OFFICIAL RESULTS - S. ATL FRI AM

OFFICIAL RESULTS - S. ATL FRI AM

Post by Michael Elmal » Sat, 04 Nov 1995 04:00:00

                               INTERMEDIATE LADIES
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                      *** STANDINGS FOR THE FREE SKATING ***

 JUDGES
 1 DR. LORI DUNN, HARRISBURG, PA         2 DAVID FREIMAN, PHILADELPHIA,
PA
 3 DANA GRAHAM, ATLANTA, GA              4 LOUISA MacPHAIL, SARASOTA, FL
 5 GRACE MOORE, CONVENT STATION, NJ      6 HELEN OAK, NORTH MERRICK, NY
 7 ROBERT ROSENBLUTH, PHILADELPHIA, PA   8 ELIZABETH STARK, C***SPRINGS,

FL
 9 ROBERT WAGNER*, BETHLEHEM, PA

  Fact.
                                             -1--2--3--4--5--6--7--8--9-
Maj Place

  1 INGRID GOLDBERG, UN. OF DELAWARE FSC      1  3  2  1  1  2  1  1  1
6/1   1.0

  2 CARA MORRISSEY, COLUMBIA FSC              2  2  1  2  2  1  2  2  6
8/2   2.0

  3 LINDSEY JO MYERS, UN. OF DELAWARE FSC     4  6  3  6  4  3  4  3  2
7/4   3.0

  4 TERRY MCCLOSKEY, C***TE FSC            5  4  4  3  5  4  3  7  4
6/4   4.0

  5 JODY DE DEUGD, SC OF NORTH CAROLINA       7  5  5  5  3  8  6  5  3
6/5   5.0

  6 JENNIE KUCHTA, PITTSBURGH FSC             3  1  7  4  7  7  5  4  7
5/5   6.0

  7 HEATHER ALLEBACH, UN. OF DELAWARE FSC     8  9  9  7  6  5  8  6  5
5/7   7.0
                                                   TOM  29
  8 ANNA CAMPOS, COLUMBIA FSC                 6  7  6  8  8  6  7  8 10
5/7   8.0
                                                   TOM  32
  9 TIFFANY ROSS, ATLANTA FSC                 9 11 11 12  9  9  9  9 11
5/9   9.0

 10 CRYSTAL KIM, WASHINGTON FSC              11  8 10  9 11 10 13 10  8
6/10 10.0

 11 CAITLIN MCDONALD, ATLANTA FSC            10 13  8 10 13 11 10 11  9
5/10 11.0

 12 ALLISON NICHOLS, UN. OF DELAWARE FSC     12 12 14 11 15 13 12 13 13
7/13 12.0

 13 KIMBERLY LACKNER, PITTSBURGH FSC         15 10 13 13 10 12 14 12 14
6/13 13.0

 14 MICHELLE ORBAN, WASHINGTON FSC           13 14 15 15 12 15 11 14 16
5/14 14.0
                                                   TOM  64
 15 KERRI LUX, ATLANTA FSC                   14 17 12 14 14 13 15 17 15
5/14 15.0
                                                   TOM  67
 16 JENNIE VRY, GREENVILLE FSC               16 16 16 16 17 16 16 15 12
8/16 16.0

 17 SYREETA BAKER, COLONIAL SC OF NJ         17 15 18 17 18 17 17 16 17
7/17 17.0

 18 MANDY KEHOE, PENN STATE FSC              18 18 17 18 16 18 18 18 18
9/18 18.0

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            BARBARA PRICE, JAMESTOWN, NY

                     Report Code 3-3 as of 12:33 pm 11-03-95
                          AIL                    HAL 10.4
1
                               INTERMEDIATE LADIES
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS

                             *** FINAL STANDINGS ***

                SP  FS                                    FACTORED
PLACES

            1.   3   1  INGRID GOLDBERG, UN. OF DELAWARE FSC       1.6

            2.   7   2  CARA MORRISSEY, COLUMBIA FSC               3.4

            3.   6   3  LINDSEY JO MYERS, UN. OF DELAWARE FSC      4.2

            4.   4   4  TERRY MCCLOSKEY, C***TE FSC             4.8

            5.   2   5  JODY DE DEUGD, SC OF NORTH CAROLINA        5.4

            6.   5   6  JENNIE KUCHTA, PITTSBURGH FSC              7.0

            7.   1   7  HEATHER ALLEBACH, UN. OF DELAWARE FSC      7.2

            8.   9   8  ANNA CAMPOS, COLUMBIA FSC                  9.8

            9.  10   9  TIFFANY ROSS, ATLANTA FSC                 11.0

           10.  11  10  CRYSTAL KIM, WASHINGTON FSC               12.2

           11.   8  11  CAITLIN MCDONALD, ATLANTA FSC             12.6

           12.  13  12  ALLISON NICHOLS, UN. OF DELAWARE FSC      14.6

           13.  16  13  KIMBERLY LACKNER, PITTSBURGH FSC          16.2

           14.  15  14  MICHELLE ORBAN, WASHINGTON FSC            17.0

           15.  17  15  KERRI LUX, ATLANTA FSC                    18.4

           16.  12  16  JENNIE VRY, GREENVILLE FSC                18.4

           17.  14  17  SYREETA BAKER, COLONIAL SC OF NJ          19.8

           18.  18  18  MANDY KEHOE, PENN STATE FSC               21.6

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            BARBARA PRICE, JAMESTOWN, NY

                     Report Code 3-2 as of 12:33 pm 11-03-95
                          AIL                    HAL 10.4
1
                                  NOVICE LADIES
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                      *** STANDINGS FOR THE FREE SKATING ***

 JUDGES
 1 BARBARA PRICE, JAMESTOWN, NY          2 MARTHA COGAN, RAY BROOK, NY
 3 JUDITH EDMUNDS, WEST YARMOUTH, MA     4 ETHEL GARWOOD, MOUNT LAUREL,
NJ
 5 ANN GREENTHAL, NEW YORK, NY           6 ROBERTA PARKINSON, MCMURRAY,
PA
 7 MARIE PEARCE, BOCA RATON, FL          8 ROBERT ROSENBLUTH,
PHILADELPHIA, PA
 9 BERDA WEISMAN, HOLLYWOOD, FL

  Fact.
                                             -1--2--3--4--5--6--7--8--9-
Maj Place

  1 LAURA HANDY, UN. OF DELAWARE FSC          1  1  1  1  1  1  1  1  1
9/1   1.0

  2 KRISTINA MELTON, WASHINGTON FSC           2  2  2  2  2  2  2  2  2
9/2   2.0

  3 ABIGAIL GLEESON, PHILADELPHIA SC & HS     5  3  4  5  3  4  3  3  6
6/4   3.0

  4 MEGAN BROGLEY, UN. OF DELAWARE FSC        3  5  5  4  5  3  5  4  4
5/4   4.0
                                                   TOM  18
  5 CHRISTY TAYLOR, UN. OF DELAWARE FSC       4  4  3  7  4  5  4  6  5
5/4   5.0
                                                   TOM  19
  6 CHRISTINE CHANG, UN. OF DELAWARE FSC      6  6  6  3  6  6  6  5  3
9/6   6.0

  7 KIMBERLY KIM, SC OF WILMINGTON            7 11  7 11 10  8  7  7 12
5/8   7.0
                                                   TOM  36
  8 EMILY BEST, C***TE FSC                 8 12 11 10 13  7  8  8  8
5/8   8.0
                                                   TOM  39
  9 SUZANNE STONE, HERSHEY FSC               12  7  8  8  9 11 12 13  7
5/9   9.0
                                                   TOM  39
 10 JENNIFER ORSI, TAMPA BAY SC               9 10  9 12  8 10  9 10  9
5/9  10.0
                                                   TOM  44
 11 REBECCA WEISBERG, WISSAHICKON SC         13  9 13  6 12  9 10  9 10
6/10 11.0

 12 NICOLE PURDY, TAMPA BAY SC               14 14 12  9  7 12 10 11 13
6/12 12.0

 13 CARISSA GUILD, PHILADELPHIA SC & HS      10  8 14 13 11 14 13 12 11
5/12 13.0

 14 TASHA PURCELL, WASHINGTON FSC            11 13 10 14 15 13 14 14 15
7/14 14.0

 15 KRYSTLE STONE, TAMPA BAY SC              15 15 15 15 14 15 15 15 14
9/15 15.0

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    JULIAN KRANE, EVERETT, MA               WENDY WESTON ENZMANN, WOBURN,
MA

                     Report Code 3-3 as of  2:17 pm 11-03-95
                          ANL                    HAL 10.4
1
                                  NOVICE LADIES
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS

                             *** FINAL STANDINGS ***

                SP  FS                                    FACTORED
PLACES

            1.   1   1  LAURA HANDY, UN. OF DELAWARE FSC           1.5

            2.   6   2  KRISTINA MELTON, WASHINGTON FSC            5.0

            3.   4   3  ABIGAIL GLEESON, PHILADELPHIA SC & HS      5.0

            4.   3   4  MEGAN BROGLEY, UN. OF DELAWARE FSC         5.5

            5.   2   5  CHRISTY TAYLOR, UN. OF DELAWARE FSC        6.0

            6.   5   6  CHRISTINE CHANG, UN. OF DELAWARE FSC       8.5

            7.   7   7  KIMBERLY KIM, SC OF WILMINGTON            10.5

            8.   8   8  EMILY BEST, C***TE FSC                 12.0

            9.  10  10  JENNIFER ORSI, TAMPA BAY SC               15.0

           10.  13   9  SUZANNE STONE, HERSHEY FSC                15.5

           11.   9  11  REBECCA WEISBERG, WISSAHICKON SC          15.5

           12.  11  12  NICOLE PURDY, TAMPA BAY SC                17.5

           13.  14  13  CARISSA GUILD, PHILADELPHIA SC & HS       20.0

           14.  12  15  KRYSTLE STONE, TAMPA BAY SC               21.0

           15.  15  14  TASHA PURCELL, WASHINGTON FSC             21.5

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    JULIAN KRANE, EVERETT, MA               WENDY WESTON ENZMANN, WOBURN,
MA

                     Report Code 3-2 as of  2:17 pm 11-03-95
                          ANL                    HAL 10.4
1
                                INTERMEDIATE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
               *** STANDINGS FOR THE ORIGINAL SET PATTERN DANCE ***

 JUDGES
 1 HOLLY COLE, TIMONIUM, MD              2 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 3 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA          4 ANN GREENTHAL, NEW YORK, NY
 5 CHIP LUDLOW, VENICE, FL

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 RAFFAELA WAKEMAN, UN. OF DELAWARE FSC      1   1   1   1   1   5/1    
3.0
    DANIEL WAKEMAN, UN. OF DELAWARE FSC

  2 BRIEL NAUGLE, SC OF MT. LEBANON            3   2   2   3   2   3/2    
6.0
    BRETT NAUGLE, SC OF MT. LEBANON

  3 LAUREN MATTOCKS, MEADVILLE FSC             4   3   5   2   3   3/3    
9.0
    MATT INMAN, MEADVILLE FSC

  4 ERICA SHEETS, UN. OF DELAWARE FSC          2   4   3   5   6   3/4  
12.0
    PATRICK CONNELLY, UN. OF DELAWARE FSC          TOM   9

  5 JENNA LICHTENWALNER, SC OF WILMINGTON      6   5   4   4   4   3/4  
15.0
    LEVI MCDONOUGH, SC OF WILMINGTON               TOM  12

  6 JESSICA SEITCHIK, WISSAHICKON SC           5   6   6   7   7   3/6  
18.0
    KEVIN DONNELLY, SC OF BUCKS COUNTY

  7 GEORGIA KIDD, ATLANTA FSC                  7   7   7   6   5   5/7  
21.0
    JOEY***ENSON, ATLANTA FSC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of 12:41 pm 11-03-95
                     AID                              HAL 10.4
1
                                INTERMEDIATE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS

                             *** FINAL STANDINGS ***

          D1  D2  D3  OSP                                   FACTORED
PLACES

      1.   1   2   2   1  RAFFAELA WAKEMAN, UN. OF DELAWARE FSC      8.0
                          DANIEL WAKEMAN, UN. OF DELAWARE FSC

      2.   2   1   1   2  BRIEL NAUGLE, SC OF MT. LEBANON           10.0
                          BRETT NAUGLE, SC OF MT. LEBANON

      3.   3   4   4   3  LAUREN MATTOCKS, MEADVILLE FSC            20.0
                          MATT INMAN, MEADVILLE FSC

      4.   7   3   3   4  ERICA SHEETS, UN. OF DELAWARE FSC         25.0
                          PATRICK CONNELLY, UN. OF DELAWARE FSC

      5.   6   7   5   5  JENNA LICHTENWALNER, SC OF WILMINGTON     33.0
                          LEVI MCDONOUGH, SC OF WILMINGTON

      6.   4   5   6   6  JESSICA SEITCHIK, WISSAHICKON SC          33.0
                          KEVIN DONNELLY, SC OF BUCKS COUNTY

      7.   5   6   6   7  GEORGIA KIDD, ATLANTA FSC                 38.0
                          JOEY***ENSON, ATLANTA FSC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-2 as of 12:41 pm 11-03-95
                     AID                              HAL 10.4
1
                                *** JUNIOR DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                *** STANDINGS FOR THE 1st INITIAL ROUND DANCE ***

 JUDGES
 1 JIM MILLNS, TARPON SPRINGS, FL        2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 LINDA WEINDEL, HERSHEY FSC                 1   1   1   1   1   5/1    
1.0
    TERRY KLINE, HERSHEY FSC

  2 MARIE LERCH, ICE CLUB OF WASHINGTON        3   3   2   2   2   3/2    
2.0
    DON GRIGGS, WASHINGTON FSC

  3 BRENDA HENDRICKSON, WASHINGTON FSC         2   2   3   3   3   5/3    
3.0
    KEVIN BEAMER, WASHINGTON FSC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    JULIAN KRANE, EVERETT, MA               JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  2:57 pm 11-03-95
                     AAJD                             HAL 10.4
1
                                *** JUNIOR DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                *** STANDINGS FOR THE 2nd INITIAL ROUND DANCE ***

 JUDGES
 1 JIM MILLNS, TARPON SPRINGS, FL        2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 BRENDA HENDRICKSON, WASHINGTON FSC         1   1   2   3   1   3/1    
1.0
    KEVIN BEAMER, WASHINGTON FSC

  2 LINDA WEINDEL, HERSHEY FSC                 2   2   1   1   3   4/2    
2.0
    TERRY KLINE, HERSHEY FSC

  3 MARIE LERCH, ICE CLUB OF WASHINGTON        3   3   3   2   2   5/3    
3.0
    DON GRIGGS, WASHINGTON FSC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    JULIAN KRANE, EVERETT, MA               JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  2:57 pm 11-03-95
                     AAJD                             HAL 10.4
1
                                *** JUNIOR DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
               *** STANDINGS AFTER THE 2nd INITIAL ROUND DANCE ***

                IR1 IR2                                   FACTORED
PLACES

            1.   1   2  LINDA WEINDEL, HERSHEY FSC                 3.0
                        TERRY KLINE, HERSHEY FSC

            2.   3   1  BRENDA HENDRICKSON, WASHINGTON FSC         4.0
                        KEVIN BEAMER, WASHINGTON FSC

            3.   2   3  MARIE LERCH, ICE CLUB OF WASHINGTON        5.0
                        DON GRIGGS, WASHINGTON FSC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    JULIAN KRANE, EVERETT, MA               JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-2 as of  2:57 pm 11-03-95
                     AAJD                             HAL 10.4
1
                                *** NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                *** STANDINGS FOR THE 1st INITIAL ROUND DANCE ***

 JUDGES
 1 JIM MILLNS, TARPON SPRINGS, FL        2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 SHARON HYRE, ATLANTA FSC                   2   1   1   1   1   4/1    
1.0
    ROBERT WEAVER, ATLANTA FSC

  2 CONNIE FRIDLEY, WASHINGTON FSC             1   2   2   2   2   5/2    
2.0
    BOB BOUKAS, WASHINGTON FSC

  3 MAUREEN MURPHY, LEHIGH VALLEY SC           3   3   3   3   3   5/3    
3.0
    GEORGE FORREST, LEHIGH VALLEY SC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  2:52 pm 11-03-95
                     AAND                             HAL 10.4
1
                                *** NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                *** STANDINGS FOR THE 2nd INITIAL ROUND DANCE ***

 JUDGES
 1 JIM MILLNS, TARPON SPRINGS, FL        2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 SHARON HYRE, ATLANTA FSC                   2   1   1   1   1   4/1    
1.0
    ROBERT WEAVER, ATLANTA FSC

  2 CONNIE FRIDLEY, WASHINGTON FSC             1   2   2   2   2   5/2    
2.0
    BOB BOUKAS, WASHINGTON FSC

  3 MAUREEN MURPHY, LEHIGH VALLEY SC           3   3   3   3   3   5/3    
3.0
    GEORGE FORREST, LEHIGH VALLEY SC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  2:52 pm 11-03-95
                     AAND                             HAL 10.4
1
                                *** NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
               *** STANDINGS AFTER THE 2nd INITIAL ROUND DANCE ***

                IR1 IR2                                   FACTORED
PLACES

            1.   1   1  SHARON HYRE, ATLANTA FSC                   2.0
                        ROBERT WEAVER, ATLANTA FSC

            2.   2   2  CONNIE FRIDLEY, WASHINGTON FSC             4.0
                        BOB BOUKAS, WASHINGTON FSC

            3.   3   3  MAUREEN MURPHY, LEHIGH VALLEY SC           6.0
                        GEORGE FORREST, LEHIGH VALLEY SC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    MAXINE GANTER, PITTSBURGH PA            JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-2 as of  2:52 pm 11-03-95
                     AAND                             HAL 10.4
1
                                   NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                  *** STANDINGS FOR THE 1st COMPULSORY DANCE ***

 JUDGES
 1 HOLLY COLE, TIMONIUM, MD              2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 ALISON SANDLER, PHILADELPHIA SC & HS       1   1   1   1   1   5/1    
1.0
    NICHOLAS WAKEMAN, UN. of DELAWARE FSC

  2 REBECCA WEISBERG, WISSAHICKON SC           2   3   3   2   2   3/2    
2.0
    OWEN SWIFT, PHILADELPHIA SC & HS

  3 KIMBERLY JONES, UN. of DELAWARE FSC        3   2   2   3   3   5/3    
3.0
    TIMOTHY JONES, UN. of DELAWARE FSC

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    TERESITA VENTRESCA*, PHILADELPHIA, PA   JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  3:55 pm 11-03-95
                     AND                              HAL 10.4
1
                                   NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                  *** STANDINGS FOR THE 2nd COMPULSORY DANCE ***

 JUDGES
 1 HOLLY COLE, TIMONIUM, MD              2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 ALISON SANDLER, PHILADELPHIA SC & HS       1   1   1   1   1   5/1    
1.0
    NICHOLAS WAKEMAN, UN. of DELAWARE FSC

  2 KIMBERLY JONES, UN. of DELAWARE FSC        3   3   2   2   2   3/2    
2.0
    TIMOTHY JONES, UN. of DELAWARE FSC

  3 REBECCA WEISBERG, WISSAHICKON SC           2   2   3   3   3   5/3    
3.0
    OWEN SWIFT, PHILADELPHIA SC & HS

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    TERESITA VENTRESCA*, PHILADELPHIA, PA   JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  3:55 pm 11-03-95
                     AND                              HAL 10.4
1
                                   NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                  *** STANDINGS FOR THE 3rd COMPULSORY DANCE ***

 JUDGES
 1 HOLLY COLE, TIMONIUM, MD              2 SUSAN KEOGH, GREENWICH, CT
 3 CHIP LUDLOW, VENICE, FL               4 GERALD MIELE, NARRAGANSETT,
RI
 5 JUDITH REINER, ARLINGTON, VA

Fact.
                                              -1- -2- -3- -4- -5-  Maj  
Place

  1 ALISON SANDLER, PHILADELPHIA SC & HS       1   1   1   1   1   5/1    
1.0
    NICHOLAS WAKEMAN, UN. of DELAWARE FSC

  2 KIMBERLY JONES, UN. of DELAWARE FSC        3   2   2   2   2   4/2    
2.0
    TIMOTHY JONES, UN. of DELAWARE FSC

  3 REBECCA WEISBERG, WISSAHICKON SC           2   3   3   3   3   5/3    
3.0
    OWEN SWIFT, PHILADELPHIA SC & HS

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    TERESITA VENTRESCA*, PHILADELPHIA, PA   JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-3 as of  3:55 pm 11-03-95
                     AND                              HAL 10.4
1
                                   NOVICE DANCE
                   1996 SOUTH ATLANTICS REGIONAL CHAMPIONSHIPS
                 *** STANDINGS AFTER THE 3rd COMPULSORY DANCE ***

              D1  D2  D3                                    FACTORED
PLACES

          1.   1   1   1  ALISON SANDLER, PHILADELPHIA SC & HS       3.0
                          NICHOLAS WAKEMAN, UN. of DELAWARE FSC

          2.   3   2   2  KIMBERLY JONES, UN. of DELAWARE FSC        7.0
                          TIMOTHY JONES, UN. of DELAWARE FSC

          3.   2   3   3  REBECCA WEISBERG, WISSAHICKON SC           8.0
                          OWEN SWIFT, PHILADELPHIA SC & HS

    ACCOUNTANT                              REFEREE
    TERESITA VENTRESCA*, PHILADELPHIA, PA   JIM MILLNS, TARPON SPRINGS,
FL

                     Report Code 3-2 as of  3:55 pm 11-03-95
                     AND                              HAL 10.4
1