Results 2nd South Australian A Grade Scratch Meet (part 1)

Results 2nd South Australian A Grade Scratch Meet (part 1)

Post by Tony Bryan » Wed, 17 Sep 1997 04:00:00

SUMMER A GRADE SCRATCH SERIES
                                     LC 1997

                      Meet Results for Session 2 -LC Meters

Event 21  Female  400  Free

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     5:15.00
    DNAS:   5:15.01      ------
  1 CENTANNI, LEANNA         13  ADELAIDE                    5:03.90
.      8  
  2 BITTER, NATALIE          13  CLOVERCREST                 5:08.32
.      7  
  3 HUISH, MICHELLE          13  NORWOOD                     5:11.32
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     5:15.00
    DNAS:   5:15.01      ------
  - NAYLOR, KIA              12  CLOVERCREST                X5:20.34
DNAS   -  
  - HUGHES, ERIN             12  ADELAIDE                   X5:28.19
DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     4:57.00
    DNAS:   4:57.01      ------
  1 LIGAS, ANN               15  NORWOOD                     4:37.56
.      8  
  2 COLLINS, RACHAEL         14  ELIZABETH AQUATIC           4:42.86
.      7  
  3 CLUTTERHAM, CLAIRE       15  HENLEY & GRANGE             4:48.35
.      6  
  4 FLEET, HOLLY             15  ADELAIDE                    4:52.59
.      5  
  5 DAVOS, LAUREN            15  NORWOOD                     4:52.78
.      4  
  6 HOWLAND, CATHERINE       14  PARKS                       4:55.02
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     4:57.00
    DNAS:   4:57.01      ------
  - STRATFORD, JESSICA       14  WESTERN SHARKS             X4:57.33
DNAS   -  
  - KENNEDY, KRISTEN         15  ADELAIDE                   X4:58.48
DNAS   -  
  - SCHWARZ, MEREDITH        15  ADELAIDE                   X5:06.68
DNAS   -  
  - WILLSON, CASSANDRA       15  HENLEY & GRANGE            X5:06.83
DNAS   -  
  - GRIFFIN, CARMEN          14  BAYSIDE AQUATIC            X5:09.47
DNAS   -  
  - TONER, SHARNIE           15  ADELAIDE                      
NS         -  
  - MALONE, KATHLEEN         15  BURNSIDE                      
NS         -  
  - BOWDEN, JANA             15  ADELAIDE                      
NS         -  
  - O'NEILL, RAE             15  WESTERN SHARKS                
NS         -  
  - KING, DEBBIE             14  WESTERN SHARKS                
NS         -  
  - HOLMES, EMMA             14  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     4:57.00
    DNAS:   4:57.01      ------
  1 WARE, CATHERINE          16  BURNSIDE                    4:36.88
.      8  
  2 TRELEAVEN, AMANDA        17  NORWOOD                     4:43.34
.      7  
  3 WRIGHT, SAMARA           17  BURNSIDE                    4:43.69
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     4:57.00
    DNAS:   4:57.01      ------
  - MIERS, BARBARA           16  BAYSIDE AQUATIC            X5:06.87
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     4:57.00
    DNAS:   4:57.01      ------
  1 KEATLEY, DONNA           18  BURNSIDE                    4:25.80
.      8  
  2 WALKER, LISA             19  NORWOOD                     4:40.73
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     4:57.00
    DNAS:   4:57.01      ------
  - SCHWARZ - SASI, SUZANNE  18  ADELAIDE                      
NS         -  
  - PHILP - SASI, ELIZABETH  18  NORWOOD                        
NS         -  

Event 22  Male  400  Free

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     5:15.00
    DNAS:   5:15.01      ------
  1 NAYDA, SHAUN             13  BAYSIDE AQUATIC             4:51.96
.      8  
  2 HORVATH, MATTHEW         13  WESTERN SHARKS              4:53.02
.      7  
  3 SIBBONS, CRAIG           13  BAYSIDE AQUATIC             4:54.36
.      6  
  4 FERGUSON, PETER          13  NORWOOD                     5:11.01
.      5  
  5***S, BRENDAN           12  SOUTH COAST                 5:12.40
.      4  
  6 GOLDUP, LUKE             13  NORWOOD                     5:12.43
.      3  
  7 CUTTING, MICHAEL         13  ADELAIDE                    5:14.02
.      2  
  8 MEHBREI, PATRICK         12  ADELAIDE                    5:14.98
.      1  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     5:15.00
    DNAS:   5:15.01      ------
  - HALL, TONY               10  FLEURIEU                   X5:15.31
DNAS   -  
  - GLANVILLE, NATHAN        13  HENLEY & GRANGE            X5:19.66
DNAS   -  
  - DINGLE, ROSS             12  MARION                     X5:21.18
DNAS   -  
  - WILSON, ROWAN            12  SOUTH COAST                X5:22.78
DNAS   -  
  - GEE, LIAM                13  CLOVERCREST                X5:24.69
DNAS   -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     4:50.00
    DNAS:   4:50.01      ------
  1 GREEN, TIMOTHY           14  BURNSIDE                    4:23.94
.      8  
  2 MACROW, DANIEL           15  HENLEY & GRANGE             4:35.23
.      7  
  3 SZAKACS, JOSEPH          15  ADELAIDE                    4:35.82
.      6  
  4 HOWLAND, MICHAEL         14  PARKS                       4:39.05
.      5  
  5 BACON, MITCHELL          14  NORWOOD                     4:40.01
.      4  
  6 KILLINGTON, CHRISTOPHE   15  BURNSIDE                    4:41.19
.      3  
  7 DWYER, BRENDAN           15  LEFEVRE PORTSIDE            4:41.95
.      2  
  8 MCKENZIE, DARREN         14  NORWOOD                     4:46.69
.      1  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     4:50.00
    DNAS:   4:50.01      ------
  - HEDAUX, BENJAMIN         15  PARKS                      X5:01.70
DNAS   -  
  - ANDREWS, MARK            14  CLOVERCREST                    
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     4:50.00
    DNAS:   4:50.01      ------
  1 BLACK, JOSEPH            16  BAYSIDE AQUATIC             4:24.58
.      8  
  2 MARSDEN, NEIL            17  ELIZABETH AQUATIC           4:28.22
.      7  
  3 BLAIR, RYAN              16  ADELAIDE                    4:29.86
.      6  
  4 FOTIA, GREG              16  SOUTH COAST                 4:34.89
.      5  
  5 JOHNSON, RYAN            17  BURNSIDE                    4:38.99
.      4  
  6 CORONICA, CHRISTIAN      16  BURNSIDE                    4:40.36
.      3  
  7 FREELAND, WILLIAM        17  BAYSIDE AQUATIC             4:42.89
.      2  
  8 GREEN, STEVEN            16  CLOVERCREST                 4:46.58
.      1  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     4:50.00
    DNAS:   4:50.01      ------
  - SPOONER, REECE           16  SALISBURY CITY AQUATIC     X4:50.03
DNAS   -  
  - ALIGRUDICH, ZORAN        16  PARKS                      X5:06.94
DNAS   -  
  - HIGGS, BRAD              16  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  
  - MEHBREI, RICHARD         17  ADELAIDE                      
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     4:50.00
    DNAS:   4:50.01      ------
  1 WARE, DUNCAN             18  BURNSIDE                    4:09.92
.      8  
  2 WYLIE - SASI, ADAM       20  ADELAIDE                    4:17.23
.      7  
  3 MELHUISH - SASI, IAIN    20  NORWOOD                     4:18.79
.      6  
  4 DILLON, ANDREW           20  PORT PIRIE                  4:19.94
.      5  
  5 ABBOTT, DAMEN            21  NORWOOD                     4:28.84
.      4  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     4:50.00
    DNAS:   4:50.01      ------
  - DAVOS, GARTH             19  NORWOOD                        
NS         -  
  - PFEFFER, WAYNE           19  NORWOOD                        
NS         -  

Event 23  Female  200  IM

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:49.00
    DNAS:   2:49.01      ------
  1 WALKER, MEAGAN           13  ELIZABETH AQUATIC           2:43.04
.      8  
  2 MITCHELL, AMALIE         13  ELIZABETH AQUATIC           2:45.75
.      7  
  3 MORONY, AMY              11  FLEURIEU                    2:46.00
.      6  
  4 HANCOCK, CANDICE         12  MARION                      2:46.24
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:49.00
    DNAS:   2:49.01      ------
  - CARETTI, ANITA           13  NORWOOD                    X2:49.81
DNAS   -  
  - LUSCOMBE, JESSICA        13  BURNSIDE                   X2:50.14
DNAS   -  
  - FROST, JESSICA           13  NORWOOD                    X2:51.87
DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA    13  BURNSIDE                   X2:51.96
DNAS   -  
  - TURNER, BROOKE           13  ELIZABETH AQUATIC          X2:52.18
DNAS   -  
  - MARGRISON, CHARLENE      11  ELIZABETH AQUATIC          X2:52.20
DNAS   -  
  - GIBBONS, ANN-MAREE       13  BAYSIDE AQUATIC            X2:57.81
DNAS   -  
  - HAMANN, MELISSA          13  NORWOOD                    X2:58.20
DNAS   -  
  - MAY, GILLIAN             12  PORT PIRIE                    
NS         -  
  - TONKS, KIM               13  MARION                        
NS         -  
  - SKENE, CHELSEA           13  SOUTH COAST                    
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:46.00
    DNAS:   2:46.01      ------
  1 LIGAS, ANN               15  NORWOOD                     2:36.83
.      8  
  2 DUVAL, LAURA             14  BURNSIDE                    2:38.35
.      7  
  3 ROLINSKI, KELLY          15  LEFEVRE PORTSIDE            2:40.13
.      6  
  4 GAILLARD, ELISE          15  NORWOOD                     2:40.88
.      5  
  5 ALLMOND, REBECCA         15  ADELAIDE                    2:42.23
.      4  
  6 BRICE, SARAH             14  WESTERN SHARKS              2:45.53
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:46.00
    DNAS:   2:46.01      ------
  - SCHWARZ, MEREDITH        15  ADELAIDE                   X2:47.00
DNAS   -  
  - CLARRIDGE, REBECCA       14  ELIZABETH AQUATIC          X2:49.50
DNAS   -  
  - HOLLIDAY, LAUREN         14  PARKS                      X2:50.66
DNAS   -  
  - MCMAHON - SASI, MEGAN    15  NORWOOD                        
NS         -  
  - HARRIS, PENNY            14  MARION                        
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:46.00
    DNAS:   2:46.01      ------
  1 LUCAS, ALEXANDRA         17  NORWOOD                     2:38.39
.      8  
  2 WRIGHT, SAMARA           17  BURNSIDE                    2:40.55
.      7  
  3 CUTTING, JESSICA         16  FLEURIEU                    2:42.15
.      6  
  4 DAVIS, SARAH             17  FLEURIEU                    2:44.26
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:46.00
    DNAS:   2:46.01      ------
  - ALSTIN, CLARE            17  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:46.00
    DNAS:   2:46.01      ------
  1 WALKER, LISA             19  NORWOOD                     2:32.59
.      8  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:46.00
    DNAS:   2:46.01      ------
  - SCHWARZ - SASI, SUZANNE  18  ADELAIDE                      
NS         -  

Event 24  Male  200  IM

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:50.00
    DNAS:   2:50.01      ------
  1 MONFRIES, LACHLAN        13  NORWOOD                     2:29.76
.      8  
  2 MADDOCK, ASHLEY          12  FLEURIEU                    2:46.65
.      7  
  3 COLLINS, SCOTT           12  SALISBURY CITY AQUATIC      2:48.86
.      6  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:36.00
    DNAS:   2:36.01      ------
  1 MCCARTHY, SAM            14  FLEURIEU                    2:26.16
.      8  
  2 TURTUN, JAN              14  ELIZABETH AQUATIC           2:28.17
.      7  
  3 WONG, JOON-EE            15  CLOVERCREST                 2:30.31
.      6  
  4 SWIFT, DARRYL            14  ELIZABETH AQUATIC           2:31.47
.      5  
  5 WIERING, ANDREW          15  CLOVERCREST                 2:33.12
.      4  
  6 WARE, LUKE               15  BAYSIDE AQUATIC             2:33.78
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:36.00
    DNAS:   2:36.01      ------
  - MCKENZIE, DARREN         14  NORWOOD                    X2:36.19
DNAS   -  
  - MEAD, TRISTAN            14  BAYSIDE AQUATIC            X2:47.93
DNAS   -  
  - TISCHLER, ADAM           14  SOUTH COAST                X2:50.14
DNAS   -  
  - KILLINGTON, MICHAEL      15  BURNSIDE                      
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:36.00
    DNAS:   2:36.01      ------
  1 LEE, DEREK               16  NORWOOD                     2:17.39
.      8  
  2 LEWIS, SHAUN             16  NORWOOD                     2:23.90
.      7  
  3 SZILASSY, DAVID          16  NORWOOD                     2:29.58
.      6  
  4 LEWIS, ACE               17  BAYSIDE AQUATIC             2:35.15
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:36.00
    DNAS:   2:36.01      ------
  - HOLTON, TIMOTHY          16  CLOVERCREST                X2:38.72
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     2:36.00
    DNAS:   2:36.01      ------
  1 SHORT, LIAM              18  NORWOOD                     2:17.89
.      8  
  2 NORMAN - SASI, DAVID     19  NORWOOD                     2:25.59
.      7  
  3 FOTIA, ANDREW            18  SOUTH COAST                 2:33.33
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     2:36.00
    DNAS:   2:36.01      ------
  - ROGERS - SASI, PHIL      26  CLOVERCREST                    
NS         -  
  - MITCHELL - SASI, RYAN    20  PORT AUGUSTA                  
NS         -  
  - LEWIS, SCOTT             18  MARION                        
NS         -  

Event 25  Female  100  Back

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:21.00
    DNAS:   1:21.01      ------
  1 MORGAN, MELISSA          12  ELIZABETH AQUATIC           1:13.08
.      8  
  2 ADCOCK, FRANCES          13  WESTERN SHARKS              1:13.20
.      7  
  3 CENTANNI, LEANNA         13  ADELAIDE                    1:14.25
.      6  
  4 WALKER, MEAGAN           13  ELIZABETH AQUATIC           1:15.07
.      5  
  5 PROCTER, NAOMI           12  SOUTH COAST                 1:15.58
.      4  
  6 FROST, JESSICA           13  NORWOOD                     1:17.96
.      3  
  7 LOEWENTHAL, SKYE         13  SOUTH COAST                 1:19.40
.      2  
  8 HAMANN, MELISSA          13  NORWOOD                     1:20.29
.      1  
  9 HUISH, MICHELLE          13  NORWOOD                     1:20.32
.      -  
 10 GIBBONS, ANN-MAREE       13  BAYSIDE AQUATIC             1:20.99
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:21.00
    DNAS:   1:21.01      ------
  - TAYLOR, REBECCA          13  CLOVERCREST                X1:21.25
DNAS   -  
  - MORONY, AMY              11  FLEURIEU                   X1:21.51
DNAS   -  
  - OWEN, JULIE              13  ELIZABETH AQUATIC          X1:22.20
DNAS   -  
  - NAYLOR, KIA              12  CLOVERCREST                X1:22.86
DNAS   -  
  - BROAD, CARRIE            13  HENLEY & GRANGE            X1:24.83
DNAS   -  
  - BENNETT, JESSICA         13  BAYSIDE AQUATIC            X1:25.42
DNAS   -  
  - CALTON, SARAH            13  CLOVERCREST                X1:26.61
DNAS   -  
  - WILLIAMS, JENNIFER       13  MARION                     X1:30.02
DNAS   -  
  - MITCHELL, AMALIE         13  ELIZABETH AQUATIC              
NS         -  
  - NORMAN, RACHEL           13  NORWOOD                        
NS         -  
  - MAY, GILLIAN             12  PORT PIRIE                    
NS         -  
  - SKENE, CHELSEA           13  SOUTH COAST                    
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  1 COLLINS, RACHAEL         14  ELIZABETH AQUATIC           1:13.56
.      8  
  2 STADLER, LAUREN          15  BAYSIDE AQUATIC             1:15.03
.      7  
  3 LUSCOMBE, KATE           14  MARION                      1:17.50
.      6  
  4 MENTHA, BELINDA          15  CLOVERCREST                 1:17.55
.      5  
  5 RAMSDEN, SARAH           15  CLOVERCREST                 1:17.85
.      4  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  - FLEET, HOLLY             15  ADELAIDE                   X1:18.07
DNAS   -  
  - FENNA, AMY               15  FLEURIEU                   X1:18.31
DNAS   -  
  - WONG, MAE-TSE            14  CLOVERCREST                X1:18.35
DNAS   -  
  - JARRETT, SHANNON         15  PARKS                      X1:21.01
DNAS   -  
  - VAN MOURIK, SASKIA       15  SOUTH COAST                X1:21.25
DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY           14  HENLEY & GRANGE            X1:22.85
DNAS   -  
  - HOLMES, EMMA             14  NORWOOD                        
NS         -  
  - MCEVOY, TRACEY           15  HENLEY & GRANGE                
NS         -  
  - O'NEILL, RAE             15  WESTERN SHARKS                
NS         -  
  - TONER, SHARNIE           15  ADELAIDE                      
NS         -  
  - CLUTTERHAM, CLAIRE       15  HENLEY & GRANGE                
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  1 LEWIS - SASI, DANIELLE   17  NORWOOD                     1:06.22
.      8  
  2 TRELEAVEN, AMANDA        17  NORWOOD                     1:10.55
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  - MIERS, BARBARA           16  BAYSIDE AQUATIC            X1:20.25
DNAS   -  
  - DAVIS, SARAH             17  FLEURIEU                   X1:21.69
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  1 BOCSON, BELINDA          19  NORWOOD                     1:12.04
.      8  
  2 AMES, ERICA              19  TEA TREE GULLY              1:17.87
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  - PHILP - SASI, ELIZABETH  18  NORWOOD                        
NS         -  

Event 26  Male  100  Back

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  1 FERGUSON, PETER          13  NORWOOD                     1:12.49
.      8  
  2 DUNLOP, JASON            13  MARION                      1:14.89
.      7  
  3 CLEVELAND, ASHLEY        13  WESTERN SHARKS              1:14.91
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:18.00
    DNAS:   1:18.01      ------
  - CAMPBELL, BEN            13  CLOVERCREST                X1:20.94
DNAS   -  
  - CUTTING, MICHAEL         13  ADELAIDE                   X1:21.95
DNAS   -  
  - COLLINS, SCOTT           12  SALISBURY CITY AQUATIC     X1:22.75
DNAS   -  
  - HALL, TONY               10  FLEURIEU                   X1:24.46
DNAS   -  
  - MEHBREI, PATRICK         12  ADELAIDE                   X1:26.47
DNAS   -  
  - MCKENZIE, MARK           13  NORWOOD                        
NS         -  
  - RICHARDSON, MATTHEW      13  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:12.00
    DNAS:   1:12.01      ------
  1 PAHOR, DANIEL            15  BURNSIDE                    1:10.09
.      8  
  2 KILLINGTON, CHRISTOPHE   15  BURNSIDE                    1:10.27
.      7  
  3 PROCTER, NICHOLAS        14  SOUTH COAST                 1:10.86
.      6  
  4 STEWART, PETER           15  NORWOOD                     1:11.11
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:12.00
    DNAS:   1:12.01      ------
  - MACROW, DANIEL           15  HENLEY & GRANGE            X1:12.23
DNAS   -  
  - PINAL, ASHLEY            14  SOUTH COAST                X1:18.49
DNAS   -  
  - BENNETT, SEAN            15  HENLEY & GRANGE                
NS         -  
  - ANDREWS, MARK            14  CLOVERCREST                    
NS         -  
  - ZANKER, ADAM             15  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  
  - TRIANTAFYLLOU, JOHN      14  NORWOOD                        
NS         -  
  - PRYOR, ALEX              15  UNLEY                          
NS         -  
  - ASHTON, CHRISTOPHE       14  MARION                        
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:12.00
    DNAS:   1:12.01      ------
  1 LEWIS, SHAUN             16  NORWOOD                     1:05.21
.      8  
  2 BENNETT, MICHAEL         16  BAYSIDE AQUATIC             1:05.46
.      7  
  3 MARSDEN, NEIL            17  ELIZABETH AQUATIC           1:06.51
.      6  
  4 CAPPUR-SMITH, ADAM       16  MARION                      1:07.26
.      5  
  5 PROCTER, NATHAN          16  SOUTH COAST                 1:08.15
.      4  
  6 SECOMB, JUSTIN           16  BURNSIDE                    1:08.77
.      3  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:12.00
    DNAS:   1:12.01      ------
  - BLACK, JOSEPH            16  BAYSIDE AQUATIC            X1:12.04
DNAS   -  
  - CLARK, THOMAS            16  MARION                        
NS         -  
  - MEHBREI, RICHARD         17  ADELAIDE                      
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:12.00
    DNAS:   1:12.01      ------
  1 NORMAN - SASI, DAVID     19  NORWOOD                     1:02.85
.      8  
  2 SHORT, LIAM              18  NORWOOD                     1:03.24
.      7  
  3 JACOBS, JOSH             19  NORWOOD                     1:03.95
.      6  
  4 WYLIE - SASI, ADAM       20  ADELAIDE                    1:04.44
.      5  
  5 MELHUISH - SASI, IAIN    20  NORWOOD                     1:04.48
.      4  
  6 ABBOTT, DAMEN            21  NORWOOD                     1:05.38
.      3  
  7 STEWART, MARK            18  NORWOOD                     1:06.92
.      2  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:12.00
    DNAS:   1:12.01      ------
  - WILLS, BEN               21  HENLEY & GRANGE                
NS         -  
  - HARRIS, ALLAN            18  ADELAIDE                      
NS         -  
  - DAVOS, GARTH             19  NORWOOD                        
NS         -  
  - PFEFFER, WAYNE           19  NORWOOD                        
NS         -  

Event 27  Female  100  ***

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:31.00
    DNAS:   1:31.01      ------
  1 MITCHELL, AMALIE         13  ELIZABETH AQUATIC           1:22.73
.      8  
  2 HANCOCK, CANDICE         12  MARION                      1:25.51
.      7  
  3 KROLIKOWSKI, NADIA       13  WESTERN SHARKS              1:28.67
.      6  
  4 SMYTH, RACHEL            13  NORWOOD                     1:28.70
.      5  
  5 CARETTI, ANITA           13  NORWOOD                     1:29.26
.      4  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:31.00
    DNAS:   1:31.01      ------
  - FOSTER, REBECCA          13  TEA TREE GULLY             X1:33.85
DNAS   -  
  - BITTER, NATALIE          13  CLOVERCREST                X1:33.92
DNAS   -  
  - SHETTIGARA, CHAITANYA    13  BURNSIDE                   X1:34.31
DNAS   -  
  - WILLIAMS, JENNIFER       13  MARION                     X1:38.32
DNAS   -  
  - FORBES, GABRIEL          13  MARION                        
NS         -  
  - CALLAHAN, LISA           12  CLOVERCREST                    
NS         -  
  - MAY, GILLIAN             12  PORT PIRIE                    
NS         -  
  - TONKS, KIM               13  MARION                        
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  1 GAILLARD, ELISE          15  NORWOOD                     1:22.42
.      8  
  2 BLAKE, KATE              15  NORWOOD                     1:23.54
.      7  
  3 LUCAS, GEORGINA          14  BURNSIDE                    1:23.60
.      6  
  4 BRICE, SARAH             14  WESTERN SHARKS              1:24.57
.      5  
  5 ROLINSKI, KELLY          15  LEFEVRE PORTSIDE            1:24.86
.      4  
  6 ALLMOND, REBECCA         15  ADELAIDE                    1:25.12
.      3  
  7 CLARRIDGE, REBECCA       14  ELIZABETH AQUATIC           1:27.13
.      2  
  8 GRIFFIN, CARMEN          14  BAYSIDE AQUATIC             1:28.49
.      1  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  - VAN MOURIK, SASKIA       15  SOUTH COAST                X1:30.47
DNAS   -  
  - SMITH, RENEE             14  TEA TREE GULLY             X1:31.41
DNAS   -  
  - ELLIOTT, CARLY           14  HENLEY & GRANGE            X1:32.16
DNAS   -  
  - SCHWARZ, MEREDITH        15  ADELAIDE                   X1:32.36
DNAS   -  
  - HEIN, AMY                15  TEA TREE GULLY             X1:38.30
DNAS   -  
  - HARRIS, PENNY            14  MARION                        
NS         -  
  - SOUTHBY, SHAY            14  CLOVERCREST                    
NS         -  
  - BOWDEN, JANA             15  ADELAIDE                      
NS         -  
  - SPOONER, SHEREE          14  SALISBURY CITY AQUATIC        
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  1 WRIGHT, SAMARA           17  BURNSIDE                    1:25.42
.      8  
  2 HORE, AMANDA             17  CLOVERCREST                 1:28.70
.      7  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  - CUTTING, JESSICA         16  FLEURIEU                   X1:30.53
DNAS   -  
  - CASTLE, ELIZABETH        17  MARION                     X1:31.31
DNAS   -  
  - MASSEE, JULIA            16  BAYSIDE AQUATIC            X1:33.51
DNAS   -  
  - LUCAS, ALEXANDRA         17  NORWOOD                        
NS         -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  1 WALKER, LISA             19  NORWOOD                     1:19.09
.      8  
  2 AMES, ERICA              19  TEA TREE GULLY              1:29.83
.      7  
  3 SMALL, ALICIA            19  TEA TREE GULLY              1:29.99
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.00
    DNAS:   1:30.01      ------
  - PINCOMBE, SHAUNA         19  STURT FLINDERS                
NS         -  
  - DENMAN - SASI, HELEN     21  STURT FLINDERS                
NS         -  

Event 28  Male  100  ***

 PL      Name               Age      Club                     Finals    
Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 and Under ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:30.50
    DNAS:   1:30.51      ------
  1 MONFRIES, LACHLAN        13  NORWOOD                     1:19.36
.      8  
  2 KHUT, POON-GEE           13  NORWOOD                     1:21.79
.      7  
  3 HORE, TRAVIS             11  CLOVERCREST                 1:27.31
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:30.50
    DNAS:   1:30.51      ------
  - COLLINS, SCOTT           12  SALISBURY CITY AQUATIC     X1:32.76
DNAS   -  
  - NAYDA, SHAUN             13  BAYSIDE AQUATIC                
NS         -  
  - GLANVILLE, NATHAN        13  HENLEY & GRANGE                
NS         -  
  - MCKENZIE, MARK           13  NORWOOD                        
NS         -  
  - NUTTALL-JONES, BRENDON   13  ELIZABETH AQUATIC              
NS         -  

---  Ages 14 Through 15 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  1 LEUNG, CHRISTOPHE        15  BURNSIDE                    1:11.89
.      8  
  2 TURTUN, JAN              14  ELIZABETH AQUATIC           1:12.84
.      7  
  3 SZAKACS, JOSEPH          15  ADELAIDE                    1:14.26
.      6  
  4 MCCARTHY, SAM            14  FLEURIEU                    1:14.37
.      5  
  5 RANDELLS, MICHAEL        15  ELIZABETH AQUATIC           1:15.09
.      4  
  6 WIERING, ANDREW          15  CLOVERCREST                 1:16.01
.      3  
  7 STAFFORD, LUKE           15  PARKS                       1:17.62
.      2  
  8 WARE, LUKE               15  BAYSIDE AQUATIC             1:18.82
.      1  
  9 SWIFT, DARRYL            14  ELIZABETH AQUATIC           1:19.41
.      -  
 10 BACON, MITCHELL          14  NORWOOD                     1:19.93
.      -  
 11 KILLINGTON, MICHAEL      15  BURNSIDE                    1:21.29
.      -  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  - MERRITT, JASON           15  CLOVERCREST                X1:23.39
DNAS   -  
  - PINAL, ASHLEY            14  SOUTH COAST                    
DQ         -  
  - PRYOR, ALEX              15  UNLEY                          
NS         -  
  - BENNETT, SEAN            15  HENLEY & GRANGE                
NS         -  

---  Ages 16 Through 17 ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  1 LEE, DEREK               16  NORWOOD                     1:12.20
.      8  
  2 LEWIS, ACE               17  BAYSIDE AQUATIC             1:14.97
.      7  
  3 SZILASSY, DAVID          16  NORWOOD                     1:20.74
.      6  
  4 ALIGRUDICH, ZORAN        16  PARKS                       1:22.25
.      5  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  - SCARCE, CAMERON          16  HENLEY & GRANGE            X1:29.06
DNAS   -  

---  Ages 18 and Over ---
* .    Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  1 HEWITT - SASI, NATHAN    18  ELIZABETH AQUATIC           1:07.08
.      8  
  2 FOTIA, ANDREW            18  SOUTH COAST                 1:16.89
.      7  
  3 CHAPMAN, GRANT           18  PORT PIRIE                  1:16.94
.      6  
* Non-Award Swimmers *
    .:       ------     1:22.50
    DNAS:   1:22.51      ------
  - MITCHELL - SASI, RYAN    20  PORT AUGUSTA                  
NS         -  
  - ROGERS - SASI, PHIL      26  CLOVERCREST                    
NS         -  
  - LEWIS, SCOTT             18  MARION                        
NS         -