2:19.93
.      -  
 10 HOWLAND, CATHERINE       14  PARKS                       2:20.96
.      -  
 11 GAILLARD, ELISE          15  NORWOOD                     2:21.00
.      -  
 12 SCHWARZ, MEREDITH        15  ADELAIDE                    2:21.31
.      -  
 13 HARRIS, PENNY            14  MARION                      2:22.77
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:23.00
    DNAS:   2:23.01      ------
  - KENNEDY, KRISTEN         15  ADELAIDE                   X2:24.17
DNAS   -  
  - STADLER, LAUREN          15  BAYSIDE AQUATIC            X2:24.19
DNAS   -  
  - DUVAL, LAURA             14  BURNSIDE                   X2:24.84
DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA       15  HENLEY & GRANGE            X2:25.06
DNAS   -  
  - SHIELL, KIMBERLY         14  ADELAIDE                   X2:25.35
DNAS   -  
  - SIMPSON, KATE            15  BAYSIDE AQUATIC            X2:28.60
DNAS   -  
  - BOWDEN, JANA             15  ADELAIDE                      
NS         -  
  - WEHRMAN, NICOLE          15  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:23.00
    DNAS:   2:23.01      ------
  1 WARE, CATHERINE          16  BURNSIDE                    2:12.67
.      8  
  2 ALSTIN, CLARE            17  BAYSIDE AQUATIC             2:16.58
.      7  
  3 SCHOFIELD, LIBBY         17  NORWOOD                     2:18.65
.      6  
  4 INMAN, LEIGHANNE         16  CLOVERCREST                 2:18.78
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:23.00
    DNAS:   2:23.01      ------
  - LUCAS, ALEXANDRA         17  NORWOOD                    X2:25.38
DNAS   -  
  - MIERS, BARBARA           16  BAYSIDE AQUATIC            X2:26.87
DNAS   -  
  - HARVEY, KIRSTY           16  NORWOOD                        
NS         -  
  - BUSS, EMILY              16  LEFEVRE PORTSIDE              
NS         -  
  - WRIGHT, SAMARA           17  BURNSIDE                      
NS         -  
  - TRELEAVEN, AMANDA        17  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:23.00
    DNAS:   2:23.01      ------
  - KEATLEY, DONNA           18  BURNSIDE                      
NS         -  
  - PHILP (SASI), ELIZABETH  18  NORWOOD                        
NS         -  

Event 38  Male  200  Free

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:30.00
    DNAS:   2:30.01      ------
  1 SIBBONS, CRAIG           13  BAYSIDE AQUATIC             2:15.86
.      8  
  2 NAYDA, SHAUN             13  BAYSIDE AQUATIC             2:16.32
.      7  
  3 HORVATH, MATTHEW         13  WESTERN SHARKS              2:17.99
.      6  
  4 BEINKE, SAMUEL           12  PARKS                       2:21.73
.      5  
  5 MEHBREI, PATRICK         12  ADELAIDE                    2:21.82
.      4  
  6 DUNLOP, JASON            13  MARION                      2:23.34
.      3  
  7***S, BRENDAN           12  SOUTH COAST                 2:24.53
.      2  
  8 MADDOCK, ADRIAN          12  FLEURIEU                    2:25.64
.      1  
  9 MADDOCK, ASHLEY          12  FLEURIEU                    2:26.67
.      -  
 10 DOLPHIN, NICHOLAS        11  ADELAIDE                    2:27.05
.      -  
 11 CUTTING, MICHAEL         13  ADELAIDE                    2:28.60
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:30.00
    DNAS:   2:30.01      ------
  - HALL, TONY               10  FLEURIEU                   X2:31.51
DNAS   -  
  - ROLINSKI, SCOTT          13  LEFEVRE PORTSIDE              
NS         -  
  - GOLDUP, LUKE             13  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:16.00
    DNAS:   2:16.01      ------
  1 SZAKACS, JOSEPH          15  ADELAIDE                    2:05.04
.      8  
  2 CARETTI, PETER           15  NORWOOD                     2:07.62
.      7  
  3 MACROW, DANIEL           15  HENLEY & GRANGE             2:10.68
.      6  
  4 HARBUTT, SCOTT           15  ELIZABETH AQUATIC           2:10.86
.      5  
  5 TISCHLER, ADAM           14  SOUTH COAST                 2:10.94
.      4  
  6 MCKENZIE, DARREN         14  NORWOOD                     2:11.89
.      3  
  7 ANDREWS, MARK            14  CLOVERCREST                 2:12.16
.      2  
  8 NABRADI, KRISTIAN        15  BURNSIDE                    2:13.10
.      1  
  9 PINAL, ASHLEY            14  SOUTH COAST                 2:13.45
.      -  
 10 HOWLAND, MICHAEL         14  PARKS                       2:13.53
.      -  
 11 NABRADI, THOMAS          14  BURNSIDE                    2:14.04
.      -  
 12 WONG, JOON-EE            15  CLOVERCREST                 2:15.13
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:16.00
    DNAS:   2:16.01      ------
  - DWYER, BRENDAN           15  LEFEVRE PORTSIDE           X2:17.05
DNAS   -  
  - DOLPHIN, ADAM            14  ADELAIDE                   X2:20.80
DNAS   -  
  - MEAD, TRISTAN            14  BAYSIDE AQUATIC            X2:21.27
DNAS   -  
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN      14  NORWOOD                    X2:21.87
DNAS   -  
  - GREEN, TIMOTHY           14  BURNSIDE                      
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:14.00
    DNAS:   2:14.01      ------
  1 MARSDEN, NEIL            17  ELIZABETH AQUATIC           2:02.26
.      8  
  2 BLACK, JOSEPH            16  BAYSIDE AQUATIC             2:04.67
.      7  
  3 CORONICA, CHRISTIAN      16  BURNSIDE                    2:05.15
.      6  
  4 BLAIR, RYAN              16  ADELAIDE                    2:07.34
.      5  
  5 BENNETT, MICHAEL         16  BAYSIDE AQUATIC             2:09.65
.      4  
  6 FOTIA, GREG              16  SOUTH COAST                 2:10.66
.      3  
  7 SZILASSY, DAVID          16  NORWOOD                     2:11.65
.      2  
  8 HIGGS, BRAD              16  BAYSIDE AQUATIC             2:12.65
.      1  
  9 GREEN, STEVEN            16  CLOVERCREST                 2:13.58
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:14.00
    DNAS:   2:14.01      ------
  - SPOONER, REECE           16  SALISBURY CITY AQUATIC     X2:14.09
DNAS   -  
  - LEWIS, ACE               17  BAYSIDE AQUATIC            X2:15.12
DNAS   -  
  - MEHBREI, RICHARD         17  ADELAIDE                   X2:15.49
DNAS   -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN      16  BURNSIDE                   X2:24.97
DNAS   -  
  - SCARCE, CAMERON          16  HENLEY & GRANGE            X2:29.66
DNAS   -  
  - SIMPSON, ANDREW          16  BAYSIDE AQUATIC                
DQ         -  
  - FREELAND, WILLIAM        17  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:14.00
    DNAS:   2:14.01      ------
  1 WARE, DUNCAN             18  BURNSIDE                    1:59.88
.      8  
  2 DILLON, ANDREW           20  PORT PIRIE                  2:00.85
.      7  
  3 NORMAN (SASI), DAVID     19  NORWOOD                     2:03.21
.      6  

Event 39  Female  100  ***

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:31.00
    DNAS:   1:31.01      ------
  1 MITCHELL, AMALIE         13  ELIZABETH AQUATIC           1:20.31
.      8  
  2 HANCOCK, CANDICE         12  MARION                      1:22.02
.      7  
  3 PAGE, MELINDA            13  MOUNTAIN POOL               1:24.82
.      6  
  4 CARETTI, ANITA           13  NORWOOD                     1:27.44
.      5  
  5 KROLIKOWSKI, NADIA       13  WESTERN SHARKS              1:28.21
.      4  
  6 SHETTIGARA, CHAITANYA    13  BURNSIDE                    1:30.11
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:31.00
    DNAS:   1:31.01      ------
  - MORONY, AMY              11  FLEURIEU                   X1:32.13
DNAS   -  
  - IBRAHIM, FATIMA          13  PARKS                      X1:32.29
DNAS   -  
  - MAKSIMOVIC, EMMA         13  CLOVERCREST                X1:32.66
DNAS   -  
  - REMNANT, MELODY          13  MOUNTAIN POOL              X1:32.77
DNAS   -  
  - CAMILLERI, CHLOE         12  ADELAIDE                   X1:33.87
DNAS   -  
  - BENNETT, JESSICA         13  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  1 LUCAS, GEORGINA          14  BURNSIDE                    1:19.16
.      8  
  2 SAVILL, GERALDINE        14  ADELAIDE                    1:19.62
.      7  
  3 GAILLARD, ELISE          15  NORWOOD                     1:20.59
.      6  
  4 BLAKE, KATE              15  NORWOOD                     1:21.39
.      5  
  5 ALLMOND, REBECCA         15  ADELAIDE                    1:22.82
.      4  
  6 CLARRIDGE, REBECCA       14  ELIZABETH AQUATIC           1:24.02
.      3  
  7 ROLINSKI, KELLY          15  LEFEVRE PORTSIDE            1:24.63
.      2  
  8 ELLIOTT, CARLY           14  HENLEY & GRANGE             1:29.30
.      1  
  9 JULIAN, EVA              14  MOUNTAIN POOL               1:29.42
.      -  
 10 VAN MOURIK, SASKIA       15  SOUTH COAST                 1:29.72
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  - SMITH, RENEE             14  TEA TREE GULLY             X1:33.05
DNAS   -  
  - BRICE, SARAH             14  WESTERN SHARKS                
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  1 CUTTING, JESSICA         16  FLEURIEU                    1:25.23
.      8  
  2 HORE, AMANDA             17  CLOVERCREST                 1:28.45
.      7  
  3 BARRY, AMANDA            16  WESTERN SHARKS              1:29.47
.      6  
  4 CASTLE, ELIZABETH        17  MARION                      1:29.57
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  - MCILWAINE, KATE          16  HENLEY & GRANGE            X1:34.83
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  1 PINCOMBE, SHAUNA         19  STURT FLINDERS              1:19.42
.      8  
  2 SMALL, ALICIA            19  TEA TREE GULLY              1:28.35
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  - WALKER, LISA             19  NORWOOD                        
NS         -  
  - CURRIE (SASI), CHERIE    19  WESTERN SHARKS                
NS         -  

Event 40  Male  100  ***

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.50
    DNAS:   1:30.51      ------
  1 MONFRIES, LACHLAN        13  NORWOOD                     1:18.15
.      8  
  2 KHUT, POON-GEE           13  NORWOOD                     1:21.47
.      7  
  3 NAYDA, SHAUN             13  BAYSIDE AQUATIC             1:24.16
.      6  
  4 COLLINS, SCOTT           12  SALISBURY CITY AQUATIC      1:24.77
.      5  
  5 HORE, TRAVIS             11  CLOVERCREST                 1:25.84
.      4  
  6 MCCARTHY, BEN            13  FLEURIEU                    1:25.88
.      3  
  7 CENTANNI, DANIEL         12  ADELAIDE                    1:27.51
.      2  
  8 ANDERSON, JOHN           13  LEFEVRE PORTSIDE            1:27.60
.      1  
  9 IBRAHIM, HUSSEIN         12  PARKS                       1:29.60
.      -  
 10 MCKENZIE, MARK           13  NORWOOD                     1:29.66
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.50
    DNAS:   1:30.51      ------
  - FERGUSON, PETER          13  NORWOOD                        
DQ         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  1 MCCARTHY, SAM            14  FLEURIEU                    1:10.22
.      8  
  2 LEUNG, CHRISTOPHE        15  BURNSIDE                    1:12.06
.      7  
  3 STAFFORD, LUKE           15  PARKS                       1:12.47
.      6  
  4 SZAKACS, JOSEPH          15  ADELAIDE                    1:13.72
.      5  
  5 WIERING, ANDREW          15  CLOVERCREST                 1:14.06
.      4  
  6 TURTUN, JAN              14  ELIZABETH AQUATIC           1:14.13
.      3  
  7 SWIFT, DARRYL            14  ELIZABETH AQUATIC           1:16.16
.      2  
  8 WARE, LUKE               15  BAYSIDE AQUATIC             1:17.04
.      1  
  9 BACON, MITCHELL          14  NORWOOD                     1:17.84
.      -  
 10 KILLINGTON, MICHAEL      15  BURNSIDE                    1:18.40
.      -  
 11 BENNETT, SEAN            15  HENLEY & GRANGE             1:20.35
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  - PINAL, ASHLEY            14  SOUTH COAST                X1:22.88
DNAS   -  
  - MERRITT, JASON           15  CLOVERCREST                X1:25.70
DNAS   -  
  - RIJNBEEK, BENJAMIN       14  ELIZABETH AQUATIC          X1:27.49
DNAS   -  
  - PRYOR, ALEX              15  UNLEY                          
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  1 LEE, DEREK               16  NORWOOD                     1:10.42
.      8  
  2 LEWIS, ACE               17  BAYSIDE AQUATIC             1:15.25
.      7  
  3 CAPPUR-SMITH, ADAM       16  MARION                      1:17.87
.      6  
  4 SZILASSY, DAVID          16  NORWOOD                     1:18.72
.      5  
  5 ALIGRUDICH, ZORAN        16  PARKS                       1:20.27
.      4  
  6 HOLTON, TIMOTHY          16  CLOVERCREST                 1:20.93
.      3  
  7 PARSONS, CHRIS           17  MARION                      1:21.36
.      2  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  - LANE, SIMON              16  HENLEY & GRANGE            X1:25.23
DNAS   -  
  - SCARCE, CAMERON          16  HENLEY & GRANGE            X1:28.23
DNAS   -  
  - STAFFORD, CHRISTIAN      16  BURNSIDE                   X1:28.46
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  1 CHAPMAN, GRANT           18  PORT PIRIE                  1:16.09
.      8  
  2 LEWIS, SCOTT             18  MARION                      1:16.76
.      7  
  3 FOTIA, ANDREW            18  SOUTH COAST                 1:17.28
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  - HEWITT (SASI), NATHAN    18  ELIZABETH AQUATIC              
NS         -  

Event 41  Female  800  Free

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------    10:13.00
    DNAS:  10:13.01      ------
  1 LIGAS, ANN               15  NORWOOD                     9:28.23
.      8  
  2 DAVOS, LAUREN            15  NORWOOD                     9:39.39
.      7  
  3 TONER, SHARNIE           15  ADELAIDE                    9:44.35
.      6  
  4 FLEET, HOLLY             15  ADELAIDE                    9:48.36
.      5  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------    10:13.00
    DNAS:  10:13.01      ------
  1 SCHWARZ (SASI), SUZANNE  18  ADELAIDE                    9:15.80
.      8  

Event 42  Male  800  Free

 PL      Name               Age      Team                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     9:30.00
    DNAS:   9:30.01      ------
  - MEHBREI, PATRICK         12  ADELAIDE                  X10:20.05
DNAS   -  
  -***S, BRENDAN           12  SOUTH COAST                    
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     9:30.00
    DNAS:   9:30.01      ------
  - DWYER, BRENDAN           15  LEFEVRE PORTSIDE           X9:34.97
DNAS   -  
  - TISCHLER, ADAM           14  SOUTH COAST                X9:48.21
DNAS   -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     9:30.00
    DNAS:   9:30.01      ------
  1 BLAIR, RYAN              16  ADELAIDE                    9:00.07
.      8  
  2 BLACK, JOSEPH            16  BAYSIDE AQUATIC             9:01.40
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     9:30.00
    DNAS:   9:30.01      ------
  - SIMPSON, ANDREW          16  BAYSIDE AQUATIC            X9:34.63
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     9:30.00
    DNAS:   9:30.01      ------
  - WARE, DUNCAN             18  BURNSIDE                      
NS         -