1997 CRASH-B Draw, Event 11, Veteran Men

1997 CRASH-B Draw, Event 11, Veteran Men

Post by Geoffrey S Knau » Sat, 15 Feb 1997 04:00:00

Event Number 11  Veteran Men

Name Last   -   First       Heat Lane    Club/School
--------------- ----------- ---- ---- -----------------------------
Acheson         Raymond      10   13  Unattached                    
Anderson        Ronald       10   15  Cambridge Boat Club          
Anderson        Theodore     10   12  Unattached                    
Barr            Ben          10   16  Unattached                    
Barrett         William      11   34  Cambridge Boat Club          
Barrett         John         11   16  Narragansett Boat Club        
Barth           Helmuth      11   04  CII Germany                  
Bauer           Dave         10   05  Denver                        
Bay             Flemming     11   15  CII Denmark                  
Beaton          Rod          11   36  Quinsigamond Rowing Assc.    
Besser          Donald       11   32  Unattached                    
Bisek           Peter        11   24  Sagamore Rowing              
Boyle           Kenneth      10   39  Community Rowing Inc - Boston
Braceland       George       10   23  Unattached                    
***           Rick         11   23  *** St. Scullers            
Campbell        David        11   28  Unattached                    
Chamberlin      Paul         10   38  Unattached                    
Clinard         Joe          10   17  Unattached                    
***roft        Joe          10   07  Unattached                    
Collins         Christopher  10   03  Alexandria Regatta            
Crosby          David        11   26  Union Boat Club              
Crosby          Thomas       10   28  Union Boat Club              
Curley          Mark         10   35  Unattached                    
Curtis          Dick         11   08  Motley Rowing Club            
Dahmen          Lloyd        11   20  Cambridge Boat Club          
Donovan Sr      Daniel       11   22  Quinsigamond Rowing Assc.    
Elliott         Basil        11   09  England                      
Freidin         Ralph        11   38  Unattached                    
Fullerton       John         10   24  Unattached                    
Garnick         Marc         11   10  Cambridge Boat Club          
Gluckman        Larry        11   07  Motley Rowing Club            
Gotsche         Benny        10   27  CII Denmark                  
Hart            Richard      10   36  Unattached                    
Hendershott     Paul         11   01  Elkhart Regatta              
Hougard         Niels        10   26  CII Denmark                  
Jacobowitz      David        11   03  Burlington Rowing Club        
Jacobsen        David        11   05  Brockton YMCA                
Jones Jr        Raymond      11   19  Detroit Boat Club            
Jones           Tom          11   29  Unattached                    
Jones           Daniel       11   02  Swamscott Scullers            
Lane            John         11   25  Mt Auburn Club                
Larkham         John         11   31  England                      
Laureyns        Richard      10   37  Unattached                    
Leombruno       Ron          10   34  Unattached                    
Lister          David        11   13  Northeastern University      
Lussier         Ray          10   20  CMS                          
Makepeace       Denny        10   06  Cambridge Boat Club          
Matto           William      11   39  Cedardale                    
McGowan         Peter        11   30  Quinsigamond Rowing Assc.    
Middendorf      John Willia  10   22  Potomac Boat Club            
Monahan         William      10   08  Kihei Canoe Club              
Morris          Sean         11   06  Wallingford RC                
Osborne         Frederik     10   09  Racquet and Tennis NYC        
Peterson        Cornelius    11   11  Unattached                    
Powell          Douglas      10   14  The Fitness Group            
Raymond         Peter        11   18  CRASH-B                      
Reynolds        Joseph       11   14  Fingerlakes RC                
Richardson      Stephen      10   21  Swamscott Scullers            
Rockwood        Ralph        11   17  Unattached                    
Rogers Jr       Hartley      10   10  LaSalle H.S. Crew            
Rolph           S Wyman      10   18  Carnegie Lake Rowing Assn    
Rounds          Stephen      10   04  Baltimore Regatta            
Sarich          Vincent      10   01  Unattached                    
Sarich          Vincent      10   02  Sacramento                    
Schmalzl        Manny        10   33  Unattached                    
Schoonmaker     Renny        11   33  Middletown Boat Club          
Seto            Ray          11   21  Don Rowing Club              
Shaper          Larry        11   27  Dartmouth                    
Simitis        ***         11   12  Quinsigamond Rowing Assc.    
Steel           Tom          11   40  England                      
Toscano         Anthony      11   35  Quinsigamond Rowing Assc.    
Vernon          Raymond      10   25  Cambridge Boat Club          
Wallace         James        10   19  Unattached                    
White           Maurice      10   11  England                      
Wolfe           Craig        11   37  Hull Lifesaving Museum        
Zajehowski      Dennis       10   40  Unattached                    

Computer scoring courtesy Spitler Racing Systems.
--